Články / Sloupky/Blogy

Zpovědnice Master's Hammer: Mika (Nikander)

Zpovědnice Master's Hammer: Mika (Nikander)

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 25.07.2018

„Ale jděte,“ řekl nám v rozhovoru František Štorm, když jsme začali skloňovat slova jako aura a kult. Ale co naplat – už i koncertně obrození Master's Hammer kultem jsou, jak o tom svědčí též vyjádření několika domácích i přespolních muzikantů.

Mika – dříve kytarista hutných Gospel of the Future, dnes (oranžová) hlava brněnských Nikander, kterým letos vyšla debutová nahrávka Sekyra prohnaná kolenem

Když se mě někdo zeptá, jaká je nejslavnější česká kapela, bez přemýšlení okamžitě vypálím: Master's Mammer. Bohužel nejsem pamětník jejich koncertů zkraje devadesátek, ale přesto se ke mně jejich LP Ritual dostalo poměrně brzo. Dokonce mi ho věnoval kámoš, kterej „takovouhle hudbu“ neposlouchá.

Další, co mi vytane na mysli, jsou fotky Master's Hammer z foto session na brněnském Špilberku v raných devadesátých letech, kde pózují pod bustou bývalého obránce Brna, vojevůdce Raduita de Souchese. Párkrát jsem na to samé místo vzal kapely z Finska, kterým jsem tu dělal koncert, a foto session jsme se snažili napodobit.

Další zajímavostí je coververze skladby Géniové, kterou jsme natočili s Gospel of the Future u Zdeňka Šikýře ve studiu Dark Ceremony, přímo tam, kde se LP Ritual před x lety nahrávalo. Během dekády, kdy nebyli aktivní, jsem pozorně sledoval poměrně bizarní tvorbu Necrococka. Jejich dlouho očekávaný návrat pak proběhl ve velkém stylu. Za sebe vypíchnu skladby Až já budu v hrobě hníti a Nordfrostkrampfland, při kterých mně běhá mráz po zádech. Neznám kapelu, která by tak mistrně dokázala popsat rázovitost české krajiny i s jejich rázovitými obyvateli.

A nerad bych opomněl Štormovu grafickou práci. S nadšením ji sleduji a spojení Krchovského básní a jeho ilustrací v exklusivním diáriu je prostě jedinečné! Stejně jako tvorba Mastrer's Hammer.

Bélzebubééé.

Více se dočtete v obsáhlém tématu Full Moonu #87-8 s Františkem Štormem na obálce.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace