Články / Sloupky/Blogy

Video Killed The Moon #5

Video Killed The Moon #5

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 22.07.2016

Omezovat se v klipech na lidské bytosti by bylo trestuhodným mrháním tvůrčím potenciálem. Notabene, když se filmy hemží nejroztodivnějšími stvořeními. Krátká stopáž i zlomkový rozpočet sice často neumožňuje videoklipům pohrát si s tvory z říše fantazie natolik, aby mohli konkurovat blockbusterovým kolegům, ale možná i proto s nimi dokáží pracovat překvapivým, neokoukaným a často nebývale kreativním způsobem.

King Gizzard & The Lizard Wizard – People-Vultures
Power Rangers známe doufám všichni. Kdo ne, nechť si doplní vzdělání v análech nejbéčkovějších seriálů pro… Pro koho to vlastně bylo určeno? Tak či tak, King Gizzard & The Lizard Wizard jsou vrostlí do útrob psychedelického supa, aby zachránili svět od roboto-astronauta, antrompomorfního hmyzáka a šaolinského Darth Maula šmrnclého Hellraiserem. Takže je asi jasné, že to bude slušná hokna.


Band of Horses – Casual Party
Cestou na úplně obyčejnou party zbloudili Band of Horses na ten nejpodivnější „freak fandom“, kde si právě daly sraz ty nejkrásnější příšerky ze všech vesmírů, krajin za zrcadlem, Zeměploch i světů z druhé strany skříně. A teď vážně. Všechny postavy chci vykreslené buď na dlouhé stopáži, nebo v pc hře. Vyfantazírované jsou totiž mistrovsky.


Peter Bjorn and John – Breakin‘ Point
Už tolikrát se nám snažili umělci všech žánrů namluvit, že se s námi životem táhne jakési enigmatické neurčito. Jednou symbolizuje duši, jindy vědomí a nakonec to může být samotný Spiritus Sanctus. Peter Bjorn and John se nám snaží namluvit, že je to velký, přerostlý mop. A víte co? Já jim to žeru. Tenhle zakrslý, vlhko sající mamut je konečně tím mystériem, jehož přítomnost by mne duchovně naplnila.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace