Články / Seriály / / Turban

Turban #71: Domácí Crew 1: DJ Tuco

Turban #71: Domácí Crew 1: DJ Tuco

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 18.01.2014

Turban načíná svou novou rubriku Domácí Crew s DJ Tucem, kterého snad pravidelným posluchačům netřeba blíže představovat. Pražský klubový expat, milovník a propagátor ghetto houseu, jukeu a Baltimore i Jersey club music a hlava labelu Meanbucket se tentokrát dostavil odpovědět na „proustovsky“ zvídavý dotazník Turbanu – a především zahrát. Jeho půlhodinový DJ set plný nevydaných tráčků totiž stojí nejen za poslech.


Můj oblíbený „otvírák“ setu:
To vždy záleží na tom, co hrál DJ přede mnou. Snažím se neměnit vibe příliš rychle, protože pak člověk rychle skončí s vylidněným parketem.

Track, který mi momentálně nejvíce najíždí:
Feadz & Big Dope P – Get Wild

Track, který hraju (skoro) pokaždé:
DJ Phats - The Motes

Track, který používám pro „záchranu parketu“:
Těžko říct, to záleží na proměnlivých okolnostech.

Tajná DJská zbraň:
Dlouho to bylo Bring in the Katz, než track oficiálně vyšel na Night Slugs.


Nejoblíbenější klub u nás:
Jsem velkým fandou nového klubu NEONE, i když jsem tam sám hrál jen jednou a byla to zrovna mrazivá čtvrteční noc a nebylo zrovna narváno. Pořád si ale myslím, že plnou Roxy v Praze, co do DJingu, jen tak něco nepředčí.

B2B set bych si nejraději zahrál s…:
Těžko říct, zrovna moc DJů neobdivuji a hodně z mých oblíbených jsou zároveň kamarádi a hraju s nimi často. Takže možná Tiësto, protože to by se určitě konalo na masivním stadionu. Jeho hudba je ale stupidní, takže spíš Diplo, který taky vyprodává stadiony, ale má dobrý vkus a sem tam pouští i dobré tracky.

Nejpamátnější DJ request, který jsem kdy dostal:
Někdo po mně chtěl zahrát něco od Katy Perry po Necrově vystoupení, ale už je to dávno, takže si nepamatuju, jestli šlo o žert nebo ne. Jednou mi někdo nabídl 1000 Kč, když pustím track od Beyoncé, ale bohužel jsem ho tehdy neměl.

Co mě v českých klubech vadí nejvíc?
Nejde ani tak o kluby samotné, Praha má pár úžasných míst, ale většinou jde o lidi, kteří ty kluby provozují nebo do nich chodí. Anebo taky nechodí.

Kde bych si chtěl jednou zahrát:
Na velkém festivalu v UK, něco ve smyslu Bestivalu nebo Glastonbury. Miluju tenhle druh velkých festivalů, ale nikdy jsem na nich nehrál, nejblíže tomuhle přání bylo asi vystoupení na Pohodě.


Turban Playlist 15.1.2014:
KLARA. – Survivor (DJ Tuco remix) (self-released, 2013)
Feadz & Big Dope P – Get Wild (upcoming Moveltraxx)
DJ Phats – Tha Motes (Dance Mania, 1998)
KW Griff – Bring In The Katz (Night Slugs, 2012)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace