Články / Seriály / / Turban

Turban #47: Beatové bublinky

Turban #47: Beatové bublinky

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 25.07.2013

Okurková sezóna se rozhodně netýká světa beatů – a Turban by samou radostí hned bouchal „šimpáňo“ nad tím, že i v parnu vycházejí hodně svěží tráčky.

Jednou z takových radostí je i připravované EP Champagne Sounds od brooklynského producenta Obey City, který se, podobně jako třeba jeho kolegové z LuckyMe S-Type a Cid Rim poprvé představil širší veřejnosti v Rustieho bombastickém esenciálním mixu. Zvuky šampaňského mají v jeho pojetí právě ke zmíněnému S-Typeovi maximalistické beaty protknuté místy až jazzovou uvolněností a všeprostupujícím optimismem. Obey City už chystá i pokračování s názvem Merlot Sounds a obě dvě jeho beatové láhve si Turban s chutí načne.

Parta kolem LuckyMe má blízko ke kolektivu Numbers – a to nejen geograficky. Po nedávném beatovém blesku z takřka čistého nebe, kterým byl futuristický singl od producenta Sophie, tentokrát uhodilo znovu na stejné (a stejně dobré) místo. O hromosvod se tentokrát postaral Redinho, který se zatím zvládl vytasit pouze s několika kratšími nosiči a bývá pokládán za tajnou zbraň arzenálu Numbers. Kadence jeho aktuálního singlu Searching pak dává tušit, že zcela právem, a také že se snad v dohledné době dočkáme i albového debutu.

To RL Grime zatím s dlouhohrající deskou nespěchá, o to masivněji pak působí jeho singly a EPčka. Mladík, který se v současnosti prohání na americké tour společně s dalším párty monstrem Bauuerem, právě vydal nové EP High Beams – a Turbanu nejvíce provětrala trapézové svaly adiktivní trap-raveová odysea Shells. RL Grime totiž v beatových skořápkách hraje stále první ligu.

Playlist Turban 20.7. 2013
Letherette – After Dawn (Bibio remix) (Ninja Tune, 2013)
Fantastic Mr. Fox – The Trap (Black Acre, 2013)
Pangaea – Viaduct (Hadal, 2013)
E.m.m.a. – Jahovia (Keysound Recordings, 2013)
Lil Jabba – Maven (Local Action Records, 2013)
Bro Safari UFO! – Animal (self-released, 2013)
Diplo – Crown (Mad Decent, 2013)
RL Grime – Shells (Fool’s Gold Records)
DJ Yolo Bear - Bring That Ass to the Table (self-released, 2013)
Redinho – Searching (Numbers, 2013)
Obey City – Fallin (LuckyMe, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

foto © Chetan Patel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace