Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Melis

Vstupní prohlídka: Melis

redakce | Články / Rozhovory | 30.06.2020

Písničkářka a producentka Melis je dlouhodobě usazená v Berlíně. V loňském roce vydala debutové EP Undercurrent, na kterém osciluje mezi indie rockem a R&B, kombinuje střídmou produkci i bohaté aranžmá. V Česku zatím odehrála zatím jen pár koncertů, z nichž největším bylo předskakování Connie Constance. Větříme nadějné jméno alternativního popu a před vystoupením v Mariánských Lázních na festivale Moody Moon Noize vol.1 necháváme zpěvačku projít vstupní prohlídkou.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?

Dřív jsem byla hodně ovlivněná tím, co jsem si myslela, že by měl být můj styl a žánr. Ale nové EP, které bude venku v srpnu, jsem produkovala s Jáchymem z JayRo a jsem to já, bez jakýchkoliv vlivů či předsudků.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?

Vedle hudby se chystám příští rok na studium psychologie. Je to jedna z mých největších zálib, taky hodně čtu. Nejoblíbenější knížky za poslední čas jsou How to Change Your Mind od Michaela Pollana o psychedelické terapii a Why I’m No Longer Talking to White People About Race od Eddi Reno-Lodge.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?

S kapelou je nejhorší domlouvání se zkoušky. Bez kapely naopak limity v instrumentaci, která ale zároveň dává prostor kreativitě.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?

Já jsem veliký odkladač, takže stupeň koncentrace je u mě většinou nízký. Záleží, kolik toho musím ten den udělat, ale vždycky se dokážu zabavit čímkoliv, jen ne tím, co se musí.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?

Nejlepší snack je hummus s pečivem a k pití prosecco. Ale obojí až po koncertě.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?

Můj nejnovější kousek je Korg Minimoog, se kterým zkouším různé zvuky. Většinou utrácím za nové nástroje, pedály, blbosti.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?

Už jsem to tak nějak řekla v textu svého nového songu Empty Space:

and I’ll never find the words to say
how I feel about the world today
- it’s insane


Info

Melis
fb interpretky

živě:
Moody Moon Noize vol.1
30. 7. – 2. 8. 2020
kolonáda Ferdinandova pramene, Mariánské Lázně
fb event

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Duo Ruut: Inspirujeme se navzájem

Adéla Polka 20.07.2021

Získaly prestižní cenu Ethno Music Awards a letos se se svou citerou vypraví i do České republiky. Rozhovor o estonském zaříkávání i jednom nástroji pro dvě.

Barbora Koritenská, Libor Staněk (Živá vila): Prachatice jsou takové jihočeské Twin Peaks

cyril kosak 15.07.2021

Vivat Vila! Rozhovor o druhém ročníku festivalu, který přesahuje hranice prostého hudebního podniku se sebelepší nabídkou. Pojďte zažít Prachatice!

Raül Refree: Potřebuji být inspirován

Michal Pařízek 08.07.2021

Barcelonský rodák Raül Refree má pověst umíněného a talentovaného podivína, který si dělá věci zásadně po svém. Rozhovor, živá vystoupení u nás co nevidět.

Aleš Macenauer (Zapomělsem): Pro mě je důležitá upřímnost a přirozenost

Mária Karľaková 06.07.2021

V letním dvojčísle Full Moonu jsme s Alešem přinesli obsáhlý rozhovor, toto berte jako subtilní teaser, v němž jsme probrali pár dalších témat.

Adriana Světlíková (Nová síť): Kultura si prošla velmi těžkou zkouškou

Jarmo Diehl, su 24.06.2021

Jak se Nová síť snaží zlepšit podmínky pro umělce i kulturní projekty a na jaké problémy naráží nejen během pandemické krize?

Marie Voslářová: Neštěstí v lásce není životní selhání

Adéla Polka 15.06.2021

Paseka letos vydala druhou komiksovou publikaci kontroverzní švédské autorky Liv Strömquistové Nejrudější růže rozkvétá. Rozhovor jsme vedli s její překladatelkou.

Marie Joja (Archipop): Když opuštěné budovy nabídnou nevšední zážitek

su 18.05.2021

Rozhovor o databázi Archipop, jejíž cílem je zmapovat realizace dočasného využití opuštěných objektů.

SF MINI aneb Není to jen o nás

Michaela Susedíková 11.05.2021

Zatímco pamětníci vzpomínají na Olomouc kvůli devadesátkovému klubu Nausea, dnes nabízí výživnou dramaturgii prostor SF MINI. Hovory nejen o kompilaci z rukou Coffee Breath Records.

Shina (Slnko Records): Hudbu treba hnojiť a polievať

Kateřina Cumin 29.04.2021

Dnes, po dvaceti letech fungování, má Slnko Records ve stáji umělce několika generací a všech žánrů, za všechny jmenujme Modré hory, Katarzii, Bad Karma Boy nebo Janu Kirschner. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace