Články / Seriály / / Turban

Turban # 54: Beatové otřesy

Turban # 54: Beatové otřesy

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 11.09.2013

Turban funguje coby klubový seismograf – zaznamenává beatové otřesy a snaží se je umístit na vlastní škálu (nejen) tanečních země(či parketu)třesení.

Z poslední doby Turbanem otřáslo zejména nenápadné (ale o to hutnější) EP Xtreme Tremble od producenta NA, který je ve skutečnosti polovinou dua Nguzunguzu. Tři skladby na desce jsou perfektní ukázkou beatového řemesla povýšeného na umění – ani hajtka zde nepřijde nazmar, vše je perfektně vyváženo v takřka dokonale funkční klubovou směs schopnou zatřást nejen parketem, ale i sluchátky. Label Fade to Mind opět potvrdil, že co se týče beatové budoucnosti, vidí až za roh (rok).

Beatové otřesy hodné pozornosti se stále častěji vyskytují nejen na místě tradičního stýkání se klubových tektonických desek, ale i na domácí půdě. Zlínský producent FNTM měl evidentně hodně kruté léto, alespoň soudě dle poslechu jeho již třetího EP Cruel Summer. Vypiplaná produkce po svém meandrující mezi trapem, grimem a garážovými tanečními odrůdami zní „světově“ v tom nejlepším slova smyslu, za což je Turban moc rád.

Zcela z jiné beatové stupnice je pak nejčerstvější úkaz z dílny klubového šprýmaře a jednoho z tahounů bristolského „purple soundu“ Jokera. Ten po letech oprášil svou Segu a v podobě minialba Sega Joker Drive (volně ke stažení) se vydal na menší vzpomínkový trip do dob, kdy „8-bity byly beaty“. Je skvělé vědět, že jednomu z ostrovních popularizátorů dubstepu jdou návraty k vlastním kořenům stále tak dobře – a že má vedle „seriózní tvorby“ stále čas na beatové skopičiny.

Playlist Turban 7.9. 2013
DJ Yolo Bear – That Good Good (LuckyMe, 2013)
813 – New Secret Tune (self-released, 2013)
Joker – Green Brook Zone (self-released, 2013)
Joker – Desert Labyrinth (self-released, 2013)
Joker – Pink Metropolis (self-released, 2013)
FNTM – Sirens (TyNikdy, 2013)
FNTM – Which Way (TyNikdy, 2013)
NA – Xtreme Tremble (Fade to Mind, 2013)
NA – Flute Gasp (Fade to Mind, 2013)
NA – B Storm (Fade to Mind, 2013)
Deft – Rising Sun (Project Mooncircle, 2013)
Deft – Faded (Project Mooncircle, 2013)
Ryan Hemsworth – Against a Wall (Last Gang Records, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace