Články / Sloupky/Blogy

Video Killed the Moon #3

Video Killed the Moon #3

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 04.06.2016

Tvorba videoklipů je tvrdé řemeslo. Neustálý tlak na inovaci nezřídka vede k vyčerpání témat, není proto od věci pustit se do bravurního technologického zpracování. Videoklip je přeci jen audioVIZUÁLNÍ umění, a když se to vezme za správný konec, právě technologické provedení může být to, čím se dílo zapíše do paměti.

Run the Jewels – Love Again
Vzpomínáte si na kopulující květiny z The Wall? Při mistrovské animaci Geralda Scarfea se nám všem tajil dech asi stejně. Run the Jewels zkoušejí takovou malou vykrádačku, jen namísto animace pracují s makro záběry. Dobrými makro záběry. Zatraceně dobrými makro záběry.


Andy Stott – Butterflies
Hmyzem jsme začali, hmyzím názvem pokračujeme. Andy Stott v klipu Butterflies vlastně nepředstavuje nic nového. Kolikrát jsme už viděli v klipu někde někoho tančit? Stokrát, dvěstěkrát, třistakrát? Počítá to někdo? Jenže Butterflies je jiný. Ostře řezaná kompilace záběrů různých kompozic, ohnisek a clon vykresluje působivý obraz velkoměsta, z jehož ulic se nechce odcházet.


Coldplay – Up&UP
Preciznost potřetí. Coldplay mají po Adventure of a Lifetime další velké video. A opět jde převážně o velkolepou vizuální hru, která moc ostatního nenabízí. Jenže darmo mluvit, montáž takové úrovně v seznamu nezajímavějších klipů být musí. Prostě musí. A kdo by nechtěl svým hudebním nástrojem rozeznít pohoří, údolí i celé kontinenty… ten kecá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #67: „So be careful what you say for views...“

Michal Pařízek 03.12.2021

Nikdy jsem nehodnotil cizí motivace a odpovědnost, nebo dokonce jejich absenci. Jenže... i tenhle přístup vzal v poslední době za své.

Šejkr #66: Pozdravy (z) Utrechtu

Michal Pařízek 19.11.2021

Opatrnější, ale stále dobře naladění. Záviděníhodné. Zvlášť když pak o pár dní později vidím záběry z pražských oslav 17. listopadu.

Le Guess Who? 2021: To nejlepší

redakce 15.11.2021

Tradiční výběr toho nejlepšího z okruhu redakce a dalších obvyklých podezřelých. Bylo to krásné a náročné...

Šejkr #65: Ještě to nekončí…

Michal Pařízek 05.11.2021

Setkání s Jaromírem z Priessnitz jsou vždycky milá a přínosná, aktuálně spolu děláme rozsáhlý rozhovor pro knihu jeho textů, která vyjde v příštím roce... O podzimních srážkách.

Šejkr #64: „I got a feeling I just can't shake“

Michal Pařízek 22.10.2021

Courám se po Skalitzer Straße, tradičně fouká, ale vlastně je teplo. Míjím zavřený Privat Klub, novou sicilskou kavárnu, kterou si okamžitě zařazuji do záložky jménem Jednou jistě...

Šejkr#63: Báječná léta

Michal Pařízek 08.10.2021

Sedím na osiřelé zahrádce Barriquády v zapnuté bundě a pohodlí kupodivu nepomáhá ani sklenice kremžského ryzlinku, kterou si trochu tvrdohlavě objednám...

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace