Články / Reporty

Vladivojna La Chia Rozkročená

Vladivojna La Chia Rozkročená

Zdeněk Malinský | Články / Reporty | 22.12.2013

V pondělí 16. prosince proběhl ve vinohradské kavárně Carpe Diem sólo recitál (jen s mikrofonem, třemi kytarami a počítačem) Vladivojny La Chia, spojený se křtem nového alba.

Nedlouho po řadovce Šraf vydala Vladivojna titul Musica Scenica vol. 1 - album s hudbou, kterou složila k inscenacím Molly Sweeney a A voda stoupá, letos více (Molly Sweeney) i méně (A voda stoupá) úspěšně premiérované v pražském divadle Rokoko.

Večer nenásilně a poklidně plynul, takže ani o třicet minut posunutý začátek nevadil. Skladby letošní střídaly ty ze starších alb a byly prokládány četbou Vladibajek (pár jich bylo nových, ještě nepublikovaných). Stejně tak měla koncertní premiéru jedna skladba ze křtěného alba.

Sálek suterénní kavárny byl zaplněný zhruba z poloviny. Menší účast se dala, s ohledem na čas těsně předvánoční, menší propagaci a nakonec i nedávnou autorčinu nemoc spojenou s rušením koncertů, tak trošku předpokládat, ale nebylo to nic, proč by se jeden trápil. Vydařený a příjemně rozvolněný večer v takřka rodinné atmosféře. Vladivojna je nyní velmi široce rozkročena po hudební stránce, takže se pohybuje od opery, klasické a scénické hudby přes jazz, alternativní pop, třeba až k rocku, metalu či technu, ale pozor!, žádný kočkopes či eintopf. Při poslechu bajek budete lehce pohlazeni, někdy šokováni a leckdy pobaveni. Fantazie autorčina, zdá se, nekončí ani na hranicích naší galaxie.

Nové album pokřtili režisér obou inscenací Ondřej Zajíc a Varhan Orchestrovič Bauer, který Vladivojnu doprovodil na pianino a se kterým si zaimprovizovali ve třech skladbách. Požehnaný večer.

Info

Vladivojna La Chia – křest Musica Scenica vol. 1
16.12. 2013, Carpe Diem, Praha

http://www.vladivojna.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.