Články / Reporty

Z jiného světa (The Hu)

Z jiného světa (The Hu)

Jiří Vladimír Matýsek | Články / Reporty | 29.01.2020

Mongolská kapela The Hu míchá tradiční způsob zpěvu a místní náměty s hardrockovým přístupem. A jejich svojský folk-metal plní sály po celém světě. Ten pražský v Lucerna Music Baru nevyjímaje. Vyprodáno bylo dlouho dopředu, stačil internetový hype a set na Rock for People.

Pověsti o zajímavém a originálním hudebním uskupení přitáhly do klubu značně nesourodé publikum sahající od echt-metalistů přes hipstery až ke starším rockerům a milovníkům onačejší hudby. A tady m.ohl celý koncert narazit – než totiž došlo na asijský fenomén, byla tu předkapela. Fire from the Gods překvapili houpavým hip hopem říznutým metalem a nijak objevný hudební projev si získal značnou odezvu.

fotogalerie z koncertu tady

Pokud někdo do Lucerna Music Baru zavítal na The Hu coby atrakci, musel být příjemně překvapen. Hudební kvalita je zřejmá, přímočará, výhrůžně dunící rytmika s citem pro vlastní kořeny strhává. Tradiční nástroje střídmě doplňovala elektrická kytara a basa, které celkový výraz posouvaly lehce do metalu. Co na tom, že texty a pár slov mezi skladbami jsou pro devadesát procent posluchačů nesrozumitelné. The Hu přehráli debutové album, hitový singl, který jim otevřel dveře do širšího světa, The Wolf Totem, zazněl hned dvakrát. Poprvé v nezničitelném kombu s Yuva Yuve Yuve Yu, podruhé jako přídavek.

The Hu jsou na pódiu naprosto sebejistí a sebevědomí. Na to, že o nich nebylo před pár lety ani vidu ani slechu, se dokázali velmi rychle adaptovat na pozici de facto rockových stars. Skromní, a přece výbušní, opanující sál kouzlem, které jen tak někdo nemá.

Info

The Hu (mgl) + Fire from the Gods (us) 27. 1. 2020 Lucerna Music Bar, Praha

foto: Valdemar Bednarz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soundtrack do nového města (Black Marble & Panther Modern)

Sabina Coufalová 20.02.2020

Černá vládla všem. Snad nezavlaje i nad Kasárnami, hovory o budoucnosti karlínského prostoru se vynořovaly celý večer.

Efterklang v euforii. Archa též.

Veronika Mrázková 18.02.2020

Tak čistou a elektrizující radost není možné zažít často, byť se vám vystoupení líbí sebevíc... Stalo se v Divadle Archa.

Magické harmonie (Hackedepicciotto)

Jakub Koumar 17.02.2020

Uspořádat dobrý koncert je tak trochu alchymie, při níž se vždy musíte na něco spolehnout. Na co se spolehnul tenhle večer v Kaštanu?

Pomalý rozjezd, silný závěr – The Legendary Pink Dots

Vojtěch Podjukl 16.02.2020

V úvodu setu kazil dojem příliš hlasitý beat, basů mohlo být taky méně. Rozpačitě působily i prostoje mezi písněmi. Co bylo pak?

Žánrový cross mejdan s Indies Scope

Adéla Poláková 16.02.2020

Očekávaně dobře obstojí i DVA, které lze taky vidět po delší odmlce. Jejich světový hravý pop dokreslují animace Markéty Lisé... Oslava v Sonu byla opulentní.

Kytarovky vládnou všem aneb New Czech Indie Night

Maria Pyatkina 16.02.2020

„Grime vládne všem,“ tvrdíme v aktuálním Full Moonu, což možná platí pro Velkou Británii, ale v Česku vládnou kytarovky.

Všichni jednou umřeme (Hrubá hudba)

Adéla Poláková 13.02.2020

Beznadějně vyprodaný Kabinet Múz se pomalu plní. Zastoupeny jsou všechny věkové kategorie a ti starší si suverénně berou židle do předních řad.

Bizarní burleska (Lindemann)

Jiří Vladimír Matýsek 12.02.2020

Do Prahy přijel frontman Rammstein Till Lindemann se svým úchylným cirkusem. Bylo to málo, nebo dost?

Na kolech blackmetalových kolotočářů (Abbath)

Kremace 10.02.2020

Abbath pokračuje v odvykačce a šíří povědomí o poslední desce Outstrider a šestnáctá zastávka na evropské tour byla bez známek vysílení.

Nejen pro krajany - Altın Gün

Akana 09.02.2020

Nizozemsko-turecký sextet Altın Gün zaplnil Akropoli takříkajíc až po bidýlko především zásluhou místní turecké komunity.