Články / Sloupky/Blogy

Video Killed the Moon #3

Video Killed the Moon #3

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 04.06.2016

Tvorba videoklipů je tvrdé řemeslo. Neustálý tlak na inovaci nezřídka vede k vyčerpání témat, není proto od věci pustit se do bravurního technologického zpracování. Videoklip je přeci jen audioVIZUÁLNÍ umění, a když se to vezme za správný konec, právě technologické provedení může být to, čím se dílo zapíše do paměti.

Run the Jewels – Love Again
Vzpomínáte si na kopulující květiny z The Wall? Při mistrovské animaci Geralda Scarfea se nám všem tajil dech asi stejně. Run the Jewels zkoušejí takovou malou vykrádačku, jen namísto animace pracují s makro záběry. Dobrými makro záběry. Zatraceně dobrými makro záběry.


Andy Stott – Butterflies
Hmyzem jsme začali, hmyzím názvem pokračujeme. Andy Stott v klipu Butterflies vlastně nepředstavuje nic nového. Kolikrát jsme už viděli v klipu někde někoho tančit? Stokrát, dvěstěkrát, třistakrát? Počítá to někdo? Jenže Butterflies je jiný. Ostře řezaná kompilace záběrů různých kompozic, ohnisek a clon vykresluje působivý obraz velkoměsta, z jehož ulic se nechce odcházet.


Coldplay – Up&UP
Preciznost potřetí. Coldplay mají po Adventure of a Lifetime další velké video. A opět jde převážně o velkolepou vizuální hru, která moc ostatního nenabízí. Jenže darmo mluvit, montáž takové úrovně v seznamu nezajímavějších klipů být musí. Prostě musí. A kdo by nechtěl svým hudebním nástrojem rozeznít pohoří, údolí i celé kontinenty… ten kecá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Co právě v elektru kutěj: Mocné elektronické výboje slovenských mimozemšťanů

Richard Kutěj 27.06.2020

Slovenský elektronický label Aliens Production zásobuje mezinárodní scén povedenými releasy už od roku 1997. A mocně rozjel i letošní sezonu.

Jeden pytel pro všechny děcka. Jak se v Česku (ne)píše o novém rapu.

David Čajčík 25.06.2020

Hudební průmysl se změnil dávno, rap je nový pop, jen si toho česká žurnalistika nevšimla, respektive to odmítá reflektovat.

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.