Články / Seriály

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Dantez | Články / Seriály | 17.09.2020

Žluklé vody death metalu jsou dnes takřka nevyčerpatelné. Bandcamp, Soundcloud i kultovní databáze Metal Archives nabízejí stovky kapel podílejících se na zvuku hudebního záhrobí. S vysokým počtem ale klesá kvalita. Projekty často dojíždějí na nedostatek talentu, který maskují hutnou vrstvou reverbu nebo lo-fi produkcí. Obdobné výsledky komunita častuje úsměvným přízviskem caverncore.

Neméně častým vrubem na dekadentní kráse je tuctovost vycházející z přehnaného lpění na mustrech staré školy. I sveřepá oddanost metalu smrti může škodit. Přiznané kopírky klasik Death nebo Cannibal Corpse jsou všude a najít kapelu s rozpoznatelnými kořeny i špetkou invence je často komplikované.

Denverští Of Feather and Bone jsou v tomto ohledu zajímavým případem. Kapela v roce 2018 vydala druhou desku Bestial Hymns of Perversion pod americkými Profound Lore – labelem převážně známým nahrávkami, které se vymykají žánrovým standardům. Důkazem budiž Ion od kakofonních Portal či nedávný debut od Spirit Possession, kombinující blackmetalovou ortodoxii se speedmetalovou odlehčeností. Bestial Hymns of Perversion vyzní při srovnání se zmíněnými tradicionalisticky, zastřeným zvukem prosáknou vlivy Incantation nebo Morbid Angel. Krom vyšší dávky agrese deska autenticitou nehýří.

První singl z nadcházející Sulfuric Disintegration (rovněž Profound Lore) napovídá, že zajeté naruší, skladba Entropic Self Immolation se vyznačuje čistším zvukem. Stopy po oldschool metalových kultech lze stále snadno rozpoznat, do tradiční rovnice se ale vkládá warmetalová zběsilost. Zvukový nátlak nemá daleko k Dioctletian, zuřivá dikce pak připomene Black Witchery. Od jmenovaných však Of Feather and Bone odděluje death/doomová produkce. Entropic Self Immolation tak neznačí pouze kapelní pokrok, ale taky už tolikrát testovanou prozřetelnost labelu.

Info

Of Feather and Bone (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Alison Cotton

redakce 03.10.2022

Její tvorba bývá úzce navázaná na konkrétní místa nebo historické události, proto jsme tuto rubriku pro jednou pojali geograficky. Koncert za pár!

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

David Havas, Viktor Palák (Lucidní kino): Věrné obrázky našich hlav

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 02.09.2022

V září začne filmový cyklus Lucidní snění. Jeho sudičkami se stali naši redaktoři Viktor Palák a Jakub Peřina a také David Havas, vedoucí kina Ponrepo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace