Články / Offtopic / / Z nádraží

Z opuštěného nádraží: Haló, tady synagogy. Pozor, hrajem!

Z opuštěného nádraží: Haló, tady synagogy. Pozor, hrajem!

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 22.01.2013

Město jako prostor mezi imaginací a naprostou všedností. Zbyněk Sedlecký: Náměstí republiky (obrázek) v Galerii NoD. Pohled mladého výtvarníka na architekturu kolem nás. Netradiční záznamy městské krajiny, už jen do 27. ledna 2013. V Obecním domě si budeme moci od dubna do července prohlédnou kompletní Lendlovu sbírku Muchových plakátů. František Drtikol: Bromografie, 17. leden — 21. duben 2013, Galerie Josefa Sudka. Směji se a sténám - korespondence básníků Vladimíra Holana a Stanislava Zedníčka z let 1940 — 1977. 432 stran za 399 Kč. Minimálně za zapůjčení a přečtení to, myslím, stojí.

Tip na rozhlasový pořad: Páteční večer, pátek 25. ledna 2013, Český rozhlas 3 Vltava, 20:00 — 22:00, Synagogy Čech, Moravy a Slezska. Pořad ke Dni památky obětí holocaustu 27. ledna. A na závěr si dovolím udělit další anti-kulturní cenu, tentokrát České (tedy naší) televizi, za její přístup k hudbě a vlastně kultuře vůbec. Minulý týden vyšel na portále musicserver.cz článek s názvem Česká televize nesnáší hudbu (mrkněte i do diskuzí pod článkem). Haló, kde je Mudúza?

Ne, tady Paskvil. Krásné retro:

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace