Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Homes

Vstupní prohlídka: Homes

redakce | Články / Rozhovory | 18.10.2020

Homes je dvaadvacetiletý slovenský popový talent, songwriter & producent, kluk s kytarou, laptopem a intimními písněmi. Na kontě má křehké debutové album Lufu, spolupráci s Benem Cristovaem a singl z chystaného EP Neha, Mama I'm tired. V tom se zaobírá složitostmi dospívání a deziluzí ze života. Ve vstupní prohlídce nám prozradil, že ačkoliv by to nikoho nenapadlo, s hudbou začal v metalové kapele, na vysoké se rozhodl věnovat psychologii a z míry ho vyvede… hluk!

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Na strednej som začal počúvať veľa akustických vecí, indie, folk atď., a nesmierne ma to uchvátilo. Predtým som hral v metalovej kapele - na metale som aj vyrastal -, ale v puberte sa to zlomilo. A keď sa mi otvoril tento svet, hneď som mal pocit, že som našiel to, kam v živote patrím a čomu sa chcem venovať.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Študujem psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Čo sa týka záľub, rád čítam, športujem a flákam sa s priateľkou.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Určite to, že keď sa pomýlim, tak to je počuť. Nikto ma nepodrží. Keď má človek kapelu a viacero inštrumentov, ktoré hrajú spolu s ním, keď netrafí tón alebo akord, to splynie so zvyškom a stratí sa to v ňom. Keď to poseriem ja, si to aj odseriem.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Hluk. Som naň extrémne citlivý, či už pri hraní alebo v bežnom živote. Ak hrám v otvorenom priestore, kam majú prístup napríklad aj neplatiaci návštevníci, tak ma vie veľmi rozhodiť, keď niekto vykrikuje.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ešte nie som na úrovni, kde by som mal nejaký rider, čo sa týka cateringu, ale čo sa týka skúseností z koncertov, kde catering bol, sa držím jednoduchosti - ovocie, malý snack, jednoducho niečo ľahké. Väčšinou pred koncertom nemávam žalúdok na niečo ťažké.

Za co utrácíš peníze/čas, v souvislosti s hudbou?
Fu. Už len samotná tvorba hudby vyžaduje extrémne veľa času - ja som totiž perfekcionista, takže nad mixami trávim naozaj veľmi veľa času. A aj keď sú hotové, ich často nepustím z hlavy a ďalej nad nimi premýšľam alebo ich skúšam prerábať. A čo sa týka peňazí, to je bezedná studňa - mastre, tým sa človek nevyhne nikdy, vybavenie do štúdia, pred pár dňami sme natočili klip, takže ten išiel tiež do peňazí, následne promo. Je toho dosť.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Riadna podpásovka. Dám to v troch spojeniach, nie vetách. Unáhlený, hlučný, vyvedený z prirodzenej miery.

Info

Homes
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Osheyack: Předpandemická podoba klubové zábavy je ta tam

Václav Valtr 24.06.2022

Po deseti letech strávených v Šanghaji se Osheyack stěhuje pryč a vydává album, které je jakousi labutí písní za jeho pobytem. Rozhovor před koncertem ve Fuchsu2.

Daniel Romano: Žádné potěšení by nemělo být proviněním

Adéla Polka 23.06.2022

Rozhovor o tom, co bylo a je country, jak si stojí kanadská hudební scéna, ale také malé nahlédnutí do přísných pracovních postupů.

Matěj Velek (Kasárna Karlín): Zažil jsem neuvěřitelné věci

Jarmo Diehl 22.06.2022

Klasicistní pětipodlažní vojenská budova z roku 1844, která zůstala v téměř původním stavu? Kasárna Karlín slaví pod patronací Pražského centra páté narozeniny a my chceme být u toho. Rozhovor.

Marcin Dubrawski (Dr. Fleischman): Hodně všeho kromě metalu!

redakce 31.05.2022

Dr. Fleischman chystají v Česku hned dva koncerty. Chvíli na zodpovězení pár otázek si udělal Marcin Dubrawski, který v kapele hraje na bicí a má na starosti texty.

Zach Choy (Crack Cloud): Spojuje nás to, že jsme odpadlíci

David Čajčík 16.05.2022

Jako pozvánku na květnový koncert postpunkových Crack Cloud odemykáme rozhovor, který vyšel ve Full Moonu #113.

Ťukání do termosky a jiné výpravy do zvukové reality (Viera Marinová)

Viktor Palák 12.05.2022

Viera Marinová je zvuková designérka, která stojí mimo jiné za ceněným krátkým filmem Milý tati.

Poly (Insania): Tenkrát po tom byl hlad

Adéla Polka 09.05.2022

Falešný kněz Poly si ve svých obsáhlých kázáních rád rejpne a nechá být. Ať si každý přebere sám. Rozhovor.

Jan Bartoš (Prague Music Performance): Osvobození koncertního formátu mám v hlavě několik let

Jarmo Diehl 05.05.2022

Přední český klavírista, nebo přední český umělecký ředitel, v obou případech přesahující hranice naší země? Jan Bartoš je obé. Rozhovor k festivalu, jehož program budí respekt.

Alona Dmukhovska (Music Export Ukraine): Píšeme příběh lidstva

Anna Mašátová 02.05.2022

S Alonou a jejími kolegyněmi jsme se potkávaly během konferencí a festivalů v zahraničí, v loňském roce navázaly hlubší spolupráci, která vyústila v česko-ukrajinský workshop...

Léonce: Zabalené osobní prožitky a emoce

Adéla Polka 29.04.2022

Letošní festival francouzské kultury Bonjour Brno bude první květnový týden hostit mladého písničkáře, vystupujícího pod jménem Léonce. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace