Články / Reporty

Twenty One Pilots: Najdi si svého Tylera (Josepha)

Twenty One Pilots: Najdi si svého Tylera (Josepha)

Iveta Křenková | Články / Reporty | 06.11.2016

Tyler Joseph a Josh Dun letos navštívili Česko podruhé. Tentokrát ukázali vyprodané Tipsport areně, proč se z nich stal světový fenomén.

Večer zahájil irský zpěvák Bry. Mezi písničkami se snažil o vtipné hlášky, které se mu více méně dařily, taky si posteskl, že jeho hudba se stala známou díky playlistu na Spotify, jehož jméno je „sad indie“. Přesně tak by se dala tvorba Bryho popsat ve dvou slovech. Odehrál poměrně zdařilý set a na pódiu se zbytečně nezdržoval.

Před začátkem koncertu Twenty One Pilots by se atmosféra dala krájet. Za bílou plachtou se chystala stage, zatímco fanoušci neúnavně ječeli pokaždé, když se někdo jen mihl v zákulisí. Přesně ve 21:21 (náhoda?) se na stagi začalo konečně něco dít. Spustila doprovodná hudba, která zněla až do začátku koncertu. Ve chvíli, kdy zhasla světla a na bílé plachtě se objevily siluety dvou postav, se strhlo davové šílenství.

Twenty One Pilots set zahájili intrem Fairly Local a úvodní písní z alba Blurryface – Heavydirtysoul. Při druhé Hometown zažili nejlepší moment večera diváci v sektoru číslo 300. Když na zamaskovaném Tyleru Josephovi za klavírem přistála obrovská černá plachta, nikdo nechápal, co se děje. Kapela využila dokonalého momentu překvapení, protože všichni zírali na tmou zahalenou stage v očekávání, co se bude dít. V tom zasvítilo světlo nahoru a fanynky začaly pištět jako o život. Na tribuně stál Joseph. Veškeré pochybnosti o tom, že je to skutečně on, zmizely se sundáním masky, ale než se fanynky stihly vzpamatovat a vrhnout se na něj, sekuritka ho odváděla pryč. Jak rychle by musel běžet, aby to z pódia stihl na tribunu? Byl to u klavíru falešný Joseph? Nebo nový Houdini?

Po skladbě Polarize zazněla nejaktuálnější písnička nazvaná Heathens, která vznikla jako soundtrack ke komiksovému filmu Suicide Squad. Atmosféru filmu podtrhovala i atmosféra v hale, světla svítila zeleně a fialově, za Josephem a Dunem se na obří obrazovce vznášely lebky. Překvápka a přemisťování pokračovaly i nadále, několik písní americká dvojice odehrála na menším pódiu uprostřed haly. Bubeník Dun předvedl svůj backflip, při písni Ride si užil hraní na bicí mezi diváky. Josephovi triky nestačily, takže si hned několikrát vlezl mezi fanoušky, kteří ho unášeli na rukou. S halou se kapela rozloučila písničkou Goner a následnou Trees, před kterou zazněla snad jediná promluva k fanouškům za celý večer.

Twenty One Pilots předvedli parádní show, nejen co se týče hudební stránky. Promyšlený vizuál, světla, převleky, koncept celého turné Emotional Roadshow a snaha překvapit publikum je povyšuje na jinou úroveň. Otázka je, jestli jim celosvětová popularita svědčí. Za mě to bylo nejlepší na menším jevišti uprostřed haly.

Info

Twenty Øne Piløts (usa) + Bry (irl)
4. 11. 2016, Tipsport arena, Praha

foto © Tereza Rzymanová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Atlas ptáků)

Veronika Havlová, Viktor Palák 29.08.2021

Před třemi lety dostal Olmo Omerzu ve Varech za svůj film Všechno bude cenu za režii, teď se vrátil do hlavní soutěže s příběhem patriarchy...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace