Články / Seriály / / Turban

Turban #62: Zvonky štěstí

Turban #62: Zvonky štěstí

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 13.11.2013

Turbanu zvoní v uších v pravidelných intervalech (jinými slovy „dost často“) – zvonky beatového štěstí dokázal naposled silně rozeznít třeba mladý australský producent Wave Racer z labelu a kolektivu Future Classic (který ve světě asi nejdůsledněji reprezentuje vycházející protinožská hvězda Flume) se svou hyperbarevnou turbosměsí plnou rozjásaných héliových vokálů, zvukem pendlující někde mezi Rustiem a labelem Activia Benz.

Podobnou radost má Turban i z aktuálního singlu beatového čísla Chesslo Juniora, kterému se o remix postaral i jukeový patron DJ Spinn. Jukeovou obsesí trpí i norský střelec Slick Shoota, který by si se svým posledním trackem zasloužil založení vlastní škatulky „juke-pop“. Již klasicky poněkud neprávem hypem opomíjený zůstává i jeden z pionýrů bristolského purple soundu Guido – jeho nová deska Moods of Future Joy na Pinchově labelu Tectonic působí zprvu jako nenápadný digitální klenot, jehož skutečné epické proporce se vyjeví až při pozornějším poslechu. Turban doporučuje nezahazovat!

Vydavatelskými obstrukcemi se příliš nezahazuje virální sukcesor Baauer – své nevydané tracky začal na turné prostě házet do publika ve formě USB flash disků. Čtyři tracky (které Turban pro vlastní potřeby spojil v jeden) jsou spíše beatovými skeči, stále však ukazují na rukopis, který odděluje Baauera coby výjimečně zručné zrno od trapových plev. Turban se těší na jeho chystaný dlouhohrající debut, kam by si prý měl přizvat jména jako Cashmere Cat, Ryan Hemsworth či Arca.

Beatová hrana rozhodně nezvoní ani duu Nguzunguzu. Daniel Pineda a Asma Maroof se na nejnovějším EP Skycell vytasili s hi-fi dystopickým soundtrackem a sonickým ekvivalentem 3D brýlí; jejich chirurgicky přesné beatové řezy s atmosférou neodvratné katastrofy v dosahu se výborně hodí k poslechu na (a)steroidech. Zvonky štěstí 2.0, tak trochu jako z jiného světa – podobné, jako servíruje jejich ostrovní kolega Jam City. Geniálně – a bez ohledu na city.

Playlist Turban 9.11.2013:
Wave Racer - Rock U Tonite (Future Classic, 2013)
Slick Shoota - F Dat (Djemba Djemba and DJ Hoodboi remix) (Jeffree's, 2013)
Chesslo Junior - YYXKK (Crystal Culture, 2013)
Baauer_USB (self-released, 2013)
Danny Brown - BAB (The Titts bootleg) (RBMA, 2013)
Nguzunguzu - Harp Bell (Fade to Mind, 2013)
Nguzunguzu - Tumultuous (Fade to Mind, 2013)
Jam City - Bells (self-released, 2013)
Guido - Heartful Dodger (Tectonic, 2013)
Robot Koch - Jupiter (Project Mooncircle, 2013)
Darkstar - You Don't Need a Weatherman (Zomby remix) (Warp, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace