Články / Seriály / / Turban

Turban #22: Turban v transmediálním klubu

Turban #22: Turban v transmediálním klubu

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 29.01.2013

Zimní období není zrovna bohaté na velké hudební festivaly – mezi pár výjimkami potvrzujícími studené pravidlo se však rozhodně vyjímá berlínský Club TransMediale. Hudební sekce nadžánrového festivalu nových médií a vizuálního umění už počtrnácté zaplní na přelomu ledna a února promrzlé ulice (či spíše vyhřáté kluby) německé metropole – a Turban už si brousí špunty do uší.

A zbystřit sluch doporučuje zejména od čtvrtka 31. ledna. V Berghainu se na noci s názvem Science of Synthesis představí vedle dubově zahloubaného liverpoolského projektu Forest Swords, kanadského syntezátorového ekvilibristy d’Eona či avantgardního techna Holly Herndon také Jamie Teasdale ve své aktuální reinkarnaci Kuedo – ovšem s novým live setem a vizuálním doprovodem od berlínské videoartové skupiny MFO (možná si je pamatujete z loňského Lunchmeatu, kde spolu s Kode9 představili svou reinterpretaci filmu La Jetée Chrise Markera).

Hned následující den se Turban vrátí na místo činu – klubová noc se slibným názvem Rave Undead představí umrlčí techno Andyho Stotta, rovnou rytmologii Sheda nebo tribální virbly Shackletona (ten se mimo jiné vrátí 9. února do Prahy – poslouchejte příští Turban, shackletonovský speciál!). To vše v padnoucím ekosystému berlínské taneční Mekky, takže Turban opět radí: „Hopsa hejsa do Berghainu!“

V sobotu bude nutné přesídlit – a to jak co se týče lokace, tak basové frekvence. Ta se v klubu Stattbad na spojeném večeru The Midas Touch/Purge/Hashtag bude vlnit všemi směry – dubstepový pionýr Skream společně s MC Sgt. Pokesem chystá exkurzi do zlatých časů Croydonu, brooklynské duo Gatekeeper zcela jistě představí svou vizi virtuální klubové reality, Mykki Blanco si coby král/ovna queer rapu popluje na pořádně zbytnělém beatovém podloží (za produkcí mnoha tracků této extravagantní persóny stojí chicagský house killer Brenmar) a enigmatický producent ƱZ nabídne svou vlastní interpretaci současné trapové horečky. V trapu až po uši bude příští víkend i Turban – a vřele doporučuje se tzv. přidat. A přidat na hlasitosti.

Playlist Turban 26. 1. 2013
Baauer – Slip (LuckyMe, 2013)
Lapalux – Swallowing Smoke (alternate version) (Brainfeeder, 2013)
Jon Phonics – Fire (Astral Black, 2013)
Ital Tek – Hyper Real (Civil Music, 2013)
Kuedo – Salt Lake Cuts (Planet Mu, 2011)
Shackleton – Touched (Woe to the Septic Heart!, 2012)
Gatekeeper – Vengier (Hippos in Tanks, 2012)
Mykki Blanco – Kingpinning (UNO, 2012)
Birdy Nam Nam – Defiant Order (UZ remix) (OWSLA, 2013)
Skream ft. Sgt. Pokes – Come to Murder (Rinse, 2010)
Kingdom – Bank Head (Night Slugs, 2013)
XXXY – Studio 9 (Rinse, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace