Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

redakce | Články / Rozhovory | 16.10.2019

Singl Heroes od britsko-australských indie rockerů Sunset Sons si odbyl ostře sledovanou premiéru v show Beats1 rádiové persony jménem Zane Lowe. To není zlé na trio surfařů, co vyměnili vlny za festivalová pódia s rostoucí popularitou, která vyústila až v nominaci na cenu AIM za nejlepší živou kapelu nebo ve vyprodaný koncert v britské Alexandria Palace s kapelou Nothing But Thieves. První listopadový den vydávají Sonset Sons druhou desku pojmenovanou Blood Rush Déjà Vu. Nahrávalo se v Londýně a novém útočišti skupiny, ve městě Hossegor na pobřeží Francie, poprvé se zdvojenými kytarami a smyčcovými aranžemi. Nadešel čas vycházející hvězdy indie rocku vyzpovídat.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Jed: Hudba na nové desce má základ v ročním poflakování se u Roryho v jeho domácím studiu a experimentování s různými nápady a zvuky. Prvních deset skladeb, co jsme složili, znělo, jako by je hrálo deset různých kapel, ale když vznikla píseň The River, všechno to do sebe začalo zapadat a dávat smysl. Tuhle věc nám seslalo samo nebe, udala novému albu směr.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Jed: Surfováním a výukou surfování těch, co to neumí.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Jed: Nejhorší je, že vždycky zmizí všechen bourbon, když je poblíž Pete. Na druhou stranu, když hraju sám, zní to, jako bych se chystal stavět si srub.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Rory: K tomu vlastně postačí málo, už ve škole si se mnou učitelky nevěděly rady, udržet pozornost byl holý nesmysl, pořád jsem jen civěl z okna. Rozhodí mě hudba - ať už beat, vokál nebo melodie, když je dost dobrá. To okamžitě přestanu s čímkoliv, co zrovna dělám. Vzpomínám si, jak jsem kdysi ve školním autobuse slyšel poprvé hrát California Love od 2Paca. Byť stydlivý kluk, z plných plic jsem zařval: „Co to kurva hraje za muziku?!“ Poslední dobou se to stává rozhodně méně často, naposledy když jsem poprvé slyšel Andersona .Paaka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Pete: Okamžitě mě napadne voda, čaj, ovoce a zelenina, ale moje srdce křičí: octové brambůrky a bourbon!

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Rory: Většinu času spolkne nová tvorba. Plný nadšení začnu s prvotním nápadem, hodiny na něm pracuju, abych pak přesedlal na jiný a začal odznovu. Nebo zaslechnu nový zvuk z nepřeberného množství pluginů a jsem zase na začátku. Nemám páru, co hledám, když nakupuju nové pluginy se zvuky synťáku nebo piána, ale nemá to konce. V tomhle jsem naprostý geek. Umím strávit dny přehrabováním se ve zvucích, aniž bych vymyslel jediný beat nebo melodii. Tohle je moje droga, co žere nejvíc času a peněz.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Pete: Svět je z obou stran sevřený nepopsatelnou krásou a nenapravitelnou apatií. Pokud chceme pro Zemi opravdu to nejlepší, musí lidstvo zmizet. Dostali jsme šanci a posrali jsme to!

Info

Sunset Sons (uk/aus)
fb profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miro Gajdoš (Ajlavmjuzik): Chcem prezentovať to dobré zo Slovenska

Dagmar Lauková Petrášová 11.08.2020

Miro Gajdoš je zakladateľ labelu Ajlavmjuzik. Jeho najnovším projektom je hudobná séria New Beats on the Block, s kompilačným vinylom na záver. Rozhovor aktuálny.

Vstupní prohlídka: Aiko

redakce 08.08.2020

Aiko vystupuje na buskingových festivalech nebo jen na ulici sama s akustickou kytarou, ale umí i opulentnější produkci.

Johana Hořejší, Simeon Hudec, Zdeněk Kříž (Krajinou přílivu): Chtělo by to promyšlenější postupy

Jarmo Diehl 07.08.2020

Se svou aktivitou začínali v Praze na Rohanském ostrově, dnes svůj program realizují hlavně v Libni v prostoru Synagogy na Palmovce. Rozhovor.

Jiřin Jirák (Hudba za klima): Lidi si musí uvědomit, že nejsou vládci světa

Vojta Chmelík 06.08.2020

O tom, proč festival Česko za klima vznikl a co je jeho cílem, jsme si povídali s pořadatelem Jiřinem Jirákem.

Pořadatelská: Ivo Kraml, Květa Čulejová (Dobršská brána)

redakce 29.07.2020

Festival Dobršská brána je zasazen do malebného pošumavského prostředí vesničky Dobrš, pořádaný kolegy z architektonického ateliéru Arsfabrika. Čím se dále baví?

Markéta Monsportová, Tomáš Prinz (Švihák): Mariánské Lázně jsou nejlepší open air

su, Jarmo Diehl 28.07.2020

O fungování mariánskolázeňského spolku a bydlení v lázeňském městě vypráví Markéta Montsportová, která u zrodu spolku stála a vedla ho téměř po celou dobu a Tomáš Prinz, který od ní…

Vstupní prohlídka: Ondřej Zámečník Quintet

redakce 22.07.2020

Autorské kompozice energické, nástrojově rozmanité, někdy až naivně melancholické? Současná improvizovaná hudba je barevná jako léto. V Dobrši!

Petr Wagner, Vasil Jurásek: Meziprostor nás baví jako celek

su, Jarmo Diehl 21.07.2020

Odmítají komerční sponzory, ale zdůrazňují, že akce není zdarma a na všechny náklady se pokouší vybrat formou dobrovolných příspěvků. Rozhovor, tip na výlet.

Saša Pastorková, Maroš Pavúk (Slovenské alternatívne leto): Treba zapracovať na klubovom divákovi

Aneta Martínková, Jarmo Diehl 16.07.2020

Po desetileté odmlce se odehrál ročník jako „nostalgická spomienka ľudí s iným názorom“. Letos se uskuteční poprvé v kempingovém areálu u jezera Počúvadlo a má to být edice přelomová. Rozhovor.

Jindřich Krippner (Divadlo Archa): Experiment: léto ve městě

Aneta Martínková, Jarmo Diehl 15.07.2020

Jak se daří Arše, co připravuje a co se mění v důsledku koronavirové pandemie? O dnech všedních i nevšedních.