Články / Sloupky/Blogy

Video Killed The Moon #7

Video Killed The Moon #7

Jakub Koumar | Články / Sloupky/Blogy | 24.10.2016

Choreografie je základem organizovaného pohybu. Ta dává smysl všem hudebně vizuálním dílům, které pracují s lidmi a (nejen) tancem. Zastřešuje je konceptem, dává jednotlivé prvky do souvislostí, a když se to vezme hodně od podlahy, právě díky choreografii zůstává divák s otevřenou pusou. A na rozdíl od tanečníků limitovaných svými těly, choreograf má širší manévrovací prostor a získává tak nebetyčné možnosti.

Peter Bjorn and John – Dominos
Švédský režisér Hendry Moore Selder postavil v ulicích Stockholmu poměrně nevšední domino. Lidská skládačka se staví a následně boří s příjemným nadhledem a vtipem, zatímco Peter Bjorn and John rozehrávají svou skladbu Dominos v tamním metru. Krásně svěží a nenucený klip má drive a jede na stejné vlně jako jejich píseň s parádní basovou linkou.


Sia – The Greatest
Sia a Maddie Ziegler jsou už nějakou dobu nerozlučná dvojka. V The Greatest se mladá tanečnice díky dvornímu choreografovi Ryanovi Heffingtonovi spojuje se skupinou tančících dětí, jejichž talent není o nic menší. Klip zřejmě hovoří o masakru v orlandském baru, čemuž odpovídá počet tanečníků/obětí a duhové tváře Maddie. Klip výborně pracuje s chmurnou atmosférou barevného filtru, líčením dětí a poněkud excentrickým tancem. Kombinace Sia a Ziegler se ani po mnohonásobných variacích na totéž nijak neokoukává. Má jedinečnou náladu a energii a koresponduje s živelnou a zároveň niternou osobní výpovědí.


Jamie xx – Gosh
Režisér Romain Gavras pojal svou práci na písni Gosh ve velkém. Více než 400 herců vytváří v čínském poloopuštěném městečku Tianducheng se dvěma tisíci obyvateli a zmenšenou kopií Eiffelovy věže doslova ohromující scénu. Bez použití digitálních efektů, zato s neskutečným drilem všech zúčastněných vykresluje pozoruhodný svět plný přesné organizace a precizních záběrů, u nichž divák tají dech. Vyvážený střih, střídmé, ale o to výraznější použití dronů, choreografie, dramaturgie i samotný nápad – všechno je perfektní. Vyjma samotného klipu stojí za zhlédnutí i dokument z natáčení.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace