Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Sperm of Mankind

Vstupní prohlídka: Sperm of Mankind

redakce | Články / Rozhovory | 01.03.2019

Humory na východ od ráje? Prosím: „A zakúsili sme vôňu úkrutneho showbiznisu a komercie. Pure Design totiž zaslal naše demo do Coca Cola Popstar. Výsledky nás pobúrili. Nielenže nás nevybrali, ale nám dokonca skomolili meno! Hajzli! A ja som chcel spraviť tri way split s Avril a Zuzkou Smatanovou. Pičee! No a toto bolo totálne zahájenie kariéry našej porno grind-hopovej kapelky,“ říkají Sperm of Mankind. Tak nelidský vokál, vedle kterého je kanál čistý jako svatební roucho, není k mání každý den, a v rukávech toho mají více. Bratislavští goregrindeři hrají od roku 2005, v diskografii najdeme několik demáčů, alb i kompilací, v sestavě změn jako prasat v ohradě. Názvy skupin, ve kterých hráli dříve, jsou rovněž výstavní, tesat do kamene. K vidění a slyšení třeba na Žižkovské Noci, hezké to nebude…

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Rado: K tomuto hudobnému štýlu som sa dostal postupným vývojom skrz menej agresívne odnoše metalu ako heavy a thrash, postupne som sa dostal k death metalu, až nakoniec som skončil pri najvačšom chlieve zo všetkých štýlov. Na tomto ma veľmi bavia reakcie nezainteresovných ľudí pri prvom posluchu. Najväčšiou inšpiráciou pre mňa vždy bola a bude pražská kapela Ahumado Granujo.

Tomáš: Asi Rado, keď ma zavolal do svojho počinu Amagore.

Peťo: K tomuto štýlu som sa dostal cez počúvanie všetkých možných druhov metalu a keďže som rád nachádzal kapely, ktoré mali ešte tvrdší a extrémnejší zvuk, tak som sa prirodzene dostal ku grindcoru a goregrindu. Jedny z mojich prvých vzorov boli Cock and Ball Torture, Ahumado Granujo a Leng Tche. No a mal som šťastie, že pár ľudí ovládajúcich nástroje okolo mňa tak isto holdovalo tomuto žánru, čo bol vtedy zázrak, takže kapela bola nevyhnutná voľba.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Rado: Popri hudbe mám najradšej únik s betonóvej džungle niekam na hory.

Tomáš: Programujem.

Peťo: Živím sa robením grafiky do hier. A vo voľnom čase rád hrám hry.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Rado: Najhoršie na hraní s kapelou je asi únavné cestovanie. Najhoršie na hraní bez kapely je asi to, že hráte sám.

Tomáš: Zísť sa na skúšku.

Peťo: Najhoršie je hrať niekde veľmi ďaleko, dlhé cesty sú hrozné, a aj keď si myslím, že sme dostatočne slávni na súkromné lietadlo, som bohužial jediný.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Rado: Rôzne veci, asi keď vidím niečo šokujúce, napr. zadok Emily Ratajkowski.

Tomáš: Torpedo tits.

Peťo: Zadok Emily Ratajkowski a torpedo tits.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Rado: Jednoznačne kvalitne vychladené pivko, niekedy sa hodí aj nejaká tá minerálka, čo sa týka jedla, je ťažké hodnotiť, čo by sa malo a čo nemalo, to je vždy na organizátorovi, s čím príde, ale snažím sa vyhýbať sóji.

Tomáš: Bez pivečka, veď to je dva v jednom.

Peťo: Nealko a McDonalds niekde nablízku, alebo aspoň po ceste.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Rado: Keď hráte v kapele, je potreba neústále vrážať do vybavenia. Veci sa kazia, struny sa trhajú. Musí vás to naozaj baviť. Je to finančne náročný koníček.

Tomáš: Asi na merch kapiel. Teraz si to už môžem dovolit a podpoříš tým kapelu, čo je paráda.

Peťo: Nástroje a aparatúra, keď člověk hrá, tak musí byť do svojho remesla aj tak trochu fanatik. Takže áno, potrebujem všetky tie gitary, čo mám. Asi do toho išlo najviac peňazí. Druhé miesto si drží software a gitarové pluginy, ktoré v poslednej dobe dosahujú neuveriteľnú kvalitu.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Rado: Ľudstvu sa úspešne podarilo za päťdesiat rokov vykynožiť šesťdesiat percent divožijúcich zvierat. Radikálne sme zmenili podmienky pre život na tejto plánete. Generácie po nás to budú mať oveľa zložitejšie.

Tomáš: Že sa cítim ako na Miss World 3000...

Peťo: Máme prístup k obrovskému množstvu informácií. Aj napriek tomu to ľudia nedokážu využívať. Ako výsledok tu potom máme hlučných idiotov s volebným právom.

Info

Sperm of Mankind
fb interpreta

Živě: Žižkovská Noc 2019
21. - 23. 3. 2019
Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Umění nemá jasná řešení (Miřenka Čechová)

Anna Mašátová 27.01.2023

Marně tahám z paměti, kdy mi její jméno ulpělo v hlavě poprvé. Dobře si ale pamatuji její třicetihodinovou performance Momentum na piazzettě... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Ako vydržať sama so sebou“ (Tereza Nvotová)

Lucia Banáková 26.01.2023

Nvotová má veľký talent na vykreslenie zložitej, často traumatizovanej psychiky postáv a taktiež má nezvyčajný cit na provokatívne a originálne témy. Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: V míru sám se sebou (Yzomandias)

Vojtěch Tkáč 25.01.2023

Neexistuje lepší způsob, jak zahájit interview s člověkem, který má v životě zdánlivě všechno než hláškou z jeho videoklipu Designer Flow.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Přece nebudu v Praze poslouchat Skrillexe (Claire Rousay)

Jiří Špičák 25.01.2023

Claire Rousay se do Prahy podívala v rámci svého evropského turné v dubnu poprvé, měla pár dní před vydáním desky Everything Perfect Is Already Here.

Abbas Jazza: Za pár let bude hrát singeli všude

David Čajčík, Zuzana Malá 22.01.2023

Singeli boss Abbas Jazza nás provádí po roztodivné vile Nyege Nyege a vypráví.

Frída Kakao: Pouč se z chyb zadku, ať tvoje srdce bije

prof. Neutrino 19.01.2023

Řeč byla o její vizuální i hudební tvorbě, chameleonských proměnách umělecké identity, ale i o současné zálibě v baskytaře a undergroundových performancích.

Mutanti hledaj východisko: Když to dáš na tři sta procent, je to vždycky dobře

Václav Valtr 09.01.2023

Díky řadě virálních videí se dostali do širšího povědomí a jejich osobitá směs humoru a neúprosné flow s neotřelou produkcí už dala vzniknout slušné fanouškovské základně. Rozhovor.

Patrik Tygr Kučera: Není všem dnům konec

Libor Staněk 29.12.2022

„Táborská scéna mi přišla vždycky specifická tím, jak specifická ničím nebyla,“ říká v rozhovoru Patrik Kučera, kterému přátelé neřeknou jinak než Tygr.

Fanda Holý (Holy Fanda and the Reverends): Jít jenom za tím, co slyšíš

Adéla Polka 11.12.2022

Sestava, která názvem lehce odkazuje na americkou tradici folku a country, ale zároveň si hledá své osobité místo v českých hudebních vodách. Rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Sliepková

redakce 07.12.2022

V Campu můžete zhlédnout přehlídku Slovenská architektura ve filmu, která uvede i film Čiary režisérky Barbory Sliepkové. Jejím prizmatem na všední věci v naší pravidelné rubrice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace