Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce | Články / Seriály | 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala o posledním Silvestru debutové EP Bring It On. A protože stojí za pozornost, nechali jsme Barboru vyplnit náš vstupní dotazník, abychom se o ní dozvěděli více.

Co tě inspirovalo k tomu, že jsi začala hrát hudbu, kterou hraješ teď?
Tak to je pro mne samotnou záhadou. Těch inspirací bylo a je asi víc. Taky je patrné, že se ve mě  potkává a míchá několik hudebních žánrů. Jazz a bigbít díky matce, která zpívala ještě v dobách, kdy se muselo hrát potají. Klasika a rock díky mému bratru kytaristovi Marku Šaarovi, který byl důležitou vstupní branou do světa hudby. A nemohu zapomenout na hip hop, kterému jsem věnovala pubertu. K hudbě jsem se vrátila díky funkové kapele a ta byla jednou z hlavních inspirací a je i odpovědí na to, kde se ve mě vzal ten funk. Asi jsi ale čekal, že budu jmenovat profláknutá jména? Mezi ně patří Funkadelic Parliament, Red Hot Chili Peppers, Incognito, The Tedeschi Trucks Band, Snarky Puppy nebo Snoop Dogg. Asi bych mohla jmenovat do nekonečna, je toho spousta.

Čím se bavíš kromě hudby?
Mám děti. A to je, jak známo, největší zábava. A ta zábava je většinou tak velká, že v podstatě dělím čas mezi rodinu a hudbu.   

Co je nejhorší na hraní v kapele?
Nejhorší? Nic, je to skvělý! No dobře, asi organizace. Moje kapela nemá stálé obsazení a určitě je s tím spojeno víc práce. Ale čím víc úsilí tě to stojí, tím víc lásky se zrodí.

Co zaručeně naruší tvoji koncentraci?
Moje kočka, mňouká a nepřestane, dokud ji neobsloužím.

Jaké pití a jídlo by mělo být součástí každého zákulisí?
Pivo a kachna se zelím a s knedlíkem.

Do čeho v souvislosti s hudbou investuješ nejvíce času a peněz?
Mám různé fáze v roce, záleží na tom, na čem zrovna pracuju. Nejvíc času teče do kompozice a nahrávání. Nejvíc peněz? Nedávno zrovna do klipu k písni Save z debutového EP Bring It On.

Jak bys popsala současný svět ve třech větách?
Verze A: S citem. Verze B: Od pólu k pólu. Verze C: Je to tragikomický zmatek, který bez přestání přerovnáváme.

Info

Barbora Soares
web interpretky

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace