Články / Seriály

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Jakub Koumar | Články / Seriály | 20.08.2020

Ačkoli spoluzakladatel komunity a DIY labelu Urbsounds Michal Lichý aka Urbanfailure nezapře zkušenosti s hudební vizualizací, svět hudebních videí je pro něj ne zcela probádaným územím. S novým klipem ke skladbě Incompatibl3 mu pomáhal bratislavský VJ Wosa, autor, s nímž nespojil síly jen Urbanfailure, ale i celí Urbsounds nebo free tekno soundsystem Lazy Bastards.

Tak jako skladbou duní mohutné, až monumentální zvuky střídané těžko očekávatelnými prvky a rytmy, je i video na oko plné zmatku a ve skrytu důkladně strukturované. „Chaos je poriadok a komplexnosť neustále sa meniacich premenných vytvára náš svet a realitu, ktorú nie sme schopní osedlať a skrotiť.“ Těžko říct, kde přesně se láme hranice digitálních dekonstrukcí naší reality a kde naopak konstruktivisticky skládá Wosa realitu novou. Pošmournou i fascinující. Jako temný kyberpunkový surrealismus představuje dystopické vize utopené v zašedlém prostředí, ale i ty nejdivočejší hry barev a tvarů. Zároveň si pohrává s konfrontací antropomorfních, zdánlivě lidských entit či snad jen jejich avatarů a mnoha podob světa, v nichž by mohly existovat od jeho nejstinnějších míst přes neutrálně šedou průměrnost po digitální osvícení.

Pokud skladba Incompatible odkazuje ke starší skladbě Compatible, dalece rozšiřuje její logiku a posouvá ji až někam k horizontu představivosti Urbanfailure. Video VJ Wosy jde ještě dál. Vymýšlí si, fabuluje a pohrává si s abstraktními odlesky fantazie. A vidí dál, než kam dohlédnou oči.

Info

Urbanfailure (sk)
vydavatelský profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Kino FMz: Tátům a jejich dcerám

Jakub Blaho, Jiří Přivřel, Viktor Palák, 3DDI3, Lukáš Masner 18.08.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace