Články / Seriály

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 13.10.2021

Když Christopher Bono dokončil před sedmi lety symfonicko-ambientní album Bardo, na kterém dělal tři roky, cítil se unavený ze studiového zpracovávání orchestrálních partů (nahrávalo se i ve Dvořákově síni s Pražskou filharmonií), byl vyhořelý z několikaleté skladatelské izolace. A usmyslel si, že zkusí něco jiného, že si vybere skupinu hudebníků, s níž se bude oddávat fyzickému hraní na fyzické nástroje a společné improvizaci. Udělal si pár základních poznámek, projekt nazval NOUS a šel hledat spoluhráče.

Nebyli ledajací. Poprvé se spojil s producentem Kevinem McMahonem (Swans, Real Estate) a obklopil se lidmi jako Thor Harris (Swans, Angels of Light), Greg Fox (Guardian Angel, Ben Frost), Shahzad Ismaily (Yoko One, Laurie Anderson) a Gray McMurray (itsnotyouitsme, Tyondai Braxton), mezi hosty na dalších třech albech, odlišených pouze římskými číslicemi, zaznamenáme Anthonyho Molinu (Mercury Rev) nebo Imaga (Múm). Nešlo jen o hudební porozumění, všichni se shodovali v přístupu k tvorbě, který integroval zvukové masáže, jógu, meditaci a další ezoterické koncepty. Čtvrté album nazvané Circle of Celebration vyjde v listopadu pod hlavičkou NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda a první, bezmála osmnáctiminutový singl Giving Praise mu předchází.

Tradiční spolupracovníci zůstali, přidali se ambientní guru Laraaji a hudební léčitelka Arji OceAnanda, aby vytvořili další ritus, který vyjde opět na Bonově labelu příznačně nazvaném Our Silent Canvas. „Kruh je nekonečný a chtěli jsme, aby se posluchač cítil jako v tomto kruhu s námi při radostné rituální oslavě.“ Jam session, skládající se z každodenní rutiny v podobě zvukových meditací, jogínských cvičení a společného hraní, stejně jako z tichých meditací, jsou z výsledného materiálu znát, stejně jako bezbřehá radost. Celé to zní… hipízácky non plus ultra. Ale zároveň to má v sobě zvláštní nevinnost, čistotu. Ticha i pohybu.

Info

NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda - Circle of Celebration (Our Silent Canvas, 2021)
web

foto © Christopher Bono

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

To nejlepší z Montmartru aneb Top 5 Mama Paris

redakce 26.10.2021

Kdo uhranul měsíční posádku a spřízněné tváře na francouzském showcasu?

Vstupní prohlídka: Franzie

redakce 25.10.2021

Čekání na podzimní/zimní koncerty si krátíme klábosem nad podstatnými i podružnými tématy ze života hudebníkova i lidského.

Protokol: Ichiko Aoba

redakce 23.10.2021

Ichiko Aoba napsala své oceňované album jako soundtrack k fiktivnímu filmu. A jak je vidět, filmový doprovod je její oblíbenou hudební inspirací

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 20.10.2021

Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš.

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce 19.10.2021

Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředěného na gotickou scénu nejen u nás.

Vstupní prohlídka: Skaraz

redakce 18.10.2021

O co jde česko-ukrajinsko-argentinské trojici? Vypimpená koncertní backstage to není.

10 + 1 = Bruno Bassi (The Gluts)

redakce 17.10.2021

Bubeník skupiny The Gluts, Bruno Bassi, se s námi podělil o jedenáctku písniček, které ho formovaly. Jak se to na něm projevilo, se můžete přesvědčit za pár dní v pražském…

God and Eve: Tak to pusť…

redakce 15.10.2021

Co říká Boh Vajec na novinku od Die Mannschaft? A který track vás donutí myslet na obřízku?

Vstupní prohlídka: Kolektivní Halucinace

redakce 11.10.2021

Kolektivní Halucinaci baví písně od minnesengrů Krále Václava II. až po Lennona a McCartneyho, Dylana, Janotu, Typlta nebo Lyrika a Beneho.

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace