Články / Reporty

Vladivojna La Chia Rozkročená

Vladivojna La Chia Rozkročená

Zdeněk Malinský | Články / Reporty | 22.12.2013

V pondělí 16. prosince proběhl ve vinohradské kavárně Carpe Diem sólo recitál (jen s mikrofonem, třemi kytarami a počítačem) Vladivojny La Chia, spojený se křtem nového alba.

Nedlouho po řadovce Šraf vydala Vladivojna titul Musica Scenica vol. 1 - album s hudbou, kterou složila k inscenacím Molly Sweeney a A voda stoupá, letos více (Molly Sweeney) i méně (A voda stoupá) úspěšně premiérované v pražském divadle Rokoko.

Večer nenásilně a poklidně plynul, takže ani o třicet minut posunutý začátek nevadil. Skladby letošní střídaly ty ze starších alb a byly prokládány četbou Vladibajek (pár jich bylo nových, ještě nepublikovaných). Stejně tak měla koncertní premiéru jedna skladba ze křtěného alba.

Sálek suterénní kavárny byl zaplněný zhruba z poloviny. Menší účast se dala, s ohledem na čas těsně předvánoční, menší propagaci a nakonec i nedávnou autorčinu nemoc spojenou s rušením koncertů, tak trošku předpokládat, ale nebylo to nic, proč by se jeden trápil. Vydařený a příjemně rozvolněný večer v takřka rodinné atmosféře. Vladivojna je nyní velmi široce rozkročena po hudební stránce, takže se pohybuje od opery, klasické a scénické hudby přes jazz, alternativní pop, třeba až k rocku, metalu či technu, ale pozor!, žádný kočkopes či eintopf. Při poslechu bajek budete lehce pohlazeni, někdy šokováni a leckdy pobaveni. Fantazie autorčina, zdá se, nekončí ani na hranicích naší galaxie.

Nové album pokřtili režisér obou inscenací Ondřej Zajíc a Varhan Orchestrovič Bauer, který Vladivojnu doprovodil na pianino a se kterým si zaimprovizovali ve třech skladbách. Požehnaný večer.

Info

Vladivojna La Chia – křest Musica Scenica vol. 1
16.12. 2013, Carpe Diem, Praha

http://www.vladivojna.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Atlas ptáků)

Veronika Havlová, Viktor Palák 29.08.2021

Před třemi lety dostal Olmo Omerzu ve Varech za svůj film Všechno bude cenu za režii, teď se vrátil do hlavní soutěže s příběhem patriarchy...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace