Články / Seriály

Track týdne: Weather - A Wish

Track týdne: Weather - A Wish

Adéla Polka | Články / Seriály | 28.01.2021

Tento týden vyšla deska Kami, třetí sólová nahrávka Weather. Za touhle značkou stojí Míra, kluk z Tábora, který figuruje v několika dalších místních kapelách (Szmej, Lament, Diist, Plop). Projekt Weather mu slouží jako zápisník, který začal psát před dvěma lety, kdy se mu narodila dcera. Kami vydává digitálně na vlastním labelu Learn or Go Society, u Teargarten pak vychází materiál na kazetě. Chce to pořád ještě dost odvahy doufat, že posluchač bude majitel staré feliny s přehrávačem na kazety nebo magneťáku z dětských let, jaký jsem třeba já. Vizuál nosiče je přitom natolik atraktivně minimalistický, že by mu to v poličce slušelo klidně vedle drahého vinylu.

Album vzniklo v zimě a chlad a odcizenost dní jako by se přesunula zvenčí na kazetový pásek, do malé intimní krabičky, které zašudlaný zvuk sluší. A Wish je třetí track a zjistit, co si Weather skutečně přeje, je problém. Vokál je hluboko zapuštěný v hudbě, dominuje opakovaný kytarový riff, který v pravidelných sekvencích tříští bicí. A pravidelné rozhrabování mlžného je, jako když člověk vyjde ze zadýchaného klubu ven na vzduch, a vzápětí se do toho dusna dobrovolně a rád vrací.

Dvouminutová skladba má čitelnou gradaci, přidávají se klávesy, zpěv místy pokulhává, nejde s nimi. Má tendenci se oproti tempu loudat. Je líný, a přece si pořád něco přeje, jasně vykukují jen slova „I wish“ nebo „smile“. Je to takový tušení a prostor pro fantazii posluchače. Nevtíravá a skromná touha po něčem, co by vlastně nemuselo být až tak nereálné. Nejsou to velké ambice ani emoce. Zápis toho, co chci do zápisníku melodie. Nechat to tam zrát, a když na to dojde, cítit malé osobní nadšení.

Info

Weather
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Vstupní prohlídka: Nina Berglová

redakce 15.02.2021

Čerstvá tvář u Slnko records Nina Berglová se pohybuje mezi jazzem, klasickou hudbou, elektronikou i popem. Kdo ji v její tvorbě inspiroval?

Katetr: Zas nový tetování (srdce)

Jarmo Diehl 14.02.2021

Každá emoce je politika. Pak není divu, že v jednom zátahu posloucháme kapely Zrní i Kurvy Češi.

Track týdne: The Armed - All Futures

Dominik Polívka 11.02.2021

Detroitské mathcorové kapele The Armed se po dvanáct let dařilo držet své členy v utajení. S novou desku je tu překvapení.

Food Moon: Bistro Střecha

redakce 09.02.2021

Jídlo, po kterém zůstane dobrý pocit, chutná nejlépe. O recepty do pravidelné rubriky jsme poprosili veganské bistro provozované Sociálním družstvem Střecha.

Vstupní prohlídka: Penumbra Vortex

redakce 08.02.2021

Penumbra Vortex zkoumá ambientně-droneové krajiny, co ho k tomu inspiruje?

Katetr: Nebuď hovado

Jarmo Diehl 07.02.2021

UDG vydali Banging my head.i „nový drsný videoklip s názvem Plachty“. Co na to další skupiny, písničkáři, rappeři a písničky vůbec?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace