Články / Sloupky/Blogy

Video Killed the Moon #3

Video Killed the Moon #3

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 04.06.2016

Tvorba videoklipů je tvrdé řemeslo. Neustálý tlak na inovaci nezřídka vede k vyčerpání témat, není proto od věci pustit se do bravurního technologického zpracování. Videoklip je přeci jen audioVIZUÁLNÍ umění, a když se to vezme za správný konec, právě technologické provedení může být to, čím se dílo zapíše do paměti.

Run the Jewels – Love Again
Vzpomínáte si na kopulující květiny z The Wall? Při mistrovské animaci Geralda Scarfea se nám všem tajil dech asi stejně. Run the Jewels zkoušejí takovou malou vykrádačku, jen namísto animace pracují s makro záběry. Dobrými makro záběry. Zatraceně dobrými makro záběry.


Andy Stott – Butterflies
Hmyzem jsme začali, hmyzím názvem pokračujeme. Andy Stott v klipu Butterflies vlastně nepředstavuje nic nového. Kolikrát jsme už viděli v klipu někde někoho tančit? Stokrát, dvěstěkrát, třistakrát? Počítá to někdo? Jenže Butterflies je jiný. Ostře řezaná kompilace záběrů různých kompozic, ohnisek a clon vykresluje působivý obraz velkoměsta, z jehož ulic se nechce odcházet.


Coldplay – Up&UP
Preciznost potřetí. Coldplay mají po Adventure of a Lifetime další velké video. A opět jde převážně o velkolepou vizuální hru, která moc ostatního nenabízí. Jenže darmo mluvit, montáž takové úrovně v seznamu nezajímavějších klipů být musí. Prostě musí. A kdo by nechtěl svým hudebním nástrojem rozeznít pohoří, údolí i celé kontinenty… ten kecá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop, co doporučí?

To nejlepší z Nouvelle Prague

redakce 12.11.2019

Nové místo, nové výzvy, kvalitní multižánrová hudební přehlídka spojená s konferencí. Co zaujalo na letošních Nouvelle Prague?

Le Guess Who? 2019 – resumé

redakce 12.11.2019

Velký report v prosincovém úplňku, níže resumé v tradiční podobě nejlepších pětic, leckterým opět pět pozic nestačilo, čemuž se nelze divit.

Preview: Le Guess Who? 2019

David Čajčík, Jana Michalcová 05.11.2019

Grime, ambientní pop, africké synkopy i noise rock. Na Le Guess Who? holandštinu nepotřebujeme, obraceč času naopak ano.

You move me, you move me, you move me round and round, I guess (TaxiWars)

Jirka Imlauf 01.11.2019

V Praze byli hodněkrát, vybavuju si třeba, jak sedíme u stolu nahoře v Rock Café a kolem jde kapela a všichni maj knír, píše Jirka Imlauf z Houpacích koní před…

Preview: Danielle de Picciotto

Michal Pařízek 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

waghiss666 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

Kateřina Cumin 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.