Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Homes

Vstupní prohlídka: Homes

redakce | Články / Rozhovory | 18.10.2020

Homes je dvaadvacetiletý slovenský popový talent, songwriter & producent, kluk s kytarou, laptopem a intimními písněmi. Na kontě má křehké debutové album Lufu, spolupráci s Benem Cristovaem a singl z chystaného EP Neha, Mama I'm tired. V tom se zaobírá složitostmi dospívání a deziluzí ze života. Ve vstupní prohlídce nám prozradil, že ačkoliv by to nikoho nenapadlo, s hudbou začal v metalové kapele, na vysoké se rozhodl věnovat psychologii a z míry ho vyvede… hluk!

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Na strednej som začal počúvať veľa akustických vecí, indie, folk atď., a nesmierne ma to uchvátilo. Predtým som hral v metalovej kapele - na metale som aj vyrastal -, ale v puberte sa to zlomilo. A keď sa mi otvoril tento svet, hneď som mal pocit, že som našiel to, kam v živote patrím a čomu sa chcem venovať.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Študujem psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Čo sa týka záľub, rád čítam, športujem a flákam sa s priateľkou.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Určite to, že keď sa pomýlim, tak to je počuť. Nikto ma nepodrží. Keď má človek kapelu a viacero inštrumentov, ktoré hrajú spolu s ním, keď netrafí tón alebo akord, to splynie so zvyškom a stratí sa to v ňom. Keď to poseriem ja, si to aj odseriem.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Hluk. Som naň extrémne citlivý, či už pri hraní alebo v bežnom živote. Ak hrám v otvorenom priestore, kam majú prístup napríklad aj neplatiaci návštevníci, tak ma vie veľmi rozhodiť, keď niekto vykrikuje.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ešte nie som na úrovni, kde by som mal nejaký rider, čo sa týka cateringu, ale čo sa týka skúseností z koncertov, kde catering bol, sa držím jednoduchosti - ovocie, malý snack, jednoducho niečo ľahké. Väčšinou pred koncertom nemávam žalúdok na niečo ťažké.

Za co utrácíš peníze/čas, v souvislosti s hudbou?
Fu. Už len samotná tvorba hudby vyžaduje extrémne veľa času - ja som totiž perfekcionista, takže nad mixami trávim naozaj veľmi veľa času. A aj keď sú hotové, ich často nepustím z hlavy a ďalej nad nimi premýšľam alebo ich skúšam prerábať. A čo sa týka peňazí, to je bezedná studňa - mastre, tým sa človek nevyhne nikdy, vybavenie do štúdia, pred pár dňami sme natočili klip, takže ten išiel tiež do peňazí, následne promo. Je toho dosť.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Riadna podpásovka. Dám to v troch spojeniach, nie vetách. Unáhlený, hlučný, vyvedený z prirodzenej miery.

Info

Homes
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Julie Hrnčířová: Ráda vymýšlím příběhy

su 08.01.2021

Sochař a fotograf Richard Wentworth prohlásil, že cigaretová krabička, podpírající nohu od stolu může mít v sobě větší sílu než sochy Henryho Moorea... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Libuše Jarcovjáková: Sednu na náměstí a čekám, co přijde

Michal Pařízek 08.01.2021

Její výstavu Evokativ vyhlásil britský deník The Guardian výstavou roku, většina snímků přitom vznikla před několika desítkami let. Talent a dílo Libuše Jarcovjákové v rozhovoru Michala Pařízka.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: K uzdravení potřebujeme jen mír (Aigel)

Maria Pyatkina 07.01.2021

Právě zážitky ze soudní síně, komunikace s orgány a návštěv milovaného v cele daly vzniknout projektu Aigel, který přinesl do ruského undergroundu nová ostrá témata.

Jiří Kotača (Cotatcha Orchestra): Bigbandová scéna zažívá renesanci

Anna Mašátová 07.01.2021

Co přinesla letošní krize, co musí zvládat kapelník i jaký je stav bigbandové scény hodnotí v následujícícm rozhovoru kapelník Cotatcha Orchestra.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Tomáš Tkáč: Akordů máš sedm - a dva jsou na píču

Lukáš Grygar 06.01.2021

"Tomáše jsem potkal v jeho pětadvaceti, teď si ke třicetinám nadělil druhou sólovou desku a navrch debut dvojice Něco něco, kterou tvoří s Alžbětou Trusinovou." Grygar zpovídá Tkáče.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Dan Bejar (Destroyer): V tu chvíli to poznáš

Jakub Peřina 06.01.2021

"Představte si, že je vám čtyřicet sedm let a vydáváte svojí dvanáctou desku. Jaké jsou vůbec šance, že bude jedna z vašich nejlepších?" ptá se Jakub Peřina v rozhovoru s…

Lukáš Heczko (Lodičky Dokořán): Válčíme s předsudky vůči Karviné

Golden Schwarz 18.12.2020

Iniciativa Dokořán se jmenuje sdružení, které už roky dělá Karvinou lepší. Jak se místu daří?

Miloš Hroch, Karel Veselý: Nechceme ghetto, kde se bavíme pořád ve stejné sestavě

Libor Staněk 15.12.2020

Playlisty temných nálad několika posledních dekád, které se přívalem společenských krizí stávají čím dál úzkostnějšími? Nejen o knize dua Veselý Hroch.

Bare Escape: Měli bychom chodit do ulic nadávat

Nela Bártová 14.12.2020

Měli bychom chodit do ulic více demonstrovat a nadávat. Snad brzy přijde událost, která vyvolá chybějící spontánnost, říkají Bare Escape, kteří letos chystají už druhou desku.

Full Moon 10: Šéfredaktorské tipy Michala Pařízka

redakce 10.12.2020

Poslední výběr nejlepších textů za deset let Full Moonu připravil šéfredaktor Michal Pařízek.