Články / Recenze

We Are Like Love Songs (Kings of Leon)

We Are Like Love Songs (Kings of Leon)

Eliška Zamouřilová | Články / Recenze | 29.11.2016

OHODNOŤTE DESKU

Nashvillský rockový band Kings of Leon vydal sedmou studiovku WALLS aka We Are Like Love Songs. Kapela složená ze tří bratrů a jednoho bratrance skládala songy v losangeleském nahrávacím studiu, kde vznikala i jejich počáteční tvorba. Z WALLS sálá jinakost, Kings of Leon za pomoci producenta Marka Darvse (Coldplay, Arcade Fire) více experimentovali. A změna jim prospěla.

Úvodní Waste a Moment změnu nenaznačuje. Je cítit podobný drive a nadupaná energie jako v případě Sex on Fire z desky Only By the Night, která je jednou z nejúspěšnějších v kariéře Kings of Leon. Reverend zaujme svou vtíravostí, když jeden sampl provází skladbu od začátku do konce a vybrnkávání elektrických kytar společně s vokály Caleba Followilla vyplaví řádnou dávku endorfinů. Chytlavost je mimořádná, stejně jako u dalšího povedeného tracku Around the World, který se zasekl v rockových šedesátkách, stejně jako v popových mělčinách. Followill tvrdí, že svět, ve kterém žijeme, je popově orientovaný a že není prostor pro rock, jaký dělají. Proto chtějí být takoví, aby je lidi vnímali, aby je začali poslouchat.


Píseň Over se paradoxně vrací k jejich kořenům, do doby, kdy s hudbou začínali. Je rockovější, kytarovější, chraplavější a taky upřímnější, Followill se v ní vyrovnává se svou závislostí na alkoholu a s pobytem v léčebně. Druhá část nahrávky mění volume i rychlost. Opouští divokost a dostavuje se lehčí agonie v podobě songů Conversation Piece nebo Muchacho s latinskými rytmy a perkusemi. Pár dojáků k nim prostě patří. A pokud nezanechalo šrám na srdci předchozích jedenáct skladeb, stejnojmenná Walls to jistí.

Kings of Leon na novém albu prokázali talent na méně vlezlé rádiové hity, které mají potenciál dostat se na vrchol hitparád. WALLS je směskou sentimentality, baladického přednesu a našlapaného pop-nezávislého rocku, který se má kam vyvíjet. Těžko říct, jestli posunem za hranice rocku neztratí fanoušky, ale možná najdou nové, dychtící po světě, kde Followillové dostanou svůj prostor.

Info

Kings of Leon – WALLS (RCA Records, 2016)
www.kingsofleon.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Němá tajemství (Tomáše Mašína)

Shaqualyck 14.09.2023

Zejména díky hereckým výkonům a výborně napsaným dialogům se dlouho daří vyprávět výsostně lidský příběh o ztrátě falešných iluzí.

Ženská perspektiva tvůrčího ega (Euforie)

Barbora Klempířová 27.08.2023

Fiktivní životopis provází protichůdné pocity Plathové z toxického manželství, které nedokáže opustit.

Na čom záleží (Berlin Manson)

Maxim Mičúch 18.08.2023

Nikto nie je v bezpečí – ostatné kapely, ľudia vlastniaci iPhony, samotný Berlin Manson. Máme však dôvod niečo zmeniť?

Smířit se s nezměnitelným (Amber Arcades)

Veronika Jastrzembská 16.08.2023

První skladba Diamond Road nekompromisně poutá pozornost, když náladou připomíná kosmickou verzi Mazzy Star...

Čtrnáct těžkých kamenů ze dna (Jany Vébrové)

Magdalena Fendrychová 10.08.2023

O písničkářce se v hudebních kruzích mluví jako o nástupkyni Radůzy a takové přízvisko nutně přináší velká očekávání.

Bitva o kostičky (Tetris)

Andrea Kubová 30.07.2023

Příběh o skládání kostiček odehrávající se v období studené války, který je založen na skutečné události, započal v 80. letech minulého století v Sovětském svazu.

Chtít stokilovej chain (P/\ST)

Jaroslav Myšák 26.07.2023

Kde je domácí rapová scéna ve svých sděleních jalová, tam před čtyřmi lety pražské alt rapové duo P/\ST kontrovalo debutem Expedice do vnitrobloku. Kam se posunulo?

Dvě tváře temnoty (Nāv & Lūt)

Jiří V. Matýsek 02.07.2023

Jihočeské formace Nāv a Lūt spojuje nejen geografická blízkost, přátelství a tři písmena v názvu. Pojítkem je i svojské pojetí toho, jak přistupují ke svým žánrům.

Strženi vírem (Swans)

Kryštof Kočtář 23.06.2023

The Beggar se ovšem neutápí v temných vlnách. Ačkoli skladba Michael Is Done může textově vystrašit, její oslavné vyústění povznáší.

Zlato i emoce (Holy Moly & The Crackers)

Eva Karpilovská 01.06.2023

Nechybí vroucí pocity lásky, která je možná jen zlozvykem (Bad Habit) nebo vzdor těla vlnícího se jako řeka (Like a River) a s řekami se zas vracíme k plynutí, cestám,…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace