Články / Reporty

Tycho: neuvolněný chillwave

Tycho: neuvolněný chillwave

Jakub Béreš | Články / Reporty | 17.02.2017

Když byl Tycho v Praze posledně, MeetFactory okupoval Caribou a spousta hudebních fanoušků nevěděla, kam dřív. Tentokrát rodákovi z Kalifornie nic nebránilo, aby smíchovskou továrnu vyprodal on. A zatímco venku stála fronta až za klub, uvnitř začínal set v Brooklynu usazeného polského producenta, který si říká Heathered Pearls. Přestože první půlka setu působila nudně a staticky, v té druhé se rozjel. Namísto starších tracků zvolil průřez deskou Body Comlex z roku 2015, který byl ve výsledku pestřejší než celý set hvězdy večera.

Tycho zvolili opačnou metodu a namísto pozvolného začátku šli rovnou na věc. Otevírák zajistila svižná Gliter, na ní pak navázali postrockovou Division, ve které vynikla souhra celé kapely, aby se postupem času vydali do hájemství náladotvorného chillwave. Bohužel s každou další skladbou se vytrácelo napětí a gradace, každý další track zněl jako slabá obměna toho předešlého. Show neměla slabé momenty, ale ani ty silné.

Snový svět Tycho neměl žádná tajuplná zákoutí a situaci nezachránila ani projekce. Trojúhelníkové a kruhové motivy z přebalů desek střídaly přírodní výjevy a letmé průlety vesmírem. Ty svou nevýrazností skvěle doplňovaly hudební podklad, ale po chvíli začaly nudit. Podobně jako hudební produkci tu scházela odlehčenost a zábavnost, která se ve čtyřčlenné koncertní formaci tak nějak nabízí. Hudebníci se brali příliš vážně a uvolněný chillwave, který se měl vznášet nad prosluněnými melodiemi, aby jeden pohledal.

Info

Tycho (usa) + Heathered Pearls (usa)
15. 2. 2017 MeetFactory, Praha

foto © Jakub Václavek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Filmová nakládačka (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 15.08.2020

„Pojď, je to takovej temnej ruskej film, co má asi sto padesát tři minut, prej je to hodně intenzivní a drsný.“ Čil a dril.

Mistři krásných splínů (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 13.08.2020

Vzpomíná, jak při návštěvě Ruska někdo odmontoval kliku z pokoje Františka Vláčila, aby se nemohl dostat ven, nebo vypráví o hrůzách poválečných odsunů...

Zmrzlina, co se jí očima (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 12.08.2020

Vládní nařízení udělala z kultury zbytečnou a naprosto postradatelnou věc. Něco, co můžeme a musíme obětovat v bitvě za naše zdraví.

Filmové Hradiště 2020 III: Postapo a nádražky

Jakub Šíma, Michal Smrčina 12.08.2020

Po filmu potkáme dvě starší paní, jak v chládku místní vinárny náruživě dávají filmové tipy, taky utrousí, že “tohle bylo sice hezký, ale děsně smutný, na to radši nechoď.”

Filmové Hradiště 2020 II: Povodí Moravy

Jakub Šíma, Michal Smrčina 11.08.2020

V poobědovém čase a při parném letním odpoledni bych mohl pozvolna začít u němého filmu klimbat, s Povodím Ohře bylo vše jinak.

Romeo, Julie a Thom Yorke (Radio and Juliet)

Maria Pyatkina 09.08.2020

Romeo a Julie a Radiohead. Renomovaný choreograf Edward Clug pomocí současného tance vystihuje křehkou tragédii spojením dvou zásadních kulturních fenoménů.

Filmové Hradiště 2020: Filmovka bude!

Jakub Šíma, Michal Smrčina 09.08.2020

“Nic není, všechno zrušili. Všechno, Slovácké slavnosti vína a všechno ostatní taky, zůstala jenom filmovka.” Sám si nevybavím jinou akcí této velikosti, kterou by pořadatelé neodpískali. Všechna čest!

Cestopisy v podaní GenotPresents

Lucia Banáková 30.07.2020

Cez powerambient skrz vesmír, oceán a ostrov až na berlínske techno a späť do Prahy. GenotPresents ovládli Archu.

Nejlíp se tančí za deště (Okolojeles)

Michaela Peštová 29.07.2020

Je jedno, jestli máme srdce zlomené láskou nebo usychajícími lesy okolo. Potřebujeme místa, kde své vize nemusíme pořád dokola obhajovat.

Dobrá rozhodnutí (VlčkoviceFest)

Fomas 28.07.2020

První pohled na spoustu dětí, bosých nohou a žen bez podprsenek dával tušit, že opravdu půjde o hodně uvolněnou akci.