Články / Seriály

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Dantez | Články / Seriály | 17.09.2020

Žluklé vody death metalu jsou dnes takřka nevyčerpatelné. Bandcamp, Soundcloud i kultovní databáze Metal Archives nabízejí stovky kapel podílejících se na zvuku hudebního záhrobí. S vysokým počtem ale klesá kvalita. Projekty často dojíždějí na nedostatek talentu, který maskují hutnou vrstvou reverbu nebo lo-fi produkcí. Obdobné výsledky komunita častuje úsměvným přízviskem caverncore.

Neméně častým vrubem na dekadentní kráse je tuctovost vycházející z přehnaného lpění na mustrech staré školy. I sveřepá oddanost metalu smrti může škodit. Přiznané kopírky klasik Death nebo Cannibal Corpse jsou všude a najít kapelu s rozpoznatelnými kořeny i špetkou invence je často komplikované.

Denverští Of Feather and Bone jsou v tomto ohledu zajímavým případem. Kapela v roce 2018 vydala druhou desku Bestial Hymns of Perversion pod americkými Profound Lore – labelem převážně známým nahrávkami, které se vymykají žánrovým standardům. Důkazem budiž Ion od kakofonních Portal či nedávný debut od Spirit Possession, kombinující blackmetalovou ortodoxii se speedmetalovou odlehčeností. Bestial Hymns of Perversion vyzní při srovnání se zmíněnými tradicionalisticky, zastřeným zvukem prosáknou vlivy Incantation nebo Morbid Angel. Krom vyšší dávky agrese deska autenticitou nehýří.

První singl z nadcházející Sulfuric Disintegration (rovněž Profound Lore) napovídá, že zajeté naruší, skladba Entropic Self Immolation se vyznačuje čistším zvukem. Stopy po oldschool metalových kultech lze stále snadno rozpoznat, do tradiční rovnice se ale vkládá warmetalová zběsilost. Zvukový nátlak nemá daleko k Dioctletian, zuřivá dikce pak připomene Black Witchery. Od jmenovaných však Of Feather and Bone odděluje death/doomová produkce. Entropic Self Immolation tak neznačí pouze kapelní pokrok, ale taky už tolikrát testovanou prozřetelnost labelu.

Info

Of Feather and Bone (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Šárka Zahálková

redakce 27.09.2020

Šárka připravuje v Pardubicích tamní edici Dne architektury a doporučuje, kam ve městě zajít i mimo festivalové dění.

Track týdne: Jamila Woods – Sula (Hardcover)

Lucie Tlustošová 24.09.2020

Písničkářka, básnířka a aktivistka Jamila Woods navazuje touto inspirací afroamerickou umělkyní na kritiky pozitivně přijatou loňskou desku Legacy! Legacy!

Track týdne: Die Alten Maschinen - MIB

Richard Kutěj 10.09.2020

Česko-kanadský projekt Die Alten Maschinen o sobě dává vědět prvním letošním trackem aneb na vlnách elektronického rockʼnʼrollu.

Moon Crew #29: Richard Kutěj

redakce 07.09.2020

Richard Kutěj sleduje vývoj Úplňku přímo od jeho zrození, píše primárně o elektronické hudbě a domácí scéně. Je elektronika současný punk?

Track týdne: Kai Whiston – Dear / Boyei

Dominik Polívka 03.09.2020

Jestli má z dnešních klubových dekonstrukcí vzejít někdo opravdu zajímavý... Anebo taky ne.

Vstupní prohlídka: Annabelle

redakce 02.09.2020

Pražská zpěvačka a rapperka Annabelle studovala hudbu v Londýně, pravidelně koncertovala v tamních klubech a poté se vrátila do domovského města.

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Ondřej Rudel 27.08.2020

Co se stane, když se spojí psychedelický pop Kevina Parkera a ambientní tóny Kierana Hebdena alias Four Tet? Vznikne něco nadpozemského.

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Jakub Koumar 20.08.2020

Jako temný kyberpunkový surrealismus představuje dystopické vize utopené v zašedlém prostředí.

Protokol: Islaja

redakce 19.08.2020

Od severského folku k hravé popové psychedelii s polární září nad hlavou.

Track týdne: Briqueville - Akte XIII

Lucia Banáková 13.08.2020

Vypočítavý marketing alebo úprimné mystérium? Na mňa to prekvapivo funguje. Rovnako ako ich temná psychedelická hudba, ktorá najmä počas živých koncertov dostáva poslucháčov do tranzu.