Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

redakce | Články / Rozhovory | 16.10.2019

Singl Heroes od britsko-australských indie rockerů Sunset Sons si odbyl ostře sledovanou premiéru v show Beats1 rádiové persony jménem Zane Lowe. To není zlé na trio surfařů, co vyměnili vlny za festivalová pódia s rostoucí popularitou, která vyústila až v nominaci na cenu AIM za nejlepší živou kapelu nebo ve vyprodaný koncert v britské Alexandria Palace s kapelou Nothing But Thieves. První listopadový den vydávají Sonset Sons druhou desku pojmenovanou Blood Rush Déjà Vu. Nahrávalo se v Londýně a novém útočišti skupiny, ve městě Hossegor na pobřeží Francie, poprvé se zdvojenými kytarami a smyčcovými aranžemi. Nadešel čas vycházející hvězdy indie rocku vyzpovídat.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Jed: Hudba na nové desce má základ v ročním poflakování se u Roryho v jeho domácím studiu a experimentování s různými nápady a zvuky. Prvních deset skladeb, co jsme složili, znělo, jako by je hrálo deset různých kapel, ale když vznikla píseň The River, všechno to do sebe začalo zapadat a dávat smysl. Tuhle věc nám seslalo samo nebe, udala novému albu směr.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Jed: Surfováním a výukou surfování těch, co to neumí.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Jed: Nejhorší je, že vždycky zmizí všechen bourbon, když je poblíž Pete. Na druhou stranu, když hraju sám, zní to, jako bych se chystal stavět si srub.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Rory: K tomu vlastně postačí málo, už ve škole si se mnou učitelky nevěděly rady, udržet pozornost byl holý nesmysl, pořád jsem jen civěl z okna. Rozhodí mě hudba - ať už beat, vokál nebo melodie, když je dost dobrá. To okamžitě přestanu s čímkoliv, co zrovna dělám. Vzpomínám si, jak jsem kdysi ve školním autobuse slyšel poprvé hrát California Love od 2Paca. Byť stydlivý kluk, z plných plic jsem zařval: „Co to kurva hraje za muziku?!“ Poslední dobou se to stává rozhodně méně často, naposledy když jsem poprvé slyšel Andersona .Paaka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Pete: Okamžitě mě napadne voda, čaj, ovoce a zelenina, ale moje srdce křičí: octové brambůrky a bourbon!

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Rory: Většinu času spolkne nová tvorba. Plný nadšení začnu s prvotním nápadem, hodiny na něm pracuju, abych pak přesedlal na jiný a začal odznovu. Nebo zaslechnu nový zvuk z nepřeberného množství pluginů a jsem zase na začátku. Nemám páru, co hledám, když nakupuju nové pluginy se zvuky synťáku nebo piána, ale nemá to konce. V tomhle jsem naprostý geek. Umím strávit dny přehrabováním se ve zvucích, aniž bych vymyslel jediný beat nebo melodii. Tohle je moje droga, co žere nejvíc času a peněz.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Pete: Svět je z obou stran sevřený nepopsatelnou krásou a nenapravitelnou apatií. Pokud chceme pro Zemi opravdu to nejlepší, musí lidstvo zmizet. Dostali jsme šanci a posrali jsme to!

Info

Sunset Sons (uk/aus)
fb profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojtěch Tkáč (Pulz): Chci prostě dělat koncerty, na které bych sám šel

Jarmo Diehl 24.09.2022

Pokud máte rádi žižkovský klub Palác Akropolis, nemohli jste minout novou koncertní sérii Pulz, jíž je Vojtěch Tkáč dramaturgem. Rozhovor.

Anna Mašátová (Music Navigator): Další vzdělávání je nezbytné

Michal Pařízek 14.09.2022

Skutečně potřebuje svět další showcase? V čem bude MuNa jinou akcí? Zkusme důvody k založení MuNa konkretizovat.

Marián Tesák (Flaam festival): Tento rok je line-up bez akéhokoľvek kompromisu

Michal Pařízek 09.08.2022

Letos se v Nitře představí například Sega Bodega nebo HMLTD, ale také mexická producentka LDY OSC nebo Hyphen Dash, ukrajinská odpověď na slovutné Badbadnotgood.

Andrej Awo Štepita (Tanečno): Obdivujem aktivitu každého v umeleckej sfére

Maria Pyatkina 08.08.2022

Jaké to je organizovat multižánrovou taneční akci ve vzdáleném slovenském městě? A na co se můžeme těšit příští týden v Námestovu? Vypráví organizátor Tanečna Andrej Awo Štepita.

Stone Smoker: Lepší holá louka, než se podřizovat

Anna Baštýřová 06.08.2022

Barvičky, třpytky, tanec, psychedelické projekce i hudba. To je festival Stone Smoker. Rozhovor s pořadateli.

Keoni: Přimět lidi přemýšlet

Kristýna Šaarová 27.07.2022

Keoni hledá inspiraci v sexu, Bohu, vesmíru a spojení s vyšší podstatou bytí. Texty jdou ruku v ruce se směsí hudebních stylů, které se v každém tracku slévají v jednolitý…

Voice of Baceprot: Náš hlas bude silnější a hlasitější!

Barbora Števanka Kadlíčková 09.07.2022

Kapela mladých Indonésanek pocházejících z konzervativní muslimské komunity neměla zdaleka jednoduchou cestu za svým hudebním snem. Rozhovor. Živě na Colours.

Kalandra: Přijmout sebe sama a svůj díl zodpovědnosti

Barbora Števanka Kadlíčková 30.06.2022

Čtveřice, pohybující se na pomezí alternativního popu s vlivy rocku a folku a s odzbrojujícím hlasem Katrine Stenbekk v popředí, letos na Colours of Ostrava. Rozhovor.

Osheyack: Předpandemická podoba klubové zábavy je ta tam

Václav Valtr 24.06.2022

Po deseti letech strávených v Šanghaji se Osheyack stěhuje pryč a vydává album, které je jakousi labutí písní za jeho pobytem. Rozhovor před koncertem ve Fuchsu2.

Daniel Romano: Žádné potěšení by nemělo být proviněním

Adéla Polka 23.06.2022

Rozhovor o tom, co bylo a je country, jak si stojí kanadská hudební scéna, ale také malé nahlédnutí do přísných pracovních postupů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace