Články / Seriály

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Ondřej Rudel | Články / Seriály | 27.08.2020

Co se stane, když se spojí psychedelický pop Kevina Parkera a ambientní tóny Kierana Hebdena alias Four Tet? Vznikne něco nadpozemského, imaginární svět mimo naši galaxii, kde se dá dostat pouze na zasněných vibracích autonomního taxíku nebo ve čtvrté fázi nejhlubšího NREM spánku. Is It True, žádný sen, skladbu Tame Impala z letošního alba Slow Rush dovedl Four Tet svým remixem do zcela jiné dimenze.

Intro protáhlé na více než minutu a čekání na bicí a vokály, to vše ale vykoupeno prací se syntezátorem, který dodává experimentálnější feeling. Four Tet do remixu zakomponoval ambientní zvuky přírody, znějící jako cvrlikání ptáků za oknem chaloupky na Marsu, což je zajímavý prvek, který na původní skladbě nenajdeme. Ve srovnání s originálem je remix pomalejší, jde si vlastním tempem, a ani o něco delší stopáž nepůsobí utahaně. Dohromady vše funguje, jak má. A i když se na první poslech můžou zdát Parkerovy texty, naplněné romantickou ambivalencí v tváři tvář nejisté budoucnosti, vedené bubnovými smyčkami do éterického neznáma, při pozornějším poslechu jsou přesně tam, kde mají být.

Nostalgicky dojemnou atmosféru podtrhuje vizuální stránka v podobě videa s probleskujícími barvami ve stylu VHS, rozbíhajícími se do nekonečné paralely mezi současností a všudy přítomnou minulostí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Barnet a Petr Horák (Rosnička)

redakce 05.08.2021

Jak se plánuje festival v době pandemie a jak se během deseti let změnil? Ptáme se organizátorů Jana Barneta a Petra Horáka.

Anketa – festivalová, díl 2.: „Hrajeme s tím, co máme.“

redakce 29.07.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace