Články / Seriály / / Turban

Turban #9: Turban s Gruzem - Glitch k pravdě

Turban #9: Turban s Gruzem - Glitch k pravdě

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 29.10.2012

Devátý Turban přivítal v baráku svého prvního hosta, kterým byl (mimo)pražský producent Gruzo. Gruzo už pět let v rozkývaných vodách bass music, ve své tvorbě nezapře hiphopové kořeny ani vášeň pro hutný wonky zvuk a defektní beatovou sekanou.

Prvního listopadu vychází Gruzovi další EPčko Misguided Hopes, v Turbanu uvedl v on air premiéře tři nové skladby z desky i pár starších beatů. Gruzo má vedle aktuální rozglitchované selanky slabost pro čistokrevný pop, a tak vedle jeho vlastní tvorby zazněl třeba i remix vtíravého hitu Call Me Maybe od izraelského producenta Liada Braunera. Dostavil se i Phil Collins, v nasamplované podobě v Gruzově čerstvém tracku Hipnoise; v další jeho skladbě byl pod nánosem glitchovitých beatů rozpoznán vokál z aktuální tvorby Death Cab For Cutie.
Glitch k pravdě podávaný v Turbanu se neobešel ani bez barokní beatové perly Heart Entire, jedné ze starších skladeb Nosaje Thinga, který snad příští rok konečně vydá horečně očekávané druhé album. Diskurz o beatovém nerdství podepřela osmibitová Shlava od Groundislavy s hostujícím Shlohmem a JonWaynem, v té době ještě za micem.

Kromě zvláštně perverzní náklonnosti k popu sdílí Turban s Gruzem i nefalšovaný obdiv k zádumčivému producentskému esu a jednomu z tahounů labelu Brainfeeder Lornovi – zazněl ještě doutnající beatový úryvek z jeho nejčerstvější tvorby i remix skladby Weigh Me Down z jeho druhé desky Ask The Dust, o který se postaral Mike Slott z kolektivu LuckyMe. Došlo na mashupovou dráhu Jamese Blakea pod pseudonymem Harmonimix i remix jeho písničkářské ódy I Never Learnt To Share z rukou beatového garanta Granta.

Gruzo dle vlastních slov stále tvoří své zbytnělé traktáty v populárním programu Fruity Loops, podobně jako mnoho producentských es instrumentálního hip-hopu; namátkou jmenujme Luniceho a jeho bratra v trapu Hudsona Mohawka, kteří společně poslední dobou zabíjejí nejeden parket coby TNGHT. Hudson Mohawke se ale také letos coby ultimátní videoherní šílenec postaral i o část soundtracku k desetileté výroční reedici hry Grand Theft Auto III – jeho epická verze árie z Pucciniho opery O mio babbino caro byla onou příslovečnou sladkou tečkou za devátým Turbanem.

PS: Turban jde opět ven! Ve středu 31.10. od 20 hodin se Království za beat 2 vrátí na místo činu, do prostor Kokpit kafe na Malé straně. Vystoupí Eduard subBass (Turban), Mary C (Kruton), Jarda Petřík (WavetroniQ), tvprodukt a Claviq. Přijďte pobeat!

Tracklist Turban 27.10.2012
Gruzo – Alpha Mail (90bpm, 2012)
Gruzo - Misqguided Hopes (90bpm, 2012)
Gruzo – Hipnoise (90bpm, 2012)
Gruzo – Star Dustin (unreleased,2012)
Gruzo - COM BK (unreleased)
Nosaj Thing – Heart Entire (self-released, 2006)
Groundislava – Shlava (ft. Shlohmo & JonWayne) (Tall Corn Music, 2011)
James Blake – I Never Learnt To Share (GRANT remix) (Relief In Abstract, 2012)
Harmonimix - Miss Jackson mashup (unreleased)
Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe (Liad Brauner glitch remix) (unreleased, 2012)
Lorn – Собака Бэ бэ бэээ (unreleased, 2012)
Lorn – Weigh Me Down (Mike Slott remix) (Ninja Tune, 2012)
O mio babbino caro (Hudson Mohawke GTA III remix) (Rockstar Games, 2012)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace