Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Sperm of Mankind

Vstupní prohlídka: Sperm of Mankind

redakce | Články / Rozhovory | 01.03.2019

Humory na východ od ráje? Prosím: „A zakúsili sme vôňu úkrutneho showbiznisu a komercie. Pure Design totiž zaslal naše demo do Coca Cola Popstar. Výsledky nás pobúrili. Nielenže nás nevybrali, ale nám dokonca skomolili meno! Hajzli! A ja som chcel spraviť tri way split s Avril a Zuzkou Smatanovou. Pičee! No a toto bolo totálne zahájenie kariéry našej porno grind-hopovej kapelky,“ říkají Sperm of Mankind. Tak nelidský vokál, vedle kterého je kanál čistý jako svatební roucho, není k mání každý den, a v rukávech toho mají více. Bratislavští goregrindeři hrají od roku 2005, v diskografii najdeme několik demáčů, alb i kompilací, v sestavě změn jako prasat v ohradě. Názvy skupin, ve kterých hráli dříve, jsou rovněž výstavní, tesat do kamene. K vidění a slyšení třeba na Žižkovské Noci, hezké to nebude…

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Rado: K tomuto hudobnému štýlu som sa dostal postupným vývojom skrz menej agresívne odnoše metalu ako heavy a thrash, postupne som sa dostal k death metalu, až nakoniec som skončil pri najvačšom chlieve zo všetkých štýlov. Na tomto ma veľmi bavia reakcie nezainteresovných ľudí pri prvom posluchu. Najväčšiou inšpiráciou pre mňa vždy bola a bude pražská kapela Ahumado Granujo.

Tomáš: Asi Rado, keď ma zavolal do svojho počinu Amagore.

Peťo: K tomuto štýlu som sa dostal cez počúvanie všetkých možných druhov metalu a keďže som rád nachádzal kapely, ktoré mali ešte tvrdší a extrémnejší zvuk, tak som sa prirodzene dostal ku grindcoru a goregrindu. Jedny z mojich prvých vzorov boli Cock and Ball Torture, Ahumado Granujo a Leng Tche. No a mal som šťastie, že pár ľudí ovládajúcich nástroje okolo mňa tak isto holdovalo tomuto žánru, čo bol vtedy zázrak, takže kapela bola nevyhnutná voľba.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Rado: Popri hudbe mám najradšej únik s betonóvej džungle niekam na hory.

Tomáš: Programujem.

Peťo: Živím sa robením grafiky do hier. A vo voľnom čase rád hrám hry.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Rado: Najhoršie na hraní s kapelou je asi únavné cestovanie. Najhoršie na hraní bez kapely je asi to, že hráte sám.

Tomáš: Zísť sa na skúšku.

Peťo: Najhoršie je hrať niekde veľmi ďaleko, dlhé cesty sú hrozné, a aj keď si myslím, že sme dostatočne slávni na súkromné lietadlo, som bohužial jediný.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Rado: Rôzne veci, asi keď vidím niečo šokujúce, napr. zadok Emily Ratajkowski.

Tomáš: Torpedo tits.

Peťo: Zadok Emily Ratajkowski a torpedo tits.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Rado: Jednoznačne kvalitne vychladené pivko, niekedy sa hodí aj nejaká tá minerálka, čo sa týka jedla, je ťažké hodnotiť, čo by sa malo a čo nemalo, to je vždy na organizátorovi, s čím príde, ale snažím sa vyhýbať sóji.

Tomáš: Bez pivečka, veď to je dva v jednom.

Peťo: Nealko a McDonalds niekde nablízku, alebo aspoň po ceste.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Rado: Keď hráte v kapele, je potreba neústále vrážať do vybavenia. Veci sa kazia, struny sa trhajú. Musí vás to naozaj baviť. Je to finančne náročný koníček.

Tomáš: Asi na merch kapiel. Teraz si to už môžem dovolit a podpoříš tým kapelu, čo je paráda.

Peťo: Nástroje a aparatúra, keď člověk hrá, tak musí byť do svojho remesla aj tak trochu fanatik. Takže áno, potrebujem všetky tie gitary, čo mám. Asi do toho išlo najviac peňazí. Druhé miesto si drží software a gitarové pluginy, ktoré v poslednej dobe dosahujú neuveriteľnú kvalitu.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Rado: Ľudstvu sa úspešne podarilo za päťdesiat rokov vykynožiť šesťdesiat percent divožijúcich zvierat. Radikálne sme zmenili podmienky pre život na tejto plánete. Generácie po nás to budú mať oveľa zložitejšie.

Tomáš: Že sa cítim ako na Miss World 3000...

Peťo: Máme prístup k obrovskému množstvu informácií. Aj napriek tomu to ľudia nedokážu využívať. Ako výsledok tu potom máme hlučných idiotov s volebným právom.

Info

Sperm of Mankind
fb interpreta

Živě: Žižkovská Noc 2019
21. - 23. 3. 2019
Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace