Články / Seriály

Track týdne: Weather - A Wish

Track týdne: Weather - A Wish

Adéla Polka | Články / Seriály | 28.01.2021

Tento týden vyšla deska Kami, třetí sólová nahrávka Weather. Za touhle značkou stojí Míra, kluk z Tábora, který figuruje v několika dalších místních kapelách (Szmej, Lament, Diist, Plop). Projekt Weather mu slouží jako zápisník, který začal psát před dvěma lety, kdy se mu narodila dcera. Kami vydává digitálně na vlastním labelu Learn or Go Society, u Teargarten pak vychází materiál na kazetě. Chce to pořád ještě dost odvahy doufat, že posluchač bude majitel staré feliny s přehrávačem na kazety nebo magneťáku z dětských let, jaký jsem třeba já. Vizuál nosiče je přitom natolik atraktivně minimalistický, že by mu to v poličce slušelo klidně vedle drahého vinylu.

Album vzniklo v zimě a chlad a odcizenost dní jako by se přesunula zvenčí na kazetový pásek, do malé intimní krabičky, které zašudlaný zvuk sluší. A Wish je třetí track a zjistit, co si Weather skutečně přeje, je problém. Vokál je hluboko zapuštěný v hudbě, dominuje opakovaný kytarový riff, který v pravidelných sekvencích tříští bicí. A pravidelné rozhrabování mlžného je, jako když člověk vyjde ze zadýchaného klubu ven na vzduch, a vzápětí se do toho dusna dobrovolně a rád vrací.

Dvouminutová skladba má čitelnou gradaci, přidávají se klávesy, zpěv místy pokulhává, nejde s nimi. Má tendenci se oproti tempu loudat. Je líný, a přece si pořád něco přeje, jasně vykukují jen slova „I wish“ nebo „smile“. Je to takový tušení a prostor pro fantazii posluchače. Nevtíravá a skromná touha po něčem, co by vlastně nemuselo být až tak nereálné. Nejsou to velké ambice ani emoce. Zápis toho, co chci do zápisníku melodie. Nechat to tam zrát, a když na to dojde, cítit malé osobní nadšení.

Info

Weather
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Anketa – festivalová, díl 2.: „Hrajeme s tím, co máme.“

redakce 29.07.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Vstupní prohlídka: Rest in Haste

redakce 13.07.2021

Písničky odráží polarizovaný a roztříštěný svět, co odráží jejich odpovědi na pár základních otázek?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace