Články / Rozhovory

Waves Bratislava: historky o úspěchu | Karaoke Tundra

Waves Bratislava: historky o úspěchu | Karaoke Tundra

redakce | Články / Rozhovory | 21.09.2015

Showcase přehlídka Waves Bratislava zaplní 2. a 3. října dvanáct tamních klubů desetinásobným počtem hudebníků, mezi nimi i nejednu domácí kapelu. Co pro ně účast na Waves znamená? Odehraje koncert jako každý jiný? Cítí ve vzduchu odér naděje na růst kariéry? Čtvrtý respondent? Karaoke Tundra.

Je pro vás Waves první showcase, na které vystupujete? Co od toho čekáte?
Pokiaľ ide konkrétne o festival Waves, vystupujem tu prvýkrát. Mál som tu hrať minulý rok, ale bohužiaľ som nemohol prísť. O to viac sa teším na festival tento rok. Po dlhšej dobe sa opäť vrátim na Slovensko a preto očakávam predovšetkým stretnutie so starými známymi, ktorých som dlho nevidel.

Jak myslíte, že vám účast zde v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
Na túto otázku bohužiaľ neviem odpovedať. Obľúbene príbehy o úspechu nemám. V tejto súvislosti mi ako prvé napadajú historky o Richardovi D. Jamesovi, ale kto vie, čo z toho je pravda.

Co jste schopni obětovat hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste hráli na plný úvazek?
Nemyslím si, že je nutne niečo obetovať. Hudba chce čas (ktorého občas nie je dosť), ale mňa to ešte stále strašne baví, preto to nevnímam ako nejakú veľkú obeť. Pokiaľ ide o druhú otázku - už dlhšie sa venujem predovšetkým hudbe, väčšina môjho príjmu pochádza z aktivít, spojených s hudbou - koncerty, produkovanie, filmová hudba alebo napríklad workshopy o beatmakingu.

Promotion se zdá jako nejdůležitější část hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
Pre mňa najdôležitejšou časťou hudobnej kariéry je samotná hudba, v tomto som trochu staromódny. Preto sa najradšej venujem tvorbe, to viem najlepšie. Týmto nechcem podceňovať promotion, len hovorím, že nesmie to byť iba promotion, musí za nim byť aj nejaká obstojná tvorba.

Co budete dělat po Waves, co chystáte?
Momentálne pracujem na niekoľkých projektoch, vrátane spoločného albumu s Monikou Načevou a taktiež na viacerých remixoch. Venujem sa aj labelu Medvede, ktorý sme minulý rok založili s mojím kamarátom Gaexom, v najbližšej dobe chystáme niekoľko zaujímavých releasov.

Info

Waves Bratislava 2015
2. – 3. 10. 2015
různé bratislavské kluby

www.wavescentraleurope.com
www.facebook.com/wavesbratislava
www.twitter.com/wavesbratislava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chief Bromden: Naše ambice nejsou světové

waghiss666 03.06.2020

Před plánovaným křtem alba Slunovrat jsme vyzpovídali kapelu Chief Bromden. Povídání o jižní Moravě, ambicích i folklórních odkazech.

Ivan Hronec (Edison Filmhub): Hodnota projektu je len v jeho realizácii

Jarmo Diehl 02.06.2020

Pokud jste návštěvník klubových kin, galerií, koncertů s hlubším zájmem o kinematografii, měli byste znát Edisona. Rozhovor s jeho ředitelem o tom, co čeká film.

Vstupní prohlídka: Favorite Obsession

redakce 01.06.2020

Vintageový zvuk dekád minulého století i reverbový fetiš a taky osobitý vokál, to jsou poznávací znaky skupiny. Favorite Obsession. Dále?

Martin Mazanec, Nela Klajbanová (PAF): Pro nás je pořád východiskem „pohyblivý obraz“

redakce 29.05.2020

Před pár dny PAF ohlásil nové aktivity, což byl důvod, podívat se zblízka na jeho nejen zimní aktivity.

Martin Reiner: Brno je literárním centrem a vždycky bude

Adéla Polka 28.05.2020

Povídali jsme si o chystaném křtu knihy, kterou vydalo Druhé město ve spolupráci s Hostem, jenže sedět s literátem u oběda znamená dozvědět se mnohem víc...

David Macháček: ... aniž bych se přetvařoval

Jiří Přivřel 27.05.2020

Novinář David Macháček už sedmým rokem vyfotí alespoň jednu fotografii denně a ještě ten den ji spolu s dvojverším zveřejní na Facebooku. A dělá toho víc. Rozhovor.

Michal Kočan (Underdogs'): Chci donutit lidi přemýšlet

Jarmo Diehl, su, ScreamJay 26.05.2020

Víte, že Underdogs' zdaleka není jen klub? Je to komunita i promotérský kolektiv, který organizuje Fluff Fest. S Michalem Kočanem o plánech do budoucna i vzniku jedinečného kolektivu.

Vstupní prohlídka: Raptor Koch

redakce 25.05.2020

Hudební škatulky pro něj nejsou hluboké ani dost vysunuté, freakpopovou písničku rádiového charakteru střídá lo-fi ambient. Je to blázen, nebo ne?

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.