Články / Seriály / / Turban

Turban #49: Tučný Turban s DJ Tucem

Turban #49: Tučný Turban s DJ Tucem

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 06.08.2013

Turban opět přibral na váze. S řadou tučných tráčků se totiž dostavil zatucat pražský producentský expat DJ Tuco – a mezi beaty se vedla řeč o jeho tajných DJských zbraních, labelu Meanbucket i obří kolekci kecek.

DJ Tuco je na domácí beatové scéně jednou z již zavedených stálic za gramofony (Seratem, laptopem…) a jeho pěknou řádku let pilované skills a selekce nabitá čerstvými tracky i lehce zaprášenými perlami jsou stabilní zárukou (nejen) pánevních hnutí. Tuco byl také jedním z prvních (ne-li první), kdo se ve zdejších končinách začal věnovat zvuku chicagského jukeu, a dodnes je také jedním z mála u nás usazených tvůrců (ne-li jediným), jehož tracky se objevují i na renomovaných zahraničních hudebních webech, jako je třeba XLR8R.

Tuco stojí také za z-původního-blogu-se-vyklubavšího labelu Meanbucket, který se vedle jukeu a bass mutací zaměřuje i na čerstvé houseové výhonky, jako v případě novinky Tucova synovce Allmostt. Na Meanbucket také vyšlo EP od jednoho z jukeových průkopníků Traxmana, a to ještě předtím, než se jeho albový debut objevil na Planet Mu.

Péčí Tuca, který je s jukem jedna ruka, a labelu Meanbucket, na jehož narozeninách už stačili zahrát i DJ Rashad s DJ Spinnem nebo Chrissy Murderbot, k nám vytrvale proudí čerstvé várky kosmopolitních beatů – a Turban je jen rád, že si za své ghetto (house) vybral producentský expat DJ Tuco právě Prahu.

Playlist Turban 3.8. 2013
DJ Tuco – Blurry (self-released, 2013)
RP Boo/DJ Slugo – 11-47-99 (Godzilla Track) (White Label, 1999)
DJ Phats – Tha Motes ft. DJ Skip (Dance Mania, 1998)
KW Griff – Bring in the Katz (L-Vis 1990 dub) (Night Slugs, 2012)
Big Dope P – Trinaz Geto Trak (Moveltraxx, 2009)
DJ Rashad – Everybody (Hyperdub, 2013)
Allmostt – Rice N Peas (Meanbucket, 2013)
Traxman – Pacman Juke (Moveltraxx, 2011)
Sophie – Bipp (Numbers, 2013)
The Mitchell Brothers – Solemate (The Beats Recordings, 2007)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace