Články / Reporty

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Kateřina Ondráčková | Články / Reporty | 24.02.2020

John Wolfhooker překvapeně konstatovali, že Palác Akropolis se podařilo vyprodat, což je pro československou alternativně rockovou scénu úspěch. Devízou všech zúčastněných kapel je to, že si během let působení vybudovali fan base složenou z kamarádů muzikantů, v žižkovském klubu jsme tak mohli potkat třeba skupinu Skywalker. U jejich bubeníka Damiana nahráli toho večera předskakující Glad for Today už druhé EP, které vyjde za pár dní.

Otevírat večer s kompletně novou tvorbou nepatří mezi ideální pozice, ale nezdálo se, že by to kapelu nebo publikum trápilo. Glad for Today se během posledních dvou let posunuli od posthardcoru/easycoru k alternativnímu rocku, kam začali směřovat už u předchozího EP Ready for a Show. Po personálních změnách vedoucích k opuštění screamů představili nový zvuk v setu postaveném na aktuální nahrávce Common Noise, Common Voice, která si nese jasný Boston Manor vibe. Frontman Kašpi v jednom loňském rozhovoru přiznal, že se naučil komunikovat s publikem po vzoru Toma Weavera z Casey (budiž jim země lehká), což dodává Glad for Today osobitý charakter. Show nestojí jen na minimalistickém vizuálu a chytlavých refrénech, ale na osobních postojích, které během setu kapela předává publiku.

Slovenská punkrocková formace From Our Hands do poslední chvíle nevěděla, jestli nebude muset účast odříct kvůli zranění kytaristy Matěje, kterého před dvěma měsíci zasáhla do oka prasklá struna. Po téhle události následovala série operací a nejistota, jaký to bude mít dopad na fungování celé kapely. Vše se v dobré obrací, dorazili v kompletní sestavě a pronesli pár adresných postřehů k aktuální politické situaci u nich doma. Není divu. From Our Hands odehráli starší věci včetně hitovek MNYTALKS a Changes, k tomu do setu zařadili pár novinek a slíbili, že po dlouhých letech pracují na vydání nové desky, kterou můžeme očekávat ještě letos.

fotogalerii z koncertu hledejte tady

V dnešní době se žánrová vyhraněnost už moc nenosí, u John Wolfhooker se dlouhodobě osvědčila fúze screama, čistých vokálů, djentu a nově i elektro samplů, které v poslední době zpopularizovali Bring Me the Horizon. Nové album 313 působí uceleným dojmem, kapela je složená z velmi dobrých muzikantů, takže živák zní takřka stejně jako studiovka. Nečekejte žádná přehnaná gesta a efekty, na to si Wolfhookeři moc nepotrpí. Setlist se skládá převážně z novinek, příjemným oživením je song Copycat se zpěvačkou Pam Rabbit, ale zazněly i starší věci jako Monalisa nebo moje srdcovka Chupacabra. Křest byl poněkud netradiční - jedno album hodili do publika a šťastlivec, který ho chytil, křtil. Shodou okolností se jednalo o člověka, který má zkušebnu přímo pod tou Wolfhookerů (podle níž se taky album jmenuje). Náhoda? Nemyslím si.

Pro John Wolfhooker i Glad for Today byl loňský rok úspěšný – ti první mají za sebou supportování Hollywood Undead a Enter Shikari, ti druzí absolvovali díky vítězství v soutěži Planetrox festival a tour po Kanadě s The Ocean Cure, ve Futurum Music Baru pak předskakovali Boston Manor. Po pátku není pochyb o tom, že i tenhle rok by mohl být jejich.

Info

John Wolfhooker + Glad for Today + From Our Hands (sk)
21. 2. 2020 Palác Akropolis, Praha

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.

Vybraná slova po B: Hviezdne noci Bytča

David Čajčík 19.08.2020

„Vedeli ste, že Bytča je podľa jedného sociológa najtypičtejšim malomestom na Slovensku?“ Ne tak úplně. Smack my Bytča!

Filmová nakládačka (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 15.08.2020

„Pojď, je to takovej temnej ruskej film, co má asi sto padesát tři minut, prej je to hodně intenzivní a drsný.“ Čil a dril.

Mistři krásných splínů (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 13.08.2020

Vzpomíná, jak při návštěvě Ruska někdo odmontoval kliku z pokoje Františka Vláčila, aby se nemohl dostat ven, nebo vypráví o hrůzách poválečných odsunů...