Články / Rozhovory

Waves Bratislava: historky o úspěchu | Karaoke Tundra

Waves Bratislava: historky o úspěchu | Karaoke Tundra

redakce | Články / Rozhovory | 21.09.2015

Showcase přehlídka Waves Bratislava zaplní 2. a 3. října dvanáct tamních klubů desetinásobným počtem hudebníků, mezi nimi i nejednu domácí kapelu. Co pro ně účast na Waves znamená? Odehraje koncert jako každý jiný? Cítí ve vzduchu odér naděje na růst kariéry? Čtvrtý respondent? Karaoke Tundra.

Je pro vás Waves první showcase, na které vystupujete? Co od toho čekáte?
Pokiaľ ide konkrétne o festival Waves, vystupujem tu prvýkrát. Mál som tu hrať minulý rok, ale bohužiaľ som nemohol prísť. O to viac sa teším na festival tento rok. Po dlhšej dobe sa opäť vrátim na Slovensko a preto očakávam predovšetkým stretnutie so starými známymi, ktorých som dlho nevidel.

Jak myslíte, že vám účast zde v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
Na túto otázku bohužiaľ neviem odpovedať. Obľúbene príbehy o úspechu nemám. V tejto súvislosti mi ako prvé napadajú historky o Richardovi D. Jamesovi, ale kto vie, čo z toho je pravda.

Co jste schopni obětovat hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste hráli na plný úvazek?
Nemyslím si, že je nutne niečo obetovať. Hudba chce čas (ktorého občas nie je dosť), ale mňa to ešte stále strašne baví, preto to nevnímam ako nejakú veľkú obeť. Pokiaľ ide o druhú otázku - už dlhšie sa venujem predovšetkým hudbe, väčšina môjho príjmu pochádza z aktivít, spojených s hudbou - koncerty, produkovanie, filmová hudba alebo napríklad workshopy o beatmakingu.

Promotion se zdá jako nejdůležitější část hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
Pre mňa najdôležitejšou časťou hudobnej kariéry je samotná hudba, v tomto som trochu staromódny. Preto sa najradšej venujem tvorbe, to viem najlepšie. Týmto nechcem podceňovať promotion, len hovorím, že nesmie to byť iba promotion, musí za nim byť aj nejaká obstojná tvorba.

Co budete dělat po Waves, co chystáte?
Momentálne pracujem na niekoľkých projektoch, vrátane spoločného albumu s Monikou Načevou a taktiež na viacerých remixoch. Venujem sa aj labelu Medvede, ktorý sme minulý rok založili s mojím kamarátom Gaexom, v najbližšej dobe chystáme niekoľko zaujímavých releasov.

Info

Waves Bratislava 2015
2. – 3. 10. 2015
různé bratislavské kluby

www.wavescentraleurope.com
www.facebook.com/wavesbratislava
www.twitter.com/wavesbratislava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kudělka (Panenské plameny): „Hrdina“ musí vypadat jako Ladislav Klíma

Shaqualyck 07.11.2022

Sedmá Piper Night proběhla tradičně v prostorách Katolického domu minulý pátek a odehrála se na ní mimo jiné premiérová projekce nového klipu Panenských plamenů.

Justin Sullivan (New Model Army): Vyhlížíme to, co je před námi

Michal Pařízek 19.10.2022

Justin Sullivan během koronavirové pauzy nahrál vlastní album Surrounded, teprve druhé mimo domovskou formaci, s níž ovšem vystoupí za týden v Lucerna Music Baru. Rozhovor.

Sam Lee: Moje stýskání není nikdy příliš dlouhé

Adéla Polka 10.10.2022

Rozhovor o starých pověstech, cikánech, slavících a českých dubových lesích. Před koncertem v Praze, kde s ním mimo jiné vystoupí i Bernard Butler ze Suede.

Jana Burkiewiczová: Co všem těm divokým tvorům necháváme?

Maria Pyatkina 07.10.2022

Lákáme na říjnové číslo Full Moonu věnované tanci rozhovorem s choreografkou Janou Burkiewiczovou o představení Ostrov!, které můžete vidět 11. a 12. října v La Fabrice.

Nilüfer Yanya: Člověk se musí cítit zdravěji, aby byl kreativní

Michaela Šedinová 05.10.2022

Britská písničkářka s irsko-barbadosko-tureckými kořeny letos vydala svou druhou nahrávku Painless. A představí ji v Praze. Rozhovor.

Vojtěch Tkáč (Pulz): Chci prostě dělat koncerty, na které bych sám šel

Jarmo Diehl 24.09.2022

Pokud máte rádi žižkovský klub Palác Akropolis, nemohli jste minout novou koncertní sérii Pulz, jíž je Vojtěch Tkáč dramaturgem. Rozhovor.

Anna Mašátová (Music Navigator): Další vzdělávání je nezbytné

Michal Pařízek 14.09.2022

Skutečně potřebuje svět další showcase? V čem bude MuNa jinou akcí? Zkusme důvody k založení MuNa konkretizovat.

Marián Tesák (Flaam festival): Tento rok je line-up bez akéhokoľvek kompromisu

Michal Pařízek 09.08.2022

Letos se v Nitře představí například Sega Bodega nebo HMLTD, ale také mexická producentka LDY OSC nebo Hyphen Dash, ukrajinská odpověď na slovutné Badbadnotgood.

Andrej Awo Štepita (Tanečno): Obdivujem aktivitu každého v umeleckej sfére

Maria Pyatkina 08.08.2022

Jaké to je organizovat multižánrovou taneční akci ve vzdáleném slovenském městě? A na co se můžeme těšit příští týden v Námestovu? Vypráví organizátor Tanečna Andrej Awo Štepita.

Stone Smoker: Lepší holá louka, než se podřizovat

Anna Baštýřová 06.08.2022

Barvičky, třpytky, tanec, psychedelické projekce i hudba. To je festival Stone Smoker. Rozhovor s pořadateli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace