Články / Seriály

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 13.10.2021

Když Christopher Bono dokončil před sedmi lety symfonicko-ambientní album Bardo, na kterém dělal tři roky, cítil se unavený ze studiového zpracovávání orchestrálních partů (nahrávalo se i ve Dvořákově síni s Pražskou filharmonií), byl vyhořelý z několikaleté skladatelské izolace. A usmyslel si, že zkusí něco jiného, že si vybere skupinu hudebníků, s níž se bude oddávat fyzickému hraní na fyzické nástroje a společné improvizaci. Udělal si pár základních poznámek, projekt nazval NOUS a šel hledat spoluhráče.

Nebyli ledajací. Poprvé se spojil s producentem Kevinem McMahonem (Swans, Real Estate) a obklopil se lidmi jako Thor Harris (Swans, Angels of Light), Greg Fox (Guardian Angel, Ben Frost), Shahzad Ismaily (Yoko One, Laurie Anderson) a Gray McMurray (itsnotyouitsme, Tyondai Braxton), mezi hosty na dalších třech albech, odlišených pouze římskými číslicemi, zaznamenáme Anthonyho Molinu (Mercury Rev) nebo Imaga (Múm). Nešlo jen o hudební porozumění, všichni se shodovali v přístupu k tvorbě, který integroval zvukové masáže, jógu, meditaci a další ezoterické koncepty. Čtvrté album nazvané Circle of Celebration vyjde v listopadu pod hlavičkou NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda a první, bezmála osmnáctiminutový singl Giving Praise mu předchází.

Tradiční spolupracovníci zůstali, přidali se ambientní guru Laraaji a hudební léčitelka Arji OceAnanda, aby vytvořili další ritus, který vyjde opět na Bonově labelu příznačně nazvaném Our Silent Canvas. „Kruh je nekonečný a chtěli jsme, aby se posluchač cítil jako v tomto kruhu s námi při radostné rituální oslavě.“ Jam session, skládající se z každodenní rutiny v podobě zvukových meditací, jogínských cvičení a společného hraní, stejně jako z tichých meditací, jsou z výsledného materiálu znát, stejně jako bezbřehá radost. Celé to zní… hipízácky non plus ultra. Ale zároveň to má v sobě zvláštní nevinnost, čistotu. Ticha i pohybu.

Info

NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda - Circle of Celebration (Our Silent Canvas, 2021)
web

foto © Christopher Bono

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace