Zprávy / Nové desky

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

Clarinet Factory vydávají novinku Meadows

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.03.2017

Už tento pátek 3. března vydají Clarinet Factory u belgického vydavatelství homerecords.be nové řadové album Meadows. Mezinárodně respektovaný ansámbl představil několik skladeb z novinky ve čtvrtek 2. března na in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bylo album také poprvé v prodeji. Návštěvníci in-store koncertu navíc mohli zakusit virtuální realitu v podobě prezentace nového 360° klipu ke skladbě Hikari. Pražský křest je v plánu na 31. března v JazzDocku.

"S nápadem natočit 360° klip přišel Jindřich Trapl z XLABu, s nímž již 15 let pracujeme na vizualizacích našich koncertů. No a jelikož jsme se právě chystali s VerTeDance a představením Korekce do velmi fotogenického Japonska, volba padla na Hikari, píseň Japonskem a japonštinou inspirovanou," vysvětluje kapelník Jindřich Pavliš a dodává: "Stali jsme se vlastně pokusnými králíky XLABu, jelikož jsme sbírali úplně první materiály a učili se, co kamera a 360° video vlastně umí a neumí.Vznikla jakási iluze rozšířené reality, tedy to, co si představujeme, že nás brzy čeká, až si všichni pořídíme ty 'obyčejné brýle', co nám budou realitu doplňovat o užitečné informace, nebo třeba jen o zábavu tak, jak jsme to zkusili my v podobě létajících 3D objektů."


Inspirace Japonskem ale není zdaleka jediná, která je na albu patrná. Velmi zajímavá je mimo jiné práce Clarinet Factory s folkovými prvky v podobě spolupráce se souborem Grunik a hráčkou na tzv. koncovku Annou Ficelovou či tzv. field recordings, které má pro změnu na svědomí Joe Acheson z britských Hidden Orchestra. Zapomínat nemůžeme ani na bubeníka Dana Šoltise z Vertigo Quintet, jenž dodává vybraným skladbám zajímavou dynamiku. Díky všem zmíněným pak album působí jako přirozeně kompaktní celek s velmi působivými žánrovými přesahy. Že to nejsou jen planá slova ostatně dokazují i první reakce z řad přátel souboru a blízkých lidí z branže, které jsou dle vyjádření Clarinet Factory ryze pozitivní.

Kromě samostatných koncertů v tuzemsku i zahraničí můžete Clarinet Factory vidět také společně se souborem VerTeDance v rámci oceňovaného představení Korekce, které se 12. března dočká v Divadle Ponec své již sté reprízy. "Korekce byla pro nás pro všechny velké překvapení. Nikdo nepředpokládal 100 repríz, ani cestování po celém světě. Tanečníci z tohoto představení jsou pro naši poměrně dost semknutou čtveřici něco jako širší rodina a pominu-li to, že nás vtáhli hluboko do světa pohybu a tance, jsou pro nás velmi inspirativní i jako lidé se zajímavými názory a přístupem k životu i umění. Mezi námi hudebníky panují určité stereotypy a je velmi příjemné je konfrontovat a spojit s těmi tanečnickými," dodává k tomu Pavliš.

Info

Clarinet Factory

www.facebook.com/Clarinet-Factory
www.clarinet-factory.cz

Foto © Martin Straka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace