Články / Seriály / / Turban

Turban # 67: Sophieho volba

Turban # 67: Sophieho volba

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 19.12.2013

V pátek oslavil domácí audiovizuální kolektiv Lunchmeat své páté narozeniny ve znovuotevřeném klubu NEONE. Pogratulovat se dostavila Ikonika, Memotone, Ink Midget a (pro Turban především) Sophie. Turban nebude zastírat, že měl v tuzemské premiéře Sophieho živého vystoupení (které už mu letos jednou masivně najelo na festivalu Nowa Muzyka) prsty – a posléze i zbytek těla, když Sophie spustil svůj set.

Neuvěřitelně chytlavá kombinace vysokého a nízkého – cukrkandlových vokálů (které prý z větší části patří Sophieho šestileté sestřenici) jako vystřižených z hyperpopového leporela, futuristické beatologie toho nejhrubšího zrna a chirurgicky přesných rytmů – zafungovala opět stejně. Skvěle. Sophie tvoří čistě syntetickou hudbu, která je klubovým ekvivalentem plastické chirurgie - a Turban byl první ve frontě na jeho taneční implantáty.

Sophie se svou hudbou pro „Plastic People of the Universe 2.0“ boduje nejen u Turbanu – ve výročních anketách a žebříčcích hudebních webů sbírá čelní příčky včetně ocenění za track roku pro skladbu Bipp na serveru XLR8R, které dokládají jeho výjimečnost ve zvuku roku 2013.

Sophiemu se letos podobalo doopravdy máloco – Turbanu však poskytl, kromě exkluzivní premiéry svého nevydaného tracku Lemonade, i pár svých vlastních beatových tipů. Ten hlavní se týkal malého a mladého labelu PC Music, jehož zástupci jako třeba Hannah Diamond sdílí podobnou limonádovou estetiku. Sophie plánuje v dalším roce vydat tři další singly na labelu Numbers (Lemonade má být jedním z nich) – a Turban už se jich nemůže dočkat. Pomalu, ale rychle!

Playlist Turban 14.12.2013:
Purple - The Club (Shlohmo remix) (Wedidit, 2013)
Ango - Smile XXL (LuckyMe, 2013)
Graphics - I Know You're Ready (self-released, 2013)
Graphics - The Heckler (self-released, 2013)
Hannah Diamond - Every Night (Club) (forthcoming PC Music)
Sophie - Lemonade (forthcoming Numbers)
Mssingno - XE2 (Goon Club Allstars, 2013)
Burial - Hiders (Hyperdub, 2013)
Burial - Come Down to Us (Hyperdub, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

foto © Dita Havránková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace