Články / Sloupky/Blogy

Videodrome 1

Videodrome 1

prof. Neutrino | Články / Sloupky/Blogy | 30.09.2018

První díl ze série Videodrome, s níž se budete na FMzinu pravidelně nepravidelně setkávat. Bude přinášet pozoruhodnou videoklipovou tvorbu, starší i tu nejaktuálnější, která ovlivnila či zpestřila vizuální kulturu v rámci hudební sféry. Vybírá a do kontextu zasazuje Petr Mareš aka prof. Neutrino.

Ruská konspirační rozvědka Little BIG z Petrohradu už pár let dominuje ruské postraveové scéně. Jejich gró tkví v pestrých videích, kterých mají prozatím sedmnáct. Parodickými, až sarkastickými videoklipy vůči zaběhlým stereotypům všeho druhu se staly nepřehlédnutelnými nejen pro Rusko. Zde pilotní singl Everyday I'm Drinking z roku 2013, který zesměšňuje všechny ruské národní stereotypy, na které si vzpomenete.

Dalším provokativním videem je Lolly Bomb, které paroduje severokorejského diktátora Kim Čong-una a jeho lásku k jadernému arzenálu. Bomba jako nerozlučná přítelkyně.

Do třetice video Punk's Not Dead, kde Little BIG zparodovali nejznámější klip samotných The Prodigy, a posunuli tak termín „punk“ do nečekané roviny. Oba klipy jsou z letošního alba Antipositive, jehož pokračování by mělo vyjít ještě na podzim.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

To nejlepší z Anifilmu 2019

redakce 14.05.2019

Na Anifilmu je nejlepší to, že volba programu může být dána vysypáním popcornu na rozpis, schůzkami u piva či volných stolů v indické restauraci.

To nejlepší z The Great Escape 2019

redakce 12.05.2019

První návštěva na The Great Escape jednoznačně potvrdila, že britské scéna je na vzestupu, níže ve výběru toho nejlepšího ještě spousta skvělých jmen chybí...

Sharpe 2019: Fanfáry à la Full Moon

redakce 28.04.2019

Dva náramně intenzivní dny budeme vstřebávat ještě dlouho, obsáhlý report čekejte v květnovém Full Moonu, tady zatím první dojmy a nejhlubší zářezy.

Kam na rajz se Zuzanou Kolouchovou

redakce 26.04.2019

Je zatížená na „srdceryvně pozérské balady“ Nicka Cavea, jak sama říká, ale v poslední době vyznává „čím víc nahlas, tím líp“.

Enea Spring Break 2019: tipy Full Moonu

redakce 23.04.2019

Letošní ročník poznaňského festivalu Enea Spring Break jsme si představili již ve dvou textech, nyní přichází čas na vlastní redakční tipy.

Sharpe Moon 2019

redakce 22.04.2019

Showcasová unifikovanost? Ale kdepak. Vybíráme to vyhraněnější z programu bratislavského Sharpu.

Preview: Donaufestival 2019

redakce 22.04.2019

Rozmanitý program rozprostřený mezi dva víkendy. Malé dolnorakouské vinařské město Kremže je klenot z několika důvodů, malý průvodce zde.

Preview: Sharpe 2019

redakce 16.04.2019

Vybíráme z programu festivalu Sharpe a je to zatraceně těžká práce. Silný a propracovaný line-up překvapuje.

Preview: Spring Break 2019 – domácí reprezentace

redakce 10.04.2019

Polská scéna je bohatá a aktivní, na Spring Breaku se pravidelně představuje výběr z toho nejlepšího, co je u našich severních sousedů k vidění.

Co právě v elektru kutěj: Rosa na kolejích napuštěná LSD

redakce 05.04.2019

Pokroucené halucinogenní country, tvrdá elektronika i dada. To vše v dalším dílu novinek z elektronické a experimentální scény.