Články / Reporty

Vyrvat srdce z těla (Flatbush Zombies)

Vyrvat srdce z těla (Flatbush Zombies)

Daniel Nádler | Články / Reporty | 16.10.2018

Skupina tří rapperů Flatbush Zombies se v Praze (Roxy) objevila naposledy před třemi lety, coby součást formace Clockwork Indigo, kterou ještě spoluutváří dvojice The Underachievers. Vystoupení to bylo vskutku šílené, Meechy Darko skákal do fanoušků z balkónu a celé to mělo sebedestruktivní tendence. V Lucerna Music Baru si Meechy Darko balkón nevybral (asi příliš nízko), ale namířil si to rovnou do moshpitu. Vzduchem.

Program zahájil Nyck Caution. Bílý sympaťák z Brooklynu na sebe vzal břemeno rozpohybovat ztuhlé publikum, ačkoliv jeho diskografie zatím nečítá příliš materiálu, pročež vytěžil maximum ze svého debutového mixtapu. Na posluchačích byla zřetelná neznalost jeho tvorby a patnáct minut pro něj bylo tak akorát. Pak se na stage postavil Kirk Knight, který coby producent stojí např. za hitem A$APa Ferga Plain Jane. Caution a Knight spolu loni nahráli EP, které si v Lucerně rozdělili na půl, taky odehráli pár skladeb společně, což patřilo k těm nejlepším okamžikům jejich supportu. Kirk Knight taky vypustil ještě dvě nevydané skladby, během nichž publikum naučil chytlavý refrén.

fotogalerie z koncertu zde

Fanoušci se začali nervózně štosovat a vyprodanou Lucernu dělali klaustrofobicky miniaturní. Světla pohasla a za zvuků deště, hromobití a bouřky se objevili Flatbush Zombies. Track HELL-O odstartoval jeden velký kolotoč. Zombie Juice, Erick the Architect a Meechy Darko se předháněli v co nejsugestivnějším podání jednotlivých slok, zároveň jeden doplňoval druhého, přesně věděli, kde kdy mají být, a výsledkem byla naprostá symbióza. Soutěživost i soudržnost v jednom. Skladby Headstone a Vacation vybudily dav k ještě těsnějšímu kontaktu, dokud v klubu nebyl jen jeden velký burcující kotel. Show neměla jediný vrchol, ale hned několik. Skladba Facts svou neskutečnou energii přetavila v hromadné nutkání vyrvat si srdce z těla, depresivní Trapped o sebevraždě pak už neměla co trhat. Rytmus večera nezpomalily ani pauzy, během nichž z repráků zněli Tupac nebo System of a Down.

Flatbush Zombies ukázali, jak má vypadat hiphopový koncert, po kterém se následující den nepostavíte na nohy. Tanec, rappeři svíjející se na pódiu, neustálá akce, zběsilé hecování. Živelná jízda byla ukončena ódou na marihuanu Palm Trees a název turné See You in Hell byl zcela na místě.

Info

Flatbush Zombies (us) + Nyck Caution (us) + Kirk Knight (us)
11. 10. 2018 Lucerna Music Bar, Praha

foto © Romana Kovácsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z predátora obětí. A naopak (Panthera, 420PEOPLE)

redakce 11.09.2019

Pět šelem v kleci pomalu krouží a soustředěně, hladově vyhlíží. Přichází Panthera...

Netančilo se: HTRK

redakce 09.09.2019

Začalo to drtivým duněním pomalých basů. Kytara jen probleskovala, zpěv se blížil spodní hranici slyšitelnosti. Tak HTRK znít neměli...

Neobyčejně obyčejná Courtney Barnett

redakce 07.09.2019

Sebeironická vypravěčka i zuřivá punkerka. Ultrasympatická bytost, s níž byste moc rádi strávili noc. A spíš než co jiného tím mám na mysli...

Ty už odcházíš? (Courtney Barnett)

redakce 07.09.2019

To není její věta, neodpustila jsem si říct nahlas. Patří snad Carrie Fischer a mně se příčí, když je cizí věta tou nejzajímavější částí textu...

V tempu. Ariana Grande

redakce 06.09.2019

Průhledná ledvinka za osm dolarů, se stejnou cenovkou průhledná taška i kabelka. Nad nabídkou oficiálního webshopu s merchandise Ariany Grande se nelze než pousmát.

Ve spleti harfy, na pláni cella: Mary Lattimore, Julia Kent

redakce 06.09.2019

Svým oblíbeným vtipem uváděla americká harfenistka Mary Lattimore kompozici nazvanou The Warm Shoulder, prý romantickou.

Jiná opera, jiné zvuky: Ostravské dny 2019

redakce 02.09.2019

Když Morton Feldman oslovil Samuela Becketta s žádostí o libreto, oba se okamžitě shodli na tom, že operu nesnáší. Úměrně tomu v Neither absentuje většina jejích specifik, například děj.

Magická krajina blikající žárovky (Aluk Todolo)

redakce 30.08.2019

Aluk Todolo aneb jak z mála vydolovat hodně. Platí to o jejich hudbě, platí to i o vizuální stránce koncertu. A sklepní ráj Underdogs' tomu dal ideální prostor.

Tohle není jen další písničkář (Hozier)

redakce 29.08.2019

Když zazní rozvážná Talk z letošní desky, v duchu si říkám „To je ono! Právě za to ho mám ráda – za ty temné polohy, z nichž mrazí v zádech“.

Acidová bouře The Warlocks

redakce 29.08.2019

Už během prvních tónů písně Disfigured Figure z nového alba Mean Machine Music bylo zřejmé, že nepřivezli žádný hippie oceánský zefír z minulých let...