Články / Reporty

Ze sna rybářovy ženy (Sýček, Minami Deutsch)

Ze sna rybářovy ženy (Sýček, Minami Deutsch)

Veronika Miksová | Články / Reporty | 03.11.2017

Proč voni sakra nezhasnou v lanovce ty světla, vždyť by ten výhled byl pak nadpozemskej, frfláme jak poslední spravedliví a úkosem odsuzujeme turisty-selfíčkáře cvakající nutně rozmazaný fotky, na kterých bude kulový vidět. Ne, tudy ne a kolik máš u sebe, tyvole jsme jak poslední žebráci, že sem si vzpomněla na ten na bankomat na Národce (aby jo když ročníky 86 oslovuji paní), du se vychcat a támhle je bankomat, cože voni už hrajou. Těhotná u vstupu, záblesk kabátu červené Karkulky Lu, letmý polibek, na víc není čas. Dnes to není o vlku. Brčko do pití chci, anebo ne.

“Jdu za tebou, stojím na místě.”

Od dob, kdy jsem v boji o denní chleba nucená mluvit víc, než je mi milé, a protažené dětské “a próóóč?” mě děsí víc než nákupní centrum, dokážu textově úsporný kapely docenit. Budějovický Sýček si s promotion hlavu neláme, o to milejší je návštěvnost. Co si to říkal, otče Libora II. Sýčka, onehdá na Šumavě, že jsou moc zábavoví? Že to říkáš zrovna ty, který oroduješ za Kurta Vileho s Courtney Barnett (budiž jim Malibu Beach lehká). Mělo by se ti dobře usínat, když slyšíš, co tvá krev pere do lidí. Radost - čirá hutná, pohlcující, svírající, skličující. Světská trojice se smýká na podlaze u knoflíků a druhé město se klepe pod našimi podrážkami. Prosinec je blízko, jako je daleko nová deska. Věřte mi, vždyť na úpatí Soví hatě, kde v osmdesátkách pořádal tajné skautské tábory Marek Orko Vácha, jsem si chodila hrát ještě jako cvrčátko.

Nesplachujte své chytré telefony do toalet, nealko švestka, alko hruška, vážně holky, Please the Trees hráli naživo se 420 people, musíte to slyšet/vidět. Ale kuš, směrem od pódia se pomalounku zvedá jiná vlna, naloží si vás na hřbet jako ty z dřevorytů Katshushiku Hokusai. Vlasatá čtyřka ze země vycházejícího slunce si nás obratně ladí na krautrockovou motoriku naroubovanou na psychedelii. Přisává se k našim útrobám jako nenechavé chobotnice k pohlaví a ústům lačné lovkyně perel s havraními vlasy. Přivírám oči, všechny komíhající ruce se najednou sbíhají jedním směrem jako chapadla ze Sna rybářovy ženy. Maniakální repetice cápků se slabostí pro minimalistické techno uznává z mezí jen ty krajní a hypnotickým zvukem ovládne celou Sedmičku. O tom samém I a O tom samém II (Übergleich Part I a II) zní mimo jiné názvy z debutu vydaného před dvěma lety u labelu GuruguruBrain. Říct, že Minami Deutsch přinášejí něco nového, by zavánělo hloupostí, někdy však pouze a jedině to, co důvěrně známe, přináší nejvyšší míru uspokojení.

Info

Minami Deutsch (jap) + Sýček
28.10. 2017 Klub 007 Strahov, Praha

photo by Hana

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Štěstí neznamená mnoho mušlí (Vivat Vila!)

Lucia Banáková, Veronika Miksová 29.07.2021

Spolek Živá vila se snaží zachránit funkcionalistickou Kralovu vilu před demolicí a nadto pořádá festival Vivat Vila. Jaké to bylo?

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace