Články / Seriály

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Anna Valentová | Články / Seriály | 26.11.2020

Zpěvačka LP alias Laura Pergolizzi letos vydala druhý singl. Podobně jako na The One That You Love i na novince How Low Can You Go spolupracovala s producentem Mikem Del Riem a hudebníkem Natem Campanym. V písni se vrací k divokým nocím, které kdysi prožila v New Yorku a Los Angeles. Ústředním tématem textu je (milostný) vztah, jak jsme u LP zvyklí, a ani hudebně se umělkyně příliš nevzdaluje směru, kterým se ve své hudbě ubírá. Jednoduchá melodie a nekomplikované aranže, které dávají vyniknout vokálům.

Osvědčenou kombinaci LP ale tentokrát zabalila do nostalgického závoje. Vzpomínky jsou hořkosladké, bývalé lásky už dávno žijí jiné životy a zpěvačka se vrací na místo, kde už na ni možná nikdo nečeká. “Jak hluboko můžeš jít?” ptá se v refrénu, který je i na několikátý poslech mimořádně působivý. Hlas LP je tady měkký, hebký, a přesto tak zvláštně naléhavý, stejně jako vzpomínky, které dnes už nejsou ničím jiným než třpytivými záblesky jiného života.

Singl doprovází videoklipem, který je laděný do temných, rudomodrých barev, zpěvačka se v něm potkává se svou femme fatale, ke které se v písni obrací. Natáčení probíhalo v mexickém městě San José del Cabo, jehož prostředí LA věrně evokuje. Potemnělé uličky anonymního hotelu se v něm prolínají s ranní pláží, minulost ztrácející se v mlhách vzpomínek a rozbolavělá, poklidná přítomnost

“Pořád na tebe myslím, zatímco se dotýkám nebe, už je to dlouho,” vyznává se LP z pocitů, se kterými se může ztotožnit skoro každý. I to je možná jeden z důvodů, proč je tak snadné její nové písničce propadnout.

Info

LP (us)
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Vstupní prohlídka: Rest in Haste

redakce 13.07.2021

Písničky odráží polarizovaný a roztříštěný svět, co odráží jejich odpovědi na pár základních otázek?

Katetr: Černé díry, hebký mech

Jarmo Diehl 11.07.2021

Nové písničky na česko-slovenské scéně? Basy, lízačky, lesní mýtiny i solidní deviace. Krásní lidé budí naději. A peklo, to čeká.

Tak daleko, tak blízko: Moonshye

redakce 07.07.2021

K našim severním sousedům měla vždycky úzký vztah, což dokazuje i naše lajfstajlová rubrika Tak daleko, tak blízko.

Katetr: Věř, že bude hůř, a další popěvky

Jarmo Diehl 04.07.2021

Doba je temná a vyhlídky prachbídné, čili hledáme antisebevražedné tendence. Důvodů, proč se veselit, je více: Vesna, Ben Cristovao nebo Národní divadlo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace