Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce | Články / Seriály | 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i naživo. Těleso si už stihlo zahrát na festivalech jako SXSW, Eurosonic a Best Kept Secret a příští týden míří do Prahy a do Košic. Ještě předtím jsme měli možnost je vyzpovídat.


Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
WILLEM: Hraní v jiných kapelách, ale také hraní s různými členy téhle kapely. Hudba, kterou mám rád, filmy, televizní pořady a podobně.

FRANTI: Narodil jsem se v roce 1992, kdy Nirvana vydala hit Smells Like Teen Spirit. Myslím, že mě to jako malého inspirovalo hrát rock.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
WILLEM: Nejraději trávím čas doma se svou holkou. Navrhuju náš merch a desky. Rád dlouho vařím něco pro sebe a svou přítelkyni. Koukám na The Curse od Nathana Fieldera a Bennyho Safdieho a poslouchám desky na Spotify.

KILIAN: Momentálně vlastně tak trochu žijeme z hudby! Každý měsíc proděláváme a vykrádáme každou prázdnou šatnu, abychom přežili, ale daří se nám to! Pro zábavu běhám každý týden šílené množství kilometrů, abych překonal svůj nejlepší maratonský čas. Nějaké tipy na dobré trasy v Praze?

Co je nejhoršího na hraní v kapele?
WILLEM: Nejhorší je, že když jsem na turné, nemůžu dělat ostatní věci, které mě baví a které jsem zmínil výše. Turné je hodně o čekání, ale nemáte pocit, že můžete něco stihnout.

ABEL: Žádné soukromí během čištění zubů.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
WILLEM: Kaktus na vozíku.

RUBEN: Kaktus na vozíku.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
WILLEM: Bez vody! Je důležité pít vodu. Rád si před vystoupením dám pár piv, abych se trochu uvolnil, ale rozhodně to není věc, která by měla být v backstage vždycky. Možná je dokonce špatně, že tam je vždycky. Na druhou stranu se mi to v tuhle chvíli docela líbí, máme pivo i v rideru. V Nizozemsku se říká "eigen schuld, dikke bult". V rideru máme i hummus a nealko pivo.

FRANTI: Červené chilli papričky jsou dobré do čaje při nachlazení. Nebo jako zpestření do jídla či svačiny.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
WILLEM: Skládání písniček, nahrávání, turné, tvorba plakátů, procházení e-mailů, snaha číst smlouvy, snaha zapamatovat si, co všechno ve smlouvách znamená, snaha vymýšlet věci a pak je zahodit.

LEON: Pedály s efekty.

Jak bys charakterizoval/a současný svět ve třech větách?
WILLEM: „Fuck you/ Fuck me/ The end of the sky is the start of the sea” (John Cees Smit)

MART: Podle mého názoru jsou dekadence, viktimizace a nostalgie, které ovládají naši společnost, psychologickými důsledky systému, který soustřeďuje zisk a úspěch přiznává pouze zásluhám (a tím i nemateriálnímu kulturnímu kapitálu, jako jsou lajky, čísla a pozornost). Pravděpodobně největší krizí, kterou v současnosti prožíváme, je krize představivosti, která má za následek neschopnost představit si lepší, nebo alespoň jiné světy. To způsobuje, že většina populace končí jako doomsayers, apaticky nebo znuděně.

Info

Personal Trainer (nl)
web kapely

živě:
Personal Trainer (nl) + Island Mint
14. 2. 2024 20:00
Fuchs2, Praha
web

Personal Trainer (nl) + Neboj
17. 2. 2024 20:00. Tabačka, Košice
web

foto © se souhlasem Personal Trainer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace