Články / Seriály / / Turban

Turban #73: Domácí Crew 2: Gruzo

Turban #73: Domácí Crew 2: Gruzo

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 01.02.2014

Turbaní rubriku Domácí Crew se v pořadí druhý host dostavil rozohnit (a rozhonit) Gruzo – glitchhopový producent, zastánce a matador. A v neposlední řadě také v první řadě zakladatel klubové noci (a donedávna také stejnojmenné radio show) Rabbit Hole, plné – jak jinak – carrollowských beatových koled. Na sedátkách ve studiu měla premiéru také jeho nejnovější temná inkarnace Sedata a především Gruzův autorský mix. Ten si rozhodně dejte (na sedátkách i ve sluchátkách), v uších totiž kyne a kyne (na pozdrav) jako klubové droždí.


Oblíbený „otvírák“ setu:
Záleží na tom, po kom hraju. Jednu dobu jsem svoje sety otevíral sestříhanýma hláškama ze seriálu Adventure Time - konkrétně z dílu o glitchích. Případně Qubit - Me Like Cyan. Ale spíš se to odvíjí od místa a času.


Track, který mi momentálně nejvíc „najíždí:
Wuki - Happy Accidents. Váhám, jestli víc originál, nebo VIP.


Track, který hraju (skoro) pokaždé:
Za poslední půl rok jsem kvůli přechodům hodně často hrál custom edit Bird Brain od Bro Safari a UFO!, jelikož se v rámci toho tracku mění bpm ze 110 na 128. Custom edit proto, protože jsou v tý skladbě některý momenty, který mi vadí. Obecně se mi v setech nejčasteji protáčejí skladby kde jsou takhle výrazný skoky v bpm.


Track, který používám pro „záchranu parketu“:
Koan Sound - Funk Blaster (Culprate Remix). Ač glič, z nějakýho důvodu to funguje.


Moje tajná DJská zbraň:
Liar - Tequilla Mockingbird. Miluju to. A lidi taky.


Můj nejoblíbenější klub u nás:
V Praze se mi hodně líbí prostory Neone, Kokpit... Z klubů, co jsem zcestoval mě pak nejvíc baví ústecká Mumie - konkrétně její balkon.

B2B set bych si nejraději zahrál s…
S někým, kdo rozumí konceptu B2B. Bohužel se mi to moc často nestává, a celý B2B probíhá stylem: "Ještě jednu skladbu, ještě jednu, moment, už poslední, pak ti to dám."

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Nejlíp si pamatuju kupodivu smysluplnej request na Hyperparadise v remixu Flume, kterej přišel chvíli před tím, než jsem tu skladbu sám chtěl zhrát.

Co mně v českých klubech vadí nejvíc?
Spousta levnýho piva, který musim vypít.

Kde bych si jednou chtěl zahrát:
Vlastně kdekoliv, kde jsem ještě nehrál. Což není zrovna úzkej výběr, protože jsem hrál zatím jen v ČR. Ale nejlepší glitch hop parties prej jedou v australský buši.

Turban Playlist 29.1.2014:
Gruzo – 23 (self-released, 2013)
Qubit - Me Like Cyan (Adapted Records, 2013)
Wuki - Happy Accidents (OWSLA, 2014)
Bro Safari & UFO! - Bird Brain (self-released, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace