Články / Sloupky/Blogy

Video Killed the Moon #3

Video Killed the Moon #3

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 04.06.2016

Tvorba videoklipů je tvrdé řemeslo. Neustálý tlak na inovaci nezřídka vede k vyčerpání témat, není proto od věci pustit se do bravurního technologického zpracování. Videoklip je přeci jen audioVIZUÁLNÍ umění, a když se to vezme za správný konec, právě technologické provedení může být to, čím se dílo zapíše do paměti.

Run the Jewels – Love Again
Vzpomínáte si na kopulující květiny z The Wall? Při mistrovské animaci Geralda Scarfea se nám všem tajil dech asi stejně. Run the Jewels zkoušejí takovou malou vykrádačku, jen namísto animace pracují s makro záběry. Dobrými makro záběry. Zatraceně dobrými makro záběry.


Andy Stott – Butterflies
Hmyzem jsme začali, hmyzím názvem pokračujeme. Andy Stott v klipu Butterflies vlastně nepředstavuje nic nového. Kolikrát jsme už viděli v klipu někde někoho tančit? Stokrát, dvěstěkrát, třistakrát? Počítá to někdo? Jenže Butterflies je jiný. Ostře řezaná kompilace záběrů různých kompozic, ohnisek a clon vykresluje působivý obraz velkoměsta, z jehož ulic se nechce odcházet.


Coldplay – Up&UP
Preciznost potřetí. Coldplay mají po Adventure of a Lifetime další velké video. A opět jde převážně o velkolepou vizuální hru, která moc ostatního nenabízí. Jenže darmo mluvit, montáž takové úrovně v seznamu nezajímavějších klipů být musí. Prostě musí. A kdo by nechtěl svým hudebním nástrojem rozeznít pohoří, údolí i celé kontinenty… ten kecá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Eurosonic Noorderslag 2021: To nejlepší

redakce 19.01.2021

Rozpětí tradičně vděčné a široké, nechybí známější jména jako Alyona Alyona nebo Katy J Pearson, konžský rapper se švýcarskými beaty, belgický shoegaze či skotská dudačka.

Videodrome 11: Ohlédnutí za klipy roku 2020

prof. Neutrino 19.01.2021

Videodrome se ohlíží za zajímavými klipy roku 2020, které reflektují ožehavá společenská témata současného světa.

Žebříčky Full Moonu: hudební zdroje roku 2020

redakce 18.01.2021

Spotify a Bandcamp, co dále? Pár nečekaných tipů máme, ať už je to dobře nebo špatně.

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2020

redakce 17.01.2021

Z kterých webů rádi čerpají naši redaktoři? Ze stránek hudebních médií i fanouškovských zinů, webů labelů i jednotlivých žurnalistů.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2020

redakce 16.01.2021

Všechno zlé je k něčemu... znáte to. Že se toho odehrálo loni málo? No, zas tak málo toho nebylo...

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2020

redakce 15.01.2021

Loni nezbývalo než objevovat nová jména především na síti. I tam ale redakční kruhy zachytily umělce, kterým prorokují velkou budoucnost.

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2020

redakce 14.01.2021

Hlasování o klip roku v redakci na celé čáře vítězí FKA twigs s klipem Sad Day. Co milují ti další?

Žebříčky Full Moonu: song roku 2020

redakce 13.01.2021

Bangery, refrény, hity i city. Kterou píseň jsme nemohli pustit z hlavy? Která byla hymnou roku 2020?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace