Články / Reporty

Žižkovská noc, zahajovačka (fatální black pop)

Žižkovská noc, zahajovačka (fatální black pop)

ScreamJay, Viktor Palák, mexhouse | Články / Reporty | 24.03.2017

Zahajovačka? Prémie za stovku nočních kilometrů, toulky Žižkovem, protože jaro už tě nefackuje, ale vodí tě za ruku a na baru objednává piva s nerozluštitelným názvem. Midi Lidi rádi vaří, to se dávno ví, ale Bonus v tom má jasno - nežerte vepřový, Aláh vás vidí! Mary C to s beaty vždycky sluší. Jen prchavý příběhy s okamžitou pointou, poloplný Ponec, trocha pohybu na Opalý pohyb. Jo, má to atmosféru, potrhanou, bázlivou, avšak nikdy netančím, něco málo si odnáším i cestou na Žižkostel. A black? Tentokrát je mi warpaintem úsměvem, už jen suchá mlha, trochu saxík a trochu Voluptas. Tímhle koncem to stejně všechno teprve začíná.

Po práci legraci, fatalistické japonské drama a tři black metaly. Na začátku filmu Harmonium preluduje malá holčička na zmíněný nástroj, nejde jí to, asi proto, že fláká hodiny – nemá totiž ráda paní učitelku. Později už nepreluduje, protože (pozor, spoiler) ochrne. Kdo by to byl řekl, že za celý večer bude i tak její výkon nejlepší hudbou, kterou uslyším. Žižkovská noc si říká o začátek v Žižkostele – sklep a (plusminus) black metaly s obstojným renomé. Nic proti kanálnímu blacku, kult ale nevznikne, když ho ve zkušebně mučíte dva roky, sorry, Adonis DNA. Hnus umírající – skvělý název kapely. „Poprvé jsem tě viděl zívat u blacku,“ říká Jay. Voluptas mají zas skvělé promo fotky a vybraný rumový vkus, jak do toho ale sedí, že zní jako by se právě sešli na první zkoušce? Kamarád se směje, že se ze chcaní na snadné cíle vyhne Ospalým pohybem pera, takže chcaní na kamarády nakonec zbývá na mě. To bych raději znova viděl Harmonium. Ochrnutý black metal.

fotogalerii hledejte zde

Když uzavřít kruh, tak pomalu, ovšem nikoli ospale. Ponec je samý úsměv, nejen proto, že Bonus refrénuje o tom, že už si pro nás jdou. Sežer to, co ti dají, říkám si nesměle před Ospalým pohybem, jenže to, co je z nahrávky velmi lazy, zní naživo velmi sexy. Pokud si teda představíte erotiku na pomezí snění a bdění, tu, která trvá hodiny a vyvrcholení je stejně nedůležité jako východ slunce. Krásný zvuk, důraz na každý tón, uhrančivé netempo, nečekané hlukové nárazy. Vrůstám do podlahy a naštěstí vůbec netuším, že uslyším něco takového, jako jsou Voluptas. Žižkostel je skvělá díra a výborně se před ním chčije na Žižkov. Kudy jdu, tudy chodím. Noc je pěkný název, ale ještě lepší cesta. Kdo uvidí svítání, je vítěz, anebo taky ne.

Info

Žižkovská noc
23. - 25. 3. 2017 Praha

foto © zu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Atlas ptáků)

Veronika Havlová, Viktor Palák 29.08.2021

Před třemi lety dostal Olmo Omerzu ve Varech za svůj film Všechno bude cenu za režii, teď se vrátil do hlavní soutěže s příběhem patriarchy...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace