Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Melis

Vstupní prohlídka: Melis

redakce | Články / Rozhovory | 30.06.2020

Písničkářka a producentka Melis je dlouhodobě usazená v Berlíně. V loňském roce vydala debutové EP Undercurrent, na kterém osciluje mezi indie rockem a R&B, kombinuje střídmou produkci i bohaté aranžmá. V Česku zatím odehrála zatím jen pár koncertů, z nichž největším bylo předskakování Connie Constance. Větříme nadějné jméno alternativního popu a před vystoupením v Mariánských Lázních na festivale Moody Moon Noize vol.1 necháváme zpěvačku projít vstupní prohlídkou.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?

Dřív jsem byla hodně ovlivněná tím, co jsem si myslela, že by měl být můj styl a žánr. Ale nové EP, které bude venku v srpnu, jsem produkovala s Jáchymem z JayRo a jsem to já, bez jakýchkoliv vlivů či předsudků.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?

Vedle hudby se chystám příští rok na studium psychologie. Je to jedna z mých největších zálib, taky hodně čtu. Nejoblíbenější knížky za poslední čas jsou How to Change Your Mind od Michaela Pollana o psychedelické terapii a Why I’m No Longer Talking to White People About Race od Eddi Reno-Lodge.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?

S kapelou je nejhorší domlouvání se zkoušky. Bez kapely naopak limity v instrumentaci, která ale zároveň dává prostor kreativitě.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?

Já jsem veliký odkladač, takže stupeň koncentrace je u mě většinou nízký. Záleží, kolik toho musím ten den udělat, ale vždycky se dokážu zabavit čímkoliv, jen ne tím, co se musí.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?

Nejlepší snack je hummus s pečivem a k pití prosecco. Ale obojí až po koncertě.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?

Můj nejnovější kousek je Korg Minimoog, se kterým zkouším různé zvuky. Většinou utrácím za nové nástroje, pedály, blbosti.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?

Už jsem to tak nějak řekla v textu svého nového songu Empty Space:

and I’ll never find the words to say
how I feel about the world today
- it’s insane


Info

Melis
fb interpretky

živě:
Moody Moon Noize vol.1
30. 7. – 2. 8. 2020
kolonáda Ferdinandova pramene, Mariánské Lázně
fb event

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vladivojna La Chia: V krizových situacích si nelibuju

Blanka Kůrková 09.10.2021

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice vydává páté sólové album, které pokřtí v Praze, Brně a Ostravě.

Jan Jílek (AČFK): Kino se taky vrátí

Jarmo Diehl 06.10.2021

Právě dnes má premiéru film Malířka a zloděj v distribuci Asociace českých filmových klubů. Rozhovor o filmových klubech, postcovidové situaci a víře v budoucnost.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace