Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce | Články / Seriály | 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala o posledním Silvestru debutové EP Bring It On. A protože stojí za pozornost, nechali jsme Barboru vyplnit náš vstupní dotazník, abychom se o ní dozvěděli více.

Co tě inspirovalo k tomu, že jsi začala hrát hudbu, kterou hraješ teď?
Tak to je pro mne samotnou záhadou. Těch inspirací bylo a je asi víc. Taky je patrné, že se ve mě  potkává a míchá několik hudebních žánrů. Jazz a bigbít díky matce, která zpívala ještě v dobách, kdy se muselo hrát potají. Klasika a rock díky mému bratru kytaristovi Marku Šaarovi, který byl důležitou vstupní branou do světa hudby. A nemohu zapomenout na hip hop, kterému jsem věnovala pubertu. K hudbě jsem se vrátila díky funkové kapele a ta byla jednou z hlavních inspirací a je i odpovědí na to, kde se ve mě vzal ten funk. Asi jsi ale čekal, že budu jmenovat profláknutá jména? Mezi ně patří Funkadelic Parliament, Red Hot Chili Peppers, Incognito, The Tedeschi Trucks Band, Snarky Puppy nebo Snoop Dogg. Asi bych mohla jmenovat do nekonečna, je toho spousta.

Čím se bavíš kromě hudby?
Mám děti. A to je, jak známo, největší zábava. A ta zábava je většinou tak velká, že v podstatě dělím čas mezi rodinu a hudbu.   

Co je nejhorší na hraní v kapele?
Nejhorší? Nic, je to skvělý! No dobře, asi organizace. Moje kapela nemá stálé obsazení a určitě je s tím spojeno víc práce. Ale čím víc úsilí tě to stojí, tím víc lásky se zrodí.

Co zaručeně naruší tvoji koncentraci?
Moje kočka, mňouká a nepřestane, dokud ji neobsloužím.

Jaké pití a jídlo by mělo být součástí každého zákulisí?
Pivo a kachna se zelím a s knedlíkem.

Do čeho v souvislosti s hudbou investuješ nejvíce času a peněz?
Mám různé fáze v roce, záleží na tom, na čem zrovna pracuju. Nejvíc času teče do kompozice a nahrávání. Nejvíc peněz? Nedávno zrovna do klipu k písni Save z debutového EP Bring It On.

Jak bys popsala současný svět ve třech větách?
Verze A: S citem. Verze B: Od pólu k pólu. Verze C: Je to tragikomický zmatek, který bez přestání přerovnáváme.

Info

Barbora Soares
web interpretky

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Teri Gender Bender

waghiss666 09.06.2023

Jakkoliv se její kapelní a nově i sólová tvorba příjemně poslouchá, poselství kytarových písniček z mexické garážovky nepříjemně štípe.

Pořadatelská: Tomáš Škoda

redakce 08.06.2023

Na široké cestě jste mohli potkat Tomáše Škodu, fotí všechno od ilegálních techno parties až po vážnou hudbu, potkat jste ho mohli i v brněnském Boru, kde byl jako doma.

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace