Články / Seriály

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Jakub Koumar | Články / Seriály | 20.08.2020

Ačkoli spoluzakladatel komunity a DIY labelu Urbsounds Michal Lichý aka Urbanfailure nezapře zkušenosti s hudební vizualizací, svět hudebních videí je pro něj ne zcela probádaným územím. S novým klipem ke skladbě Incompatibl3 mu pomáhal bratislavský VJ Wosa, autor, s nímž nespojil síly jen Urbanfailure, ale i celí Urbsounds nebo free tekno soundsystem Lazy Bastards.

Tak jako skladbou duní mohutné, až monumentální zvuky střídané těžko očekávatelnými prvky a rytmy, je i video na oko plné zmatku a ve skrytu důkladně strukturované. „Chaos je poriadok a komplexnosť neustále sa meniacich premenných vytvára náš svet a realitu, ktorú nie sme schopní osedlať a skrotiť.“ Těžko říct, kde přesně se láme hranice digitálních dekonstrukcí naší reality a kde naopak konstruktivisticky skládá Wosa realitu novou. Pošmournou i fascinující. Jako temný kyberpunkový surrealismus představuje dystopické vize utopené v zašedlém prostředí, ale i ty nejdivočejší hry barev a tvarů. Zároveň si pohrává s konfrontací antropomorfních, zdánlivě lidských entit či snad jen jejich avatarů a mnoha podob světa, v nichž by mohly existovat od jeho nejstinnějších míst přes neutrálně šedou průměrnost po digitální osvícení.

Pokud skladba Incompatible odkazuje ke starší skladbě Compatible, dalece rozšiřuje její logiku a posouvá ji až někam k horizontu představivosti Urbanfailure. Video VJ Wosy jde ještě dál. Vymýšlí si, fabuluje a pohrává si s abstraktními odlesky fantazie. A vidí dál, než kam dohlédnou oči.

Info

Urbanfailure (sk)
vydavatelský profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce 13.05.2022

Kam jinam než na Czech Music Crossroads se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Radio FMz: Kendrick Lamar, Edúv syn i Wabi Ryvola

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 11.05.2022

Bohatá úroda! Na začátku května vydali skvělou desku Arcade Fire, Ibeyi, Sharon van Etten a další. Máte rádi Wabiho Ryvolu?

Vstupní prohlídka: Anki

redakce 09.05.2022

Už dávno nevystupuje pouze na hiphopových shows, support dělal tak rozdílným umělcům, jakými jsou post-hudba nebo Dukla.

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav.

Tak daleko, tak blízko: Ivan Gajdoš

redakce 03.05.2022

Na oblíbené plzeňské pivo chodí Ivan Gajdoš se ženou do hospody Pod Obrazem, která je v centru města v areálu krnovského zámku. Kam jinam zajde, zajdou?

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce 01.05.2022

Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Radio FMz: Ukrajinské svátky, zlámané beaty i reggeaton

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 27.04.2022

Tento týden je redakční výběr nových tracků rozmanitější než kdy jindy. Připomínáme si ukrajinské Velikonoce s rapperkou Alyonou Alyonou, za zlámanou elektronikou se vydáváme do Milána.

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce 25.04.2022

Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy.

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy.

Vstupní prohlídka: Kvietah

redakce 18.04.2022

Je téměř nemožné se tady vyznat ve vlastních pocitech, říká mimo jiné třiadvacetiletá skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka. A nejen toto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace