Články / Seriály / / Turban

Turban # 56: V NEONE

Turban # 56: V NEONE

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 25.09.2013

Už se k vám možná doneslo potrubní (či „poturbaní“) poštou, že v Praze vznikne v režii Lunchmeatu na měsíc pop-up klub NEONE, v jehož hudební dramaturgii má prsty mimo jiné i Turban – a spolu s hostujícím Kubou Němečkem aka tvproduktem tak zasvětil tento díl představení nabeatého programu, jež by vás rozhodně neměl minout.

Neo-novou estetiku > takřka bezezbytku naplňuje label Activia Benz – novou značku páně Slugabeda budete určitě znát, pokud máte sem tam Turban na uších. Svůj futuretrobeatový koncept přiveze do NEONE na showcase Activia Benz představit sám boss Slugabed a dánský střelec Eloq a dle domněnek a tužeb Turbanu půjde o večírek, který se nevyplatí prošvihnout (a zároveň o první showcase Activia Benz labelu mimo UK). Možná přijde i Bombok!

Na dalším pokračování klubové noci Mosaik, která už u nás premiérově představila producenty Cida Rima a Dama Mantlea, se tentokrát přímo v NEONE zastaví ostrovní ohybač beatů Kelpe. Klubový solitér a zástupce labelu Black Acre vydal letos povedenou a trochu neprávem přehlíženou desku (již čtvrtou) Fourth: The Golden Eagle, kterou hodlá v Praze představit v live provedení.

A za pozornost bude rozhodně také stát showcase netlabelu Saturate Records, který představí několik mladých beatových talentů (povětšinou z Německa), kteří po svém redefinují současné trapové paradigma – a, podobně jako NEONE, vyznávají neo-nové cesty (nejen) za beat.

Playlist Turban 21.9. 2013
Slugabed – Bombok (Activia Benz, 2013)
Ghost Mutt – Thoroughbred (Donky Pitch, 2010)
813 – The Whaler (Activia Benz, 2013)
Eloq – Klonux (Activia Benz, 2013)
Slugabed – This Is a Warning (Activia Benz, 2013)
Boeboe – Amazon Basin (Saturate Records, 2013)
Lakritze – Ghostberry (Saturate Records, 2012)
Kelpe – Superzero Theme (Drut, 2013)
FNTM – Sirens (TyNikdy, 2013)
Gillepsy – Click Party (Double-Click remix) (Hyperboloid Records, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace