Články / Seriály / / Turban

Turban #60: Tvrdý beat

Turban #60: Tvrdý beat

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 30.10.2013

Do Turbanu přijal tentokrát pozvání „muž mnoha muzikálních tváří“, možná ho budete znát coby Bourka, nejspíše coby Bonuse, a pokud se pohybujete na té správné hudební ose, možná už jste zachytili i jeho ambientní snažení pod pseudonymem Karel Mojžíš. Do Turbanu se však dostavil ve své dosud nejbeatovější inkarnaci – Martin Tvrdý.

V té také podniká výpravy na odvrácenou stranu tvorby elektronické hudby společně s Mary C coby Kreaton a můžete si být jisti, že skoro žádný z aktuální nabídky hardwareu/softwareu určeného pro dělání beatů, smyček, droneů, faxů a obecně zvuků (nejen v kontextu tzv. taneční hudby) nezůstane ušetřen jejich všetečné prověrky.

Beatovou prověrku složil Martin Tvrdý úspěšně i v Turbanu, kde po krátkém rozhovoru o jeho ambicích ve světě svaté trojice „IDM, minimal techno, glitch“ a pár ukázkách z hudebních vod, kam se plaví pro inspiraci, došlo i na jeho Live DJ Set – první svého druhu v Turbanu. Výsledný libec si poslechněte níže a Turban vám garantuje, že v podobných sessions bude po této příjemné zkušenosti moc rád pokračovat.

Playlist Turban 26.10. 2013:
Atom TM - Love U (Like I Love My Drum Machine) (Raster-Noton, 2013)
Alva Noto - Neue Stadt (Skizze 8) (Mille Plateaux, 2001)
Fax – Myopia (Static Discos, 2003)
Martin Tvrdý Live DJ Set

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace