Články / Reporty

V hipsterském nebi s Gusem Dappertonem

V hipsterském nebi s Gusem Dappertonem

Jiří Mališ | Články / Reporty | 24.06.2018

Jako dárek ke konci školního roku se kodaňské omladině dostalo koncertu Guse Dappertona, který v únoru zaujal na místním Frost Festivalu. Alternativu obdivující mládež táhne jeho extravagantní vzhled a nonšalantní charisma, které z tancujícího frontmana sálá na míle daleko. I přes absenci plnohodnotné předkapely se na baru sešly na dvě stovky hipsterů hned po otevření a soundtrack k hodinovému čekání nabídl rádiový dj Mads Axelsen. Set, který zněl jako playlist ze Spotify, se lehce minul žánrem a z repráků se linuly letní hity, které si většina sálu nejspíše bude pouštět v kempech na Roskilde Festivalu. Drake, Kaytranada a Childish Gambino mají k tomu, co nás čekalo, hodně daleko, Mac DeMarco nebo Homeshake by byli lepší volbou.

O to bouřlivější bylo přivítání amerického bohéma. Ten sice už shodil zelené háro, ale ponechal si stylovou náušnici a široké brýle, stejně jako energické tanečky a příkladnou komunikaci s publikem. Ještě před úvodní skladbou všem děkoval, že znovu přišli v hojném počtu, i když o čtyři měsíce dříve hrál pro sotva poloviční houf. Z repertoáru pak hned zkraje tasil známé songy Gum, Toe and Sole a Moodna – sálem se nesla lehká ozvěna zpívajících fanoušků, tančilo se v malých hloučcích a úsměvy byly vidět všude kolem. Gus Dapperton má v sobě šarm, který připomíná úspěšné boybandy jako The Kooks a stejně tak hraje oddychové indie s kreativními texty. Diváci se nejvíce rozhýbali během hitovek Prune a I’m Just Snacking, ale ta pravá party se rozjela až během přídavku. Chlapci na pódiu se svlékli do půl těla a v lehce punkovém kabátě rozjeli cover Twist and Shout. Lehké tanyny se proměnilo ve frenetické skákání, všichni se vykřičeli a do tiché středeční noci se odcházelo s trvalými vzpomínkami.

Info

Gus Dapperton (us)
20. 6. 2018., Lille Vega, Kodaň

foto: Martin Kleisberg

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace