Články / Reporty

V duchu britských ostrovů: Travis O'Neill

Jana Vondrušová | Články / Reporty | 08.10.2014

Je sobotní večer, tak proč sedět doma? Výhled na Prahu a dobrá muzika, kombinace, která nemá chybu. A ani nám nevadí, že se zapadajícím sluncem se venku dělá zima. Dáme si něco na zahřátí a bude fajn. Nevím, kolik z vás zná kapelu Travis O´Neill and His Cardinal Sins. Travis je sice Ir usazený v Praze a jeho hudba nemá s tím, co si představíme pod irskou muzikou, nic společného. Je to country, ale není to country, je to folk, ale není to folk. Něco mezi.

Koncert začal svižnějšími skladbami, v nichž se pomalu ale jistě prosazoval druhým hlasem a výbornou kytarou Guy Bennett, Angličan, který v těchto dnech oslavuje roční pobyt v hlavním městě a kterého byste chtěli slyšet zpívat víc. Roky strávené hraním blues se musí projevit. My Woman na první poslech připomněla Girl from North Country v podání Boba Dylana a Johnnyho Cashe a je fakt, že Travisova tvorba z obou jmenovaných vychází. Představili i novější věci jako Grapes of Luvah nebo Beside You, které nachází odezvu hlavně u ženské části publika. Ať už rychlé nebo pomalé, při jejich poslechu se zastavíte, a když zavřete oči, připadáte si jak na procházce po dublinské Grafton Street.

Na úplný závěr, jako přídavek, došlo na skutečnou klasiku, hit Johnnyho Cashe Folsom Prison Blues, ve kterém se Travis s Guyem střídali u mikrofonu a posluchači měli možnost vychutnat si i Bennettovy pěvecké kvality. Ty můžete plně docenit, když přijdete na některý z jeho sólových recitálů. Neváhejte.

Info

Travis O´Neill and His Cardinal Sins (irl/uk/cze)
27. 9. 2014, A divadlo pokračuje, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tóny chorobné, způsoby nejtemnější (Tones of Decay)

Dantez 20.09.2022

Záhrobí, nezemskost, rozklad i něco Satana. Mozky stojící za Kreas Promotion se chopily šance a v doznívajícím festivalovém shonu chytají nejzvučnější jména soudobého death metalu.

Bydliště zvuku nestálé (Order of Sonic Chaos 2/3: MSHR, EJTECH)

Minka Dočkalová 18.09.2022

Odradek v Kafkově povídce na dotaz „A kde bydlíš?“ odpoví „Bydliště nestálé“, zatímco se směje smíchem, který zní jako spadané listí... Terén a jeho zákruty.

Vysmát se vší bolesti světa (Shilpa Ray)

David Stoklas 15.09.2022

Shilpa Ray střídala mohutný chraplák s jemným hlasem, v melancholičtějších polohách vzbuzovala smutek, v těch energických jste se jí musel bát.

Když tě budí Sohn ze spaní

Veronika Mrázková 13.09.2022

Když vstal zpoza kláves, rozpovídal se. Ani ne o nové desce, která vyšla teď v září, ale o tom, jak je to všechno „fucking awesome” a že jsme teď komunita…

Slib mi, že nezapomeneš snít (Austin Antoine + Moonchild)

Veronika Mrázková 12.09.2022

„Kdo je tady na rande? A kdo si tím není jistý, ale doufá, že to jako rande dopadne?” Rapper, bavič, zdatný stand-up komik, zpěvák, performer, ale taky Moonchild.

Na kontexte záleží. Teda pokiaľ zrovna nie ste Emma Ruth Rundle... (ArcTanGent Festival 2022)

Lucia Banáková 27.08.2022

Festivalový ekvivalent Spartan Race poskočil na evolučnom rebríčku o niekoľko stupňov, a to so všetkým kladmi, aj zápormi, čo takýto krok prináša.

Metalová plichta za zdmi slezskoostravského hradu (Metal!!!)

Dantez 24.08.2022

Osud si na ostravskou hradní oslavu extrémní kytarové hudby v podobě festivalu Metal!!! nachystal několik pastí. A vybruslit šlo jen z některých.

Jak se klukům z Boskovic plní festivalový sen (Raveyard 2022)

Nikol Halamásková 24.08.2022

Mindicted Crew s partou dobrovolníků se letos pustila do dalšího ročníku festivalu pro mladé, protože to je podle nich přesně to, co okolí malebného města postrádá.

Královna Šumavy (Dobršská brána 2022)

Aneta Kohoutová 23.08.2022

Déšť nás vyprovází i na cestě zpátky. Na palubní desce opatrně rozkládám šestnáct popsaných a rozpitých stránek fialového sešitu a troje čerstvě promočené ponožky.

Pomíjivý strach z prázdnoty (Order of Sonic Chaos 1: Ephemeral Shrine)

Minka Dočkalová 23.08.2022

Podzemní prostor, který průběžně hostí experimentální projekty nonkonformního uskupení Terén, je charismatickým místem, které každé instalaci dodává naprosto specifický výraz.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace