Články / Reporty

Vyrvat srdce z těla (Flatbush Zombies)

Vyrvat srdce z těla (Flatbush Zombies)

Daniel Nádler | Články / Reporty | 16.10.2018

Skupina tří rapperů Flatbush Zombies se v Praze (Roxy) objevila naposledy před třemi lety, coby součást formace Clockwork Indigo, kterou ještě spoluutváří dvojice The Underachievers. Vystoupení to bylo vskutku šílené, Meechy Darko skákal do fanoušků z balkónu a celé to mělo sebedestruktivní tendence. V Lucerna Music Baru si Meechy Darko balkón nevybral (asi příliš nízko), ale namířil si to rovnou do moshpitu. Vzduchem.

Program zahájil Nyck Caution. Bílý sympaťák z Brooklynu na sebe vzal břemeno rozpohybovat ztuhlé publikum, ačkoliv jeho diskografie zatím nečítá příliš materiálu, pročež vytěžil maximum ze svého debutového mixtapu. Na posluchačích byla zřetelná neznalost jeho tvorby a patnáct minut pro něj bylo tak akorát. Pak se na stage postavil Kirk Knight, který coby producent stojí např. za hitem A$APa Ferga Plain Jane. Caution a Knight spolu loni nahráli EP, které si v Lucerně rozdělili na půl, taky odehráli pár skladeb společně, což patřilo k těm nejlepším okamžikům jejich supportu. Kirk Knight taky vypustil ještě dvě nevydané skladby, během nichž publikum naučil chytlavý refrén.

fotogalerie z koncertu zde

Fanoušci se začali nervózně štosovat a vyprodanou Lucernu dělali klaustrofobicky miniaturní. Světla pohasla a za zvuků deště, hromobití a bouřky se objevili Flatbush Zombies. Track HELL-O odstartoval jeden velký kolotoč. Zombie Juice, Erick the Architect a Meechy Darko se předháněli v co nejsugestivnějším podání jednotlivých slok, zároveň jeden doplňoval druhého, přesně věděli, kde kdy mají být, a výsledkem byla naprostá symbióza. Soutěživost i soudržnost v jednom. Skladby Headstone a Vacation vybudily dav k ještě těsnějšímu kontaktu, dokud v klubu nebyl jen jeden velký burcující kotel. Show neměla jediný vrchol, ale hned několik. Skladba Facts svou neskutečnou energii přetavila v hromadné nutkání vyrvat si srdce z těla, depresivní Trapped o sebevraždě pak už neměla co trhat. Rytmus večera nezpomalily ani pauzy, během nichž z repráků zněli Tupac nebo System of a Down.

Flatbush Zombies ukázali, jak má vypadat hiphopový koncert, po kterém se následující den nepostavíte na nohy. Tanec, rappeři svíjející se na pódiu, neustálá akce, zběsilé hecování. Živelná jízda byla ukončena ódou na marihuanu Palm Trees a název turné See You in Hell byl zcela na místě.

Info

Flatbush Zombies (us) + Nyck Caution (us) + Kirk Knight (us)
11. 10. 2018 Lucerna Music Bar, Praha

foto © Romana Kovácsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články