Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Annabelle

Vstupní prohlídka: Annabelle

redakce | Články / Seriály | 02.09.2020

Pražská zpěvačka a rapperka Annabelle studovala hudbu v Londýně. Koncertovala v tamních klubech a nyní se vrací zpět do Prahy, kde rozjíždí hudební kariéru. Klip k prvnímu singlu Dadae vyšel na kanálu labelu Blakkwood, na druhém singlu Roles vydaném pod velkým vydavatelstvím s ní spolupracoval producent Fiedlerski. Nyní se chystá třetí přírůstek, skladba Medicine, kterou doprovodí i klip. Annabelle vystoupí spolu s mladým rapperem The-O na koncertě v Café V lese, který se koná 7. září. Ve Vstupní prohlídce Annabelle povyprávěla o lásce k hudbě i odvaze šokovat.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Strašně moc věcí, lidí! Kámoši tady v Čechách, co dělaj rap, Post Malone, blackbear, X Ambassadors... Hlavně mě baví experimentovat s rapem, protože to tolik holek nedělá a mě baví trochu šokovat.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Muzikou trávim většinu času, ale když zrovna neskládám, nezpívám nebo neplánuju klip, tak ráda cvičim jógu, cestuju a trávim čas se svým spektakulárnim klukem a rodinou. Mimo jiný mi teď nabídli moderaci novýho pořadu na Radiu Wave, kde budu taky mluvit o muzice, takže muzika je opravdu moje hlavní náplň.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Asi to, že člověk musí utáhnout show úplně sám, a to je fyzicky celkem náročný. Lidi se nemůžou sem tam podívat na bubeníka nebo tak. Koukaj celou dobu na vás. Na druhou stranu se pak nemusíte dohadovat… Vždycky je po mém, haha.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Zlý lidi. To je věc, který opravdu nerozumím, ale učim se je prostě ignorovat.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Hummus, zelenina, černej čaj a trošku toho vína!

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Peníze utrácim za různý sample packy nebo loopy – s tim se dá při skládání skvěle vyhrát, a když je nějakej loop hodně dobrej, dá se na tom postavit celej track.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Bláznivý, pulzující místo, kde jsme víc volný než kdykoli dřív, a zároveň dobrovolně spoutaný zajetejma myšlenkovejma vzorcema.

Info

Annabelle
Instagram

Annabelle + The-O
7. 9. 2020 20:00
Café V lese, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Vstupní prohlídka: Rest in Haste

redakce 13.07.2021

Písničky odráží polarizovaný a roztříštěný svět, co odráží jejich odpovědi na pár základních otázek?

Katetr: Černé díry, hebký mech

Jarmo Diehl 11.07.2021

Nové písničky na česko-slovenské scéně? Basy, lízačky, lesní mýtiny i solidní deviace. Krásní lidé budí naději. A peklo, to čeká.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace