Články / Seriály

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Dantez | Články / Seriály | 17.09.2020

Žluklé vody death metalu jsou dnes takřka nevyčerpatelné. Bandcamp, Soundcloud i kultovní databáze Metal Archives nabízejí stovky kapel podílejících se na zvuku hudebního záhrobí. S vysokým počtem ale klesá kvalita. Projekty často dojíždějí na nedostatek talentu, který maskují hutnou vrstvou reverbu nebo lo-fi produkcí. Obdobné výsledky komunita častuje úsměvným přízviskem caverncore.

Neméně častým vrubem na dekadentní kráse je tuctovost vycházející z přehnaného lpění na mustrech staré školy. I sveřepá oddanost metalu smrti může škodit. Přiznané kopírky klasik Death nebo Cannibal Corpse jsou všude a najít kapelu s rozpoznatelnými kořeny i špetkou invence je často komplikované.

Denverští Of Feather and Bone jsou v tomto ohledu zajímavým případem. Kapela v roce 2018 vydala druhou desku Bestial Hymns of Perversion pod americkými Profound Lore – labelem převážně známým nahrávkami, které se vymykají žánrovým standardům. Důkazem budiž Ion od kakofonních Portal či nedávný debut od Spirit Possession, kombinující blackmetalovou ortodoxii se speedmetalovou odlehčeností. Bestial Hymns of Perversion vyzní při srovnání se zmíněnými tradicionalisticky, zastřeným zvukem prosáknou vlivy Incantation nebo Morbid Angel. Krom vyšší dávky agrese deska autenticitou nehýří.

První singl z nadcházející Sulfuric Disintegration (rovněž Profound Lore) napovídá, že zajeté naruší, skladba Entropic Self Immolation se vyznačuje čistším zvukem. Stopy po oldschool metalových kultech lze stále snadno rozpoznat, do tradiční rovnice se ale vkládá warmetalová zběsilost. Zvukový nátlak nemá daleko k Dioctletian, zuřivá dikce pak připomene Black Witchery. Od jmenovaných však Of Feather and Bone odděluje death/doomová produkce. Entropic Self Immolation tak neznačí pouze kapelní pokrok, ale taky už tolikrát testovanou prozřetelnost labelu.

Info

Of Feather and Bone (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace