Články / Reporty

Tycho: neuvolněný chillwave

Tycho: neuvolněný chillwave

Jakub Béreš | Články / Reporty | 17.02.2017

Když byl Tycho v Praze posledně, MeetFactory okupoval Caribou a spousta hudebních fanoušků nevěděla, kam dřív. Tentokrát rodákovi z Kalifornie nic nebránilo, aby smíchovskou továrnu vyprodal on. A zatímco venku stála fronta až za klub, uvnitř začínal set v Brooklynu usazeného polského producenta, který si říká Heathered Pearls. Přestože první půlka setu působila nudně a staticky, v té druhé se rozjel. Namísto starších tracků zvolil průřez deskou Body Comlex z roku 2015, který byl ve výsledku pestřejší než celý set hvězdy večera.

Tycho zvolili opačnou metodu a namísto pozvolného začátku šli rovnou na věc. Otevírák zajistila svižná Gliter, na ní pak navázali postrockovou Division, ve které vynikla souhra celé kapely, aby se postupem času vydali do hájemství náladotvorného chillwave. Bohužel s každou další skladbou se vytrácelo napětí a gradace, každý další track zněl jako slabá obměna toho předešlého. Show neměla slabé momenty, ale ani ty silné.

Snový svět Tycho neměl žádná tajuplná zákoutí a situaci nezachránila ani projekce. Trojúhelníkové a kruhové motivy z přebalů desek střídaly přírodní výjevy a letmé průlety vesmírem. Ty svou nevýrazností skvěle doplňovaly hudební podklad, ale po chvíli začaly nudit. Podobně jako hudební produkci tu scházela odlehčenost a zábavnost, která se ve čtyřčlenné koncertní formaci tak nějak nabízí. Hudebníci se brali příliš vážně a uvolněný chillwave, který se měl vznášet nad prosluněnými melodiemi, aby jeden pohledal.

Info

Tycho (usa) + Heathered Pearls (usa)
15. 2. 2017 MeetFactory, Praha

foto © Jakub Václavek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sub Focus – kdo chodí na starý djs?

Vadim Petrov 19.01.2020

Sub Focus nastoupí, potřese Bifidovi rukou a vypálí Rock It v double dropu s Take You Higher od Wilkinsona, synergické double dropy padají jeden za druhým téměř bez ustání.

Povolený sentiment na Balkáně (Božo Vrećo)

Ana Fligić 31.12.2019

Typické dlouhé vlasy, dramatický make-up, plnovous, elegantní, nejčastěji vlastnoručně navržené šaty, vysoké podpatky. Sevdah v Bělehradu.

Něco mezi (J.I.D)

Daniel Nádler 23.12.2019

Nevím, jestli zrovna tahle situace mu dodala kuráž nebo co se v něm zlomilo, ale pak bylo všechno jinak.

Náboženství: Island (Árstíðir)

Aneta Kohoutová 16.12.2019

Celým večerem se nese velký důraz na kořeny a pospolitost, chvílemi se v téhle situaci cítím trochu stísněně jako na sektářském kázání, do poznámek si píšu - guru feeling.

Bert & Friends jsou SUPR

Andrea Bodnárová 14.12.2019

Bezčasá benzinka se zjevuje v neonové záři a v místnosti nad ní jsou plyšová chlupatá křesla a misky s tutti frutti žvýkačkami.

Nikdy nejste doopravdy sami (Planes Mistaken for Stars)

Lukáš Grygar 12.12.2019

Středa dopoledne, hraje mi Neil Young, deska Broken Arrow, kterou zakládající kytarista Planes Mistaken for Stars považoval za trestuhodně nedoceněnou.

Tváře povědomé i nepřítomné (PAF Olomouc)

Viktor Palák 10.12.2019

„Po pravdě – nevim,“ odvětila jedna z porotkyň Chalupeckého ceny Vjera Borozan, když se jí moderátoři zeptali, zda se opravdu baví, anebo zda to jen předstírá...

Na kusy (Cult of Luna & spol.)

Jakub Koumar 09.12.2019

The Fall. Světla žhnou a gradující hudba jako by trhala kusy sebe sama a ty padají z pódia do hlediště.

Více lidskosti (Holly Herndon)

Natálie Zehnalová 09.12.2019

Sedm lidí a jedna umělá inteligence zaplnili industriální budovu Kraftwerku odzbrojující dávkou energie, křehkosti a lidskosti.

Pestré farby neo-soulu (Jordan Mackampa)

Jonáš Sudakov 08.12.2019

V obyčajnom šedom svetri a s drobnou zimnou čiapkou sa podobá na Marvina Gayea nielen vizuálne, ale v jeho tvorbe je počuť aj dušu tejto legendy.