Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce | Články / Seriály | 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala o posledním Silvestru debutové EP Bring It On. A protože stojí za pozornost, nechali jsme Barboru vyplnit náš vstupní dotazník, abychom se o ní dozvěděli více.

Co tě inspirovalo k tomu, že jsi začala hrát hudbu, kterou hraješ teď?
Tak to je pro mne samotnou záhadou. Těch inspirací bylo a je asi víc. Taky je patrné, že se ve mě  potkává a míchá několik hudebních žánrů. Jazz a bigbít díky matce, která zpívala ještě v dobách, kdy se muselo hrát potají. Klasika a rock díky mému bratru kytaristovi Marku Šaarovi, který byl důležitou vstupní branou do světa hudby. A nemohu zapomenout na hip hop, kterému jsem věnovala pubertu. K hudbě jsem se vrátila díky funkové kapele a ta byla jednou z hlavních inspirací a je i odpovědí na to, kde se ve mě vzal ten funk. Asi jsi ale čekal, že budu jmenovat profláknutá jména? Mezi ně patří Funkadelic Parliament, Red Hot Chili Peppers, Incognito, The Tedeschi Trucks Band, Snarky Puppy nebo Snoop Dogg. Asi bych mohla jmenovat do nekonečna, je toho spousta.

Čím se bavíš kromě hudby?
Mám děti. A to je, jak známo, největší zábava. A ta zábava je většinou tak velká, že v podstatě dělím čas mezi rodinu a hudbu.   

Co je nejhorší na hraní v kapele?
Nejhorší? Nic, je to skvělý! No dobře, asi organizace. Moje kapela nemá stálé obsazení a určitě je s tím spojeno víc práce. Ale čím víc úsilí tě to stojí, tím víc lásky se zrodí.

Co zaručeně naruší tvoji koncentraci?
Moje kočka, mňouká a nepřestane, dokud ji neobsloužím.

Jaké pití a jídlo by mělo být součástí každého zákulisí?
Pivo a kachna se zelím a s knedlíkem.

Do čeho v souvislosti s hudbou investuješ nejvíce času a peněz?
Mám různé fáze v roce, záleží na tom, na čem zrovna pracuju. Nejvíc času teče do kompozice a nahrávání. Nejvíc peněz? Nedávno zrovna do klipu k písni Save z debutového EP Bring It On.

Jak bys popsala současný svět ve třech větách?
Verze A: S citem. Verze B: Od pólu k pólu. Verze C: Je to tragikomický zmatek, který bez přestání přerovnáváme.

Info

Barbora Soares
web interpretky

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Alison Cotton

redakce 03.10.2022

Její tvorba bývá úzce navázaná na konkrétní místa nebo historické události, proto jsme tuto rubriku pro jednou pojali geograficky. Koncert za pár!

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

David Havas, Viktor Palák (Lucidní kino): Věrné obrázky našich hlav

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 02.09.2022

V září začne filmový cyklus Lucidní snění. Jeho sudičkami se stali naši redaktoři Viktor Palák a Jakub Peřina a také David Havas, vedoucí kina Ponrepo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace