Články / Seriály / / Turban

Turban #50: Staré známé nové tváře

Turban #50: Staré známé nové tváře

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 13.08.2013

Turban se právě dočkal padesátého dílu a doufá, že si je s čerstvými beaty stále „fifty-fifty“. V lehce jubilejním vydání se zaměřil na několik starých známých nových beatových tváří, kteří jej provázejí už od startu.

Nemohl chybět beatový vojín Ryan Hemsworth, který rozhodně nepotřebuje zachránit – talentovaný kanadský mladík tentokrát přispěl do Turbanu svou „troškou“ v podobě nakažlivě chytlavého pop-tráčku Day N' Nite se zpěvačkou LIZ z labelu Mad Decent a také brilantním mash-upem ASAP Rockyho a Britney Spears. Podobných mashupových perel má plaše vyhlížející klučina v rukávu celý pytel, jak se můžete přesvědčit na některém z jeho četných živých vystoupeních.

Podobně úctyhodnou zásobou čerstvých úlovků z beatového oceánu se může pyšnit i ruský hasič a beatmaker 813. Vedle skvělého EP na labelu Activia Benz a čerstvé placky Espoir Voyage na Apothecary Compositions (kde se remixů jeho tří tracků chopili další turbaní oblíbenci Obey City a Lil Texas) pravidelně krmí oficiálně nevydanými tráčky i svůj Soundcloud – Turban radí sledovat (a poslouchat)!

Starým známým „homo-novusem“ beatového světa a Turbanu je i brooklynský beatový bijec Baauer. Turban tvrdí, že autor virální senzace Harlem Shake byl „Cooler Before He Was Cool“ a k ověření opět doporučuje nahlédnout na jeho Soundcloud na skladby starší jednoho roku. The Older, the Better – což, jak Turban doufá, nebude platit i pro jeho slibované debutové EP pro LuckyMe.

A na závěr pár zajímavých „nově“ přišedších ze zámoří. Kalifornský kolektiv Wedidit má další poctivý zářez na beatové pažbě v podobě split EP producentů Arnolda a C.Z. (Turbanu se nepodařilo zjistit, zda jde o státní poznávací značku). Jde o „trochu trapu trochu jinak“ a podobně by šel nazvat i projekt Future Brown, za kterým stojí ostřílení tvůrci Nguzunguzu, Fatima Al Qadiri a J-Cush z labelu Lit City. Takových beatů do budoucna jen houšť!

Playlist Turban 10.8. 2013
ASAP Rocky – Thuggin' Noise (Ryan Hemsworth edit) (Folie Douce, 2013)
Ryan Hemsworth x LIZ – Day N' Nite (self-released, 2013)
Baauer – Iced Up (self-released, 2012)
Big Dope P – Turnt Up (Eloq remix) (Moveltraxx, 2013)
813 – Espoir Voyage (Apothecary Compositions, 2013)
813 – Village (Obey City remix) (Apothecary Compositions, 2013)
Obey City – Cyber Stream (LuckyMe, 2013)
S-Type – Sweet Vixen (LuckyMe, 2012)
Lil Silva – Salient Sarah ft. Sampha (Good Years, 2013)
Future Brown – Wanna Party
Arnold – Plus and Minus (Wedidit, 2013)
C.Z. – DAS WHY (Wedidit, 2013)
The Cyclist – Daisy Spirals (Friends of Friends, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace