Články / Seriály / / Turban

Turban #12: Hopsa hejsa do Berghainu

Turban #12: Hopsa hejsa do Berghainu

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 21.11.2012

Dvanáctý Turban se ještě naposledy ohlédl po výtečném vystoupení Holy Othera v pražské MeetFactory. Skromný tvůrce se tentokrát ukázal bez enigmatické kapuce, kterou zahaloval svou tvář ještě na koncertě v Berghainu na začátku letošního roku. Do berlínské techno Mekky pak také směřovaly naše kroky ve čtyřdobém rytmu – německou metropoli si totiž za svůj nový domov vybírá velké množství elektronických producentů ze všech koutů světa.

Pozornost Turbanu se z plejády klubových imigrantů upřela na fungování ostrovního labelu Hotflush, jehož šéf Paul Rose aka Scuba už berlínským zvukem a tanečním ekosystémem doopravdy nasákl, jak bylo lze slyšet i na jeho třetí desce Personality – a onen euforický house groove nese i jeho nové singly Hardbody a Talk Torgue. Temnou stranu techno síly pak prezentoval další z horkých koní Hotflushe, rovněž původem ostrovní producent a nynější berlínský expat James Shaw aka Sigha. Jeho debutové album Living with Ghosts je hlubokou zpovědí o soužití s klubovými duchy berghainského dark techna a vlastních, vzletně ambientních ambicí.

Zcela jiný zvuk vychází ze sampleru v Berlíně usazeného producenta říkajícího si My Dry Wet Mess – jeho druhá deska Stereo Typing plná skvělé práce se samply a organické beatologie právě vychází na FlyLově labelu Brainfeeder. Glitchové žonglérství Turban ještě okusil u čerstvých tracků Maxmilliona Dunbara a fLaka, stabilně kvalitní remix (tentokrát skladby od švédských Little Dragon) doručil kalifornský kosher beatmaker Shlohmo a podobně povedenou remixovou práci obstaralo i duo Sepalcure (aka Machinedrum a Braille) ve své verzi skladby November Skies houseového Dána Tomase Barfoda.

A dvě překvapení a horká želízka v klubovém ohni na závěr – britské duo Letherette chystá na labelu Ninja Tune debutovou desku svého kosmického boogie 2.0, které si již stihl oblíbit třeba zmíněný Machinedrum nebo milovník zenových zvuků Bibio. A Kieran Hebden aka Four Tet má nového chráněnce v New Yorku. Je jím houseový producent Anthony Naples, s jehož delikátně budovanými tracky se zcela jistě zanedlouho potkáte nejen v brooklynských loftech. Na to Turban vsadí klobouk i boty.

Playlist Turban 17. 11. 2012
Waka Flocka Flame – Rooster in My Rari (TNGHT remix) (Warp, 2012)
Holy Other – (W)here (Tri Angle,2012)
Sigha – Puritan (Hotflush, 2012)
Sigha – Suspension (Hotflush, 2012)
Scuba – Hardbody (Hotflush, 2012)
My Dry Wet Mess – Berlin Stereo Hands (Brainfeeder, 2012)
Maxmillion Dunbar – Woo (Rvng Intl., 2012)
fLako – Eclosure (Five Easy Pieces, 2012)
Little Dragon - Sunshine (Shlohmo Remix) (Friends of Friends, 2012)
Offshore – Bake Haus (Big Dada, 2012)
Letherette – Warstones (Ninja Tune, 2012)
Tomas Barfod – November Skies (Sepalcure remix) (Friends of Friends, 2012)
Anthony Naples – Mad Disrespect (Mister Saturday Night Records, 2012)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace