Články / Seriály / / Turban

Turban #31: Beatová pomLáska

Turban #31: Beatová pomLáska

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 03.04.2013

Jedenatřicátý Turban vystopoval první výhonky nových tracků, při jejichž poslechu praskají nejen vejce; jarní speciál přinesl opulentní beatové hody, hody, doprovody – doprovodný program nejen pro cestu na Velikonoční ostrůvky kvalitní produkce.

RL Grime se Salvou by si mohli do kolonky zaměstnání klidně napsat „We Make Bangers Even More Bangin’“ – dokazuje to další kus z jejich předělávkového tažení, kterým je tentokrát singl What a Shame z nové desky Jamieho Lidella. Rozhodně žádná ostuda. S bristolským Jokerem stále nejsou žerty, minimálně co se týče klubových monster. Jeho nawooblovaný purple sound stále nesklouzává k současným trapovým klišé, ve výsledku však na parketě funguje stejně. Tedy dobře.

Na světlé straně tanečního parketu operuje duo Mount Kimbie, které chystá druhou desku na Warpu; první vlaštovka, kterou je návykový track Made to Stray, rozhodně jaro dělá – minimálně v Turbanu. Podobně jako nejnovější EPčko Make You další dvojice Sepalcure (neboli Machinedrum a Braille), která už se stačila svými emotivně meandrujícími beatovými konstrukcemi zapsat zlatým Braillovým písmem do nejnovější historie taneční hudby. Titulní track jejich nejnovějšího počinu samplující starý hit od Whitney Houston je opět výtečně ochucenou nádivkou toho nejlepšího ze současné lehkonohé urbánní dance music od footwurku k jemnému houseu.

Stejnou radost má Turban i z tvorby domácího beatového fantoma FNTM, který právě vydal na labelu Ty Nikdy EP Gameplay. Další důkaz toho, že i v našich končinách se klube zvuk souměřitelný s nejčerstvější klubovou výslužkou za hranicemi. Za hranice všedních beatů proniká i glasgowský rodák a nynější barcelonský rezident Sega Bodega, když producentského kolegu Rustieho a Hudsona Mohawka si kromě Turbanu stačila mimořádně oblíbit už i Mary Anne Hobbs. A brzy snad začne Sega své eklektické beaty segat i na Slugabedově labelu Activia Benz.

O permanentní slasti z nové líhně tracků od Ryana Hemswortha, Deeche, Kingdoma a dalších, která bude, doufejme, trvat pořád a furt, se snad už ani nemá cenu dlouze rozepisovat – Turban vám totiž garantuje, že ve světě nových beatů se žádná jarní únava rozhodně nekoná.

Playlist Turban 30.3. 2013
Jamie Lidell - What a Shame (RL Grime & Salva remix) (Warp, 2013)
Joker - Newham Generals (Kapsize, 2013)
Pinch & Roska - Shoulda Rolla (Tectonic, 2013)
Mount Kimbie - Made to Stray (Warp, 2013)
Sepalcure - Make You (Hotflush, 2013)
Sepalcure - The Water’s Fine (Hotflush, 2013)
Kingdom - Bank Head ft. Kelela (Fade To Mind, 2013)
Sega Bodega - Luxor Quest I & II (Week of Wonders, 2013)
FNTM – Crystal (Ty Nikdy, 2013)
FNTM - Who’s On The Riddim (Ty Nikdy, 2013)
Deech – Rotor (self-released, 2013)
Ryan Hemsworth – Proto (Lefse, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace