Články / Seriály

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce | Články / Seriály | 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou We Just Had a Wonderful Time, která vznikala v období posledních dvou let, kdy každý poznal, co to znamená žít sám se sebou a vést boj s vnitřními démony. Jak vypadají démoni živě? I Love You Honey Bunny můžete zastihnout v Praze, Brně a... na Rock for People, třeba.

Co vás inspirovalo k hudebnímu stylu, který hrajete?
Martin: Hudební základy máme v kapele každý trochu jinde. Já jsem to měl moc fajn díky tátovi, který vždycky poslouchal spoustu skvělých desek. Hrálo u nás všechno od Rolling Stones přes Devo až po Einstürzende Neubauten. První kapely, které jsem si našel sám, byly asi White Stripes a Linkin Park. Na střední mi pak šlo hlavně o to, aby v tom byly kytary a bylo to hodně nahlas.

Kristián: Poslouchám hodně kapel z britské hudební scény a trávím dost času na koncertech.

Čím se bavíte/živíte vedle hudby?
Sebastian: Já jsem vystudovaný herec a vedle hudby hraju ve filmech a v divadlech. Momentálně například v představení Hordubal v Národním.

Josef: Poslední roky práce hodně střídám podle projektů. Některé období se věnuji jenom hraní, někdy si odskočím do filmové produkce, ale aktuálně trávím nejvíc času v dílně, kde dělám zakázkovou výrobu. Vždycky mě bavila práce se dřevem a výroba vůbec.

Martin: Mám obrovské štěstí, že se můžu bavit/živit hudbou na 100 % z různých stran. Kromě kapely dělám hudební festivaly (Koncert pro budoucnost - 17. listopadu na Václaváku nebo festival KAMEN!CE) a zároveň pracuju pro Supraphon.

Kristián: Dělám osvětlovače, a tak můžu trávit hudbou ještě více času než jenom s kapelou.

Co je nejhoršího na hraní v kapele?
Sebastian: Na hraní v kapele asi nějaký komunikační šum, který nastává vždy, když se sejde víc jak dva lidi. Není to ale nijak fatální. Prostě to jen občas prodlouží komunikaci nebo řešení problémů, ale to rád podstoupím.

Josef: Slovo každého člena naší kapely má stejnou váhu. Shodnout se je tím pádem trochu těžší, pokud se to nestane instatně.

Kristián: Dlouhé přejezdy v dodávce.

Martin: Je to stejné jako vztah, jen jsme na to čtyři.


Co bezpečně rozhodí vaši pozornost?
Sebastian: Ledasco. Vždy jsem měl problémy se soustředěním, ale zároveň se dokážu do něčeho, co mě baví, ponořit natolik, že ztrácím pojem o čase. Proto když skládáme novou hudbu nebo nahráváme, nejradši odjedeme s celou kapelou někam na chalupu. Čím míň rušivých elementů, tím víc dokážeme být efektivní.

Josef: Moje pozornost je bohužel hodně rozlítaná. Když se potřebuju soustředit, tak mě dokáže rozhodit jakýkoliv zvuk v okolí.

Martin: Takové ty sýrové nachos, které mají v Burrito Loco.

Kristian: Když je někde zapnutá televize, ať už se zvukem nebo bez zvuku. Proto bych ji nikdy nemohl mít doma.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Sebastian: U nás je to bezpochyby Capri-Sonne. Začalo to trochu jako vtípek, ale nějak se to chytlo a bereme si je na koncerty dost pravidelně. Jinak je to asi celkem jedno, nemáme žádné speciální požadavky a snažíme se nebýt moc nároční. Stačí nám něco málo k snědku a voda.

Josef: V našem rideru bývalo dlouhou dobu napsané Capri-Sonne.. Pokaždé, kdy jsme ho opravdu dostali, tak jsme byli hodně šťastní. Každopádně za mě je nejdůležitější voda.

Martin: Mě vždycky hrozně mrzí to obrovské množství jídla, které se na festivalech vyhodí. Minule jsem se musel na jedné akci zbavovat surovin za desetitisíce, které by stačily pro stovky lidí… V cateringu by toho především mělo být tak akorát.

Kristian: Dost často jsou v backstagi šunkovo-sýrové mísy. Časem si na to člověk zvykne a je mu líto, když tam pak nejsou.

Za co utrácíte peníze/čas, co se týče hudby?
Sebastian: U nás v kapele jsem asi největší sběratel cetek a přístrojů. Rád objevuju nové nástroje, přístroje, mikrofony a jiné hudební příslušenství. Mám sbírku syntezátorů, do kterých jsem se zamiloval a se kterými pracuju při každé příležitosti. Něco ve mě plesá pokaždé, když můžu točit nějakým poťákem a různě blbnout se zvukem.

Josef: Peníze utrácím především za gear. Vždycky se najde něco, co naprosto nutně potřebuju. Zároveň si k nástrojům velmi snadno vytvořím vztah a potom se jich už těžko zbavuju. Co se týče času, tak v oboru hudby ho nejvíc trávím asi cvičením. Bohužel se mi ale stále děje, že v moment, kdy bych měl cvičit na soupravu, tak bych si zrovna třeba radši zahrál na marimbu nebo na piano.

Martin: Kluci to popsali dost přesně: kytary a efekty. U mě jsou to navíc ještě LP desky.

Kristián: Jednoznačně gear. I co se týče času, kdy si poslouchám různá reviews a hledám nabídky na bazarech.

Jak bys charakterizoval/a současný svět ve třech větách?
Sebastian: V kontextu celého světa o něm nic nevím. A proto je neskutečně zajímavé ho objevovat a cestovat. Například s kapelou na tour.

Info

I Love You Honey Bunny
Fb kapely

živě:
I Love You Honey Bunny
30. 5. 2023 20:00
Kabinet Múz, Brno
Web událost

I Love You Honey Bunny | The Microwaves | 4Bards
31. 5. 2023 19:00
A38, Budapešť
Fb událost

I Love You Honey Bunny
31. 5. 2023
Búgócsiga Akusztik Garden, Sopron

Rock for People
8.–11. 6. 2023
Hradec Králové
Fb událost

foto © se souhlasem I Love You Honey Bunny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Top 5: Colours of Ostrava 2024

redakce 22.07.2024

Čtyři dny života v ikonické industriální čtvrti Dolních Vítkovic. Spousta objevů, objetí, slov a hudby.

Kam na rajz se Zdeňkem Neusarem (Beseda)

redakce 22.07.2024

„Beseda je láska na celý život, sám jsem v ní po uši už od roku 1999,“ říká Zdeněk Neusar a přidává pár dalších akcí a míst.

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace