Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Homes

Vstupní prohlídka: Homes

redakce | Články / Rozhovory | 18.10.2020

Homes je dvaadvacetiletý slovenský popový talent, songwriter & producent, kluk s kytarou, laptopem a intimními písněmi. Na kontě má křehké debutové album Lufu, spolupráci s Benem Cristovaem a singl z chystaného EP Neha, Mama I'm tired. V tom se zaobírá složitostmi dospívání a deziluzí ze života. Ve vstupní prohlídce nám prozradil, že ačkoliv by to nikoho nenapadlo, s hudbou začal v metalové kapele, na vysoké se rozhodl věnovat psychologii a z míry ho vyvede… hluk!

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Na strednej som začal počúvať veľa akustických vecí, indie, folk atď., a nesmierne ma to uchvátilo. Predtým som hral v metalovej kapele - na metale som aj vyrastal -, ale v puberte sa to zlomilo. A keď sa mi otvoril tento svet, hneď som mal pocit, že som našiel to, kam v živote patrím a čomu sa chcem venovať.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Študujem psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Čo sa týka záľub, rád čítam, športujem a flákam sa s priateľkou.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Určite to, že keď sa pomýlim, tak to je počuť. Nikto ma nepodrží. Keď má človek kapelu a viacero inštrumentov, ktoré hrajú spolu s ním, keď netrafí tón alebo akord, to splynie so zvyškom a stratí sa to v ňom. Keď to poseriem ja, si to aj odseriem.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Hluk. Som naň extrémne citlivý, či už pri hraní alebo v bežnom živote. Ak hrám v otvorenom priestore, kam majú prístup napríklad aj neplatiaci návštevníci, tak ma vie veľmi rozhodiť, keď niekto vykrikuje.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ešte nie som na úrovni, kde by som mal nejaký rider, čo sa týka cateringu, ale čo sa týka skúseností z koncertov, kde catering bol, sa držím jednoduchosti - ovocie, malý snack, jednoducho niečo ľahké. Väčšinou pred koncertom nemávam žalúdok na niečo ťažké.

Za co utrácíš peníze/čas, v souvislosti s hudbou?
Fu. Už len samotná tvorba hudby vyžaduje extrémne veľa času - ja som totiž perfekcionista, takže nad mixami trávim naozaj veľmi veľa času. A aj keď sú hotové, ich často nepustím z hlavy a ďalej nad nimi premýšľam alebo ich skúšam prerábať. A čo sa týka peňazí, to je bezedná studňa - mastre, tým sa človek nevyhne nikdy, vybavenie do štúdia, pred pár dňami sme natočili klip, takže ten išiel tiež do peňazí, následne promo. Je toho dosť.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Riadna podpásovka. Dám to v troch spojeniach, nie vetách. Unáhlený, hlučný, vyvedený z prirodzenej miery.

Info

Homes
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kudělka (Panenské plameny): „Hrdina“ musí vypadat jako Ladislav Klíma

Shaqualyck 07.11.2022

Sedmá Piper Night proběhla tradičně v prostorách Katolického domu minulý pátek a odehrála se na ní mimo jiné premiérová projekce nového klipu Panenských plamenů.

Justin Sullivan (New Model Army): Vyhlížíme to, co je před námi

Michal Pařízek 19.10.2022

Justin Sullivan během koronavirové pauzy nahrál vlastní album Surrounded, teprve druhé mimo domovskou formaci, s níž ovšem vystoupí za týden v Lucerna Music Baru. Rozhovor.

Sam Lee: Moje stýskání není nikdy příliš dlouhé

Adéla Polka 10.10.2022

Rozhovor o starých pověstech, cikánech, slavících a českých dubových lesích. Před koncertem v Praze, kde s ním mimo jiné vystoupí i Bernard Butler ze Suede.

Jana Burkiewiczová: Co všem těm divokým tvorům necháváme?

Maria Pyatkina 07.10.2022

Lákáme na říjnové číslo Full Moonu věnované tanci rozhovorem s choreografkou Janou Burkiewiczovou o představení Ostrov!, které můžete vidět 11. a 12. října v La Fabrice.

Nilüfer Yanya: Člověk se musí cítit zdravěji, aby byl kreativní

Michaela Šedinová 05.10.2022

Britská písničkářka s irsko-barbadosko-tureckými kořeny letos vydala svou druhou nahrávku Painless. A představí ji v Praze. Rozhovor.

Vojtěch Tkáč (Pulz): Chci prostě dělat koncerty, na které bych sám šel

Jarmo Diehl 24.09.2022

Pokud máte rádi žižkovský klub Palác Akropolis, nemohli jste minout novou koncertní sérii Pulz, jíž je Vojtěch Tkáč dramaturgem. Rozhovor.

Anna Mašátová (Music Navigator): Další vzdělávání je nezbytné

Michal Pařízek 14.09.2022

Skutečně potřebuje svět další showcase? V čem bude MuNa jinou akcí? Zkusme důvody k založení MuNa konkretizovat.

Marián Tesák (Flaam festival): Tento rok je line-up bez akéhokoľvek kompromisu

Michal Pařízek 09.08.2022

Letos se v Nitře představí například Sega Bodega nebo HMLTD, ale také mexická producentka LDY OSC nebo Hyphen Dash, ukrajinská odpověď na slovutné Badbadnotgood.

Andrej Awo Štepita (Tanečno): Obdivujem aktivitu každého v umeleckej sfére

Maria Pyatkina 08.08.2022

Jaké to je organizovat multižánrovou taneční akci ve vzdáleném slovenském městě? A na co se můžeme těšit příští týden v Námestovu? Vypráví organizátor Tanečna Andrej Awo Štepita.

Stone Smoker: Lepší holá louka, než se podřizovat

Anna Baštýřová 06.08.2022

Barvičky, třpytky, tanec, psychedelické projekce i hudba. To je festival Stone Smoker. Rozhovor s pořadateli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace