Články / Seriály / / Turban

Turban #17: Království nočních slimáků

Turban #17: Království nočních slimáků

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 26.12.2012

V klubových vodách za kanálem operuje řada labelů a tvůrčích kolektivů po svém se hlásících do vývojové linie reynoldsovského „hardcore-continua“ a tak či onak oživující či reinterpretující žánrové distinkce a klišé houseu, UK garage, UK funky, dubstepu a grimeu. Jen málokterá ze značek plodících aktuální taneční sound se však může pochlubit natolik svébytným a svěže působícím hybridem mezi všemi zmíněnými styly jako právě Night Slugs.

Label Night Slugs založili v roce 2008 na půdorysu společně pořádaných klubových nocí dva londýnští rezidenti James Connolly aka L-Vis 1990 a Alex Sushon aka Bok Bok. Svou hudební ratolest od počátku definovali maximálně svobodným přístupem k žánrovým škatulkám ostrovního soundu a zároveň poměrně ojedinělou a kultivovanou vizuální estetikou (autorem většiny obalů desek Night Slugs je Bok Bok, původní profesí grafický designér), která dělá z Night Slugs na první pohled minimalistickou baštu analogového (a „raně softwareového“) retrofuturismu. Apel na maximální funkčnost dokládá i aktuální série limitovaných vinylů Club Constructions, tedy tracků zacílených přímo na taneční parket, kde se kromě L-Vise 1990 a Lil Silvy objevil i kultovní track Bring in the Katz legendy baltimorské klubové scény hrubých breakbeatů KW Griffa.

Kromě L-Vise 1990 a Bok Boka už se pod hlavičkou Night Slugs objevilo i duo Velour, neboli kolaborace Hyetala a Julia Bashmorea vzdávající hold lascivnímu disku a rolandovskému 808 zvuku, zabiják parketů Girl Unit (autor monstrózního tracku Wut) s vypulírovanou syntézou grimeu a funky na EPčku Club Rez, torontský producent Egyptrixx se svým starozákonním techno opusem Bible Eyes nebo stylový clubber Jam City, který letos na desce Classical Curves předvedl svojí dekonstruovanou vizi taneční hudby pro atria kancelářských budov.

Jedním z výrazných jmen ze stáje nočních slimáků je i brooklynský Ezra Rubin aka Kingdom, který v roce 2011 rozjel zaoceánskou divizi Night Slugs pod jménem Fade to Mind. Na sesterské pobočce sdílející podobnou vizáž i zvuk se stihlo mihnout i duo Nguzunguzu, svojí vzpomínku na dětství strávené v Kuvajtu během války v Perském zálivu před videoherní konzolí zde letos ve formě brilantního EPčka Desert Strike zvěčnila Fatima Al Qadiri a mutantní mix organického jukeu s kataklyzmatickým R'n'B zase připravil mladičký producent Massacooraman. Fade to Mind ani Night Slugs ve svém „masakrózním“ klubovém tažení zdaleka nekončí – a Turban doporučuje mít při zahlédnutí/zaslechnutí jejich jmen stále oči/uši na šťopkách/pozoru.

Playlist Turban 22. 12. 2012
Kingdom – Hood By Air Theme (Night Slugs, 2011)
Bok Bok – Charisma Theme (Bok Bok’s remix) (Night Slugs, 2012)
Jam City – Strawberries (Night Slugs, 2012)
Velour – Booty Slammer (Night Slugs, 2010)
Egyptrixx – Recital A (Night Slugs, 2011)
Girl Unit – Double Take (Night Slugs, 2012)
Girl Unit – Double Take Part 2 (Night Slugs, forthcoming - 2013)
Fatima Al Qadiri – Dessert Strike (Fade To Mind, 2012)
Massacooramaan – Wijd (Fade To Mind, 2012)
Kingdom – Goodies Remix (Fade To Mind, 2012)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace