Články / Offtopic / / Z nádraží

Z opuštěného nádraží: Hudba už mě nudí! Co mám dělat?

Z opuštěného nádraží: Hudba už mě nudí! Co mám dělat?

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 30.11.2012

Informací mnoho, času málo, takže jen stručně. Další informace najdete na přiložených odkazech nebo na googlu vševědoucím.

Divadlo na Vinohradech, přesněji Zkušebna, dává od pátku 30. listopadu 2012 (premiéra) hru Josefa Topola Kočka na kolejích. Jde o jednu z autorových nejznámějších her, v minulosti proslavenou v roce 1965 legendárním Divadlem za branou (Tomášová, Tříska, r. Krejča). Nyní se režie ujal Michal Pavlík, v hlavních rolích Jana Stryková a Pavel Batěk (oba znáte z Růžovky). Zatím jsou všechna představení až do ledna vyprodaná, ale kdo má rád kočky, koleje nebo obojí, dočká se později.

U příležitosti jubilejních osmdesátých narozenin slavného českého dvouoskarového režiséra Miloše Formana se uskuteční od 7. do 13. prosince 2012 v kinosále Městské knihovny v Praze retrospektivní přehlídka všech jeho filmů (zde celý program festivalu, další info také na webu www.formanfestival.cz). Oslavenec se s nejvyšší pravděpodobností akce nezúčastní, v jednání je účast jeho spolupracovníků nebo přátel. Přehlídku zahájí 7. prosince Černý Petr a zakončí ji režisérský sestřih Amadea.

K 25. výročí prvního vydání vychází česky u vydavatelství Torst první souborné vydání obou dílů slavného komiksu Arta Spiegelmana s názvem Maus. Autor v něm zachycuje příběh svého otce, který, stejně jako matka, přežil pobyty v Osvětimi a Dachau. Jde o zobrazení holokaustu, kde myši jsou Židé, kočky Němci - a Poláci prasata. A ontopic, už v neděli 2. prosince 2012 končí v Malé dvoraně Veletržního paláce výstava Thomas Ott: La grande famiglia. Milovníci komiksu by si měli pospíšit. Klikněte pro více informací.

A jdeme (o dům) dál, Jan Švankmajer letos podruhé. Po surrealistech počátkem roku na Staroměstské radnici se na jeho konci přesunul o dům dál. Možnosti dialogu - Mezi filmem a volnou tvorbou se jmenuje výstava v Domu U kamenného zvonu. Času relativně hodně, do 2. února 2013. V Doxu do půlky ledna 2013 probíhá výstava představitelů vídeňského akcionismu AMOR PSÝCHÉ AKCE - VÍDEŇ. Ženský element ve vídeňském akcionismu. Sbírka Hummel.

Minule jsem upozorňoval, že bude - a už jsme se dočkali: 30. listopadu 2012 do 3. března 2013, Salmovský palác, František Kupka: Cesta k Amorfě (omlouvám se za minulou amforu). A abych nebyl nařčen z pragocentrismu, jeden tip z Brna: Petr Nikl - Já jsem Tvůj zajíc (Dialog s maminkou) se jmenuje rozsáhlá výstava všestranného umělce Petra Nikla a jeho matky Libuše (světoznámá designérka, vytvořila množství hraček pro firmu Fatra Napajedla, známý je především černý “harmonikový” kocour) ve Wannieck Gallery. Výstava potrvá do 3. února 2013.

Komerční banka ve své pobočce na Václavském náměstí (zase v Praze) představuje exkluzivní fotografie Antonína Kratochvíla. Fotografie budou vystaveny do 31. ledna 2013 v době standardní otevírací doby pobočky (Václavské náměstí 42, Praha 1, roh se Štěpánskou ulicí). A na závěr připomenutí zde již avizované výstavy. Do 13. ledna 2013 Jakub Schikaneder ve Valdštejnské jízdárně (vstup přímo od metra, nikoli z Valdštejnské ulice). Osobní noticka: Apačce se výstava líbila, Zdeněčkovi se taky tuze moc líbila. Skvělé obrazy, výborná práce autorů a kurátorky, příjemné prostředí, nabídka návštěvy kavárny a audio průvodce (česky, anglicky, znaková řeč). 120 punktů a plné doporučení. Zatím nejlepší výstava, jakou jsem letos viděl.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace