Články / Offtopic / / Z nádraží

Z opuštěného nádraží: Impulsy futurismu v prezidentských volbách

Z opuštěného nádraží: Impulsy futurismu v prezidentských volbách

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 10.01.2013

Známí, kolegové, kamarádi se mě ptali a ptají: "Vole, koho budeš volit za prezidenta?" Copak jsem nějaký politolog? Inu, jak jim to mám vysvětlit, když pan psycholog Hubálek tvrdí, že třetina národa jsou pitomci? Takže pro ty zbývající dvě třetiny...

Zeptejte se nějakého vegetariána nebo vegana (to jsou ti, co nežerou maso a nepoznaj vtip), zda si radši dají k obědu hovězí, vepřové nebo kuřecí (o kterém se tvrdí, že je zdravější). Nebo masojeda, zda má radši sójový biftek na jitroceli nebo pohankovou kaši. Už jsem velkej kluk a tak si vybírám to, co chci, a ne to, co mě míň sere štve. Mezi kandidáty jsem nenašel nikoho, kdo by vyhovoval pravicově, euroskepticky a liberálně zaměřenému jedinci. Takže jsem se pokusil trošku ustoupit z nároků a že by mi tedy stačilo, že kandidát dává přednost svobodě před demokracií, uznává vlastnictví soukromého majetku a je proti vyvlastňování, který mi nebude nařizovat, co nesmím jíst, že nesmím kouřit, na co smím koukat a i jinak se sociálními zákazy a příkazy staral o moje blaho. (Vím, tohle prezident nemá v kompetenci, ale jde o názory a postoje k tomu.) Jenže jak se říká, kde nic není, nepomůže ani podprsenka Wonderbra s push-up efektem.

Pořád jsem špekuloval a přemýšlel, které menší zlo volit, až jsem na twitteru narazil na tohle vídeo a bylo vymalováno:

Narozdíl od pana Carlina se nebudu doma věnovat masturbaci, ale zajedu se podívat do Plzně na výstavu Rytmy+pohyb+světlo (jo, to je ta, na kterou jsem zde v minulosti také zval), načež si naproti přes ulici zajdu na stejk. Se zeleninou, pochopitelně, jsem i vegetarián. A aby mě nelákalo jít volit v sobotu, tak jsem pro jistotu v práci. V lese, na čerstvém vzduchu.

S pozdravem v práci v šest (nebo v půl sedmé).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace